String kombine kutusu

String kombine kutusu

Optimum performans için

Dizi kombinasyonuna yönelik çözümlerle fotovoltaik sistemlerden maksimum süreklilik ve verim elde edebilirsiniz.

Geri Yere monte sistemler

Kategori

Planlamacılar ve montörler fotovoltaik sistemlerdan maksimum süreklilik ve performans elde etme zorluğuyla karşı karşıyadır. Burada önemli noktalar dizi akımlarını toplanması ve dağıtımı, modüllerin aşırı gerilimlere ve yıldırımlara karşı korunması ve sistemin performansının izlenmesidir.

Phoenix Contact'ın dizi bağlantı kutuları (SCB) kompakt muhafaza içinde bu gereksinimleri karşılar. Dizi akımı izleme sistemimiz tek bir dizi arızalandığında bile hatalı çalışmalara ve güç kayıplarına anında tepki verebilmenizi sağlar.

Avantajlarınız

  • Aşırı gerilim korumanın optimum yerleşimi için uygulama odaklı analiz
  • Düşük maliyet ve kablaj işçiliği
  • Sahada ayrı bir güç kaynağı gerektirmez
  • Kompakt tasarım sayesinde montajda yer kazandırır
  • 1500 V DC'ye kadar gerilim ölçümü

Bağlantı ve koruma

Hibrit klemens  

Özel klemensler sayesinde düşük kablaj işçiliği

Çok çeşitli klemens tipleri her uygulama için doğru çözüm sağlar. Sigortalı klemensler dizileri ters akımlara karşı korur.

Diyotlu klemensler fotovoltaik ince film kullanımına özel geliştirilmiştir, hibrit klemens dört diziyi ek bir kablaj işçiliği olmadan birleştirir.

Aşırı gerilimlere karşı koruyun

Güneş enerji sistemleri için aşırı gerilim koruması  

Fotovoltaik sistemler için güvenilir aşırı gerilim koruma

Boyutları ve açık konumları nedeniyle yere monte fotovoltaik sistemler
yıldırım akımları ve aşırı gerilimler açısından risklidir.

Phoenix Contact'ın yıldırım ve aşırı gerilim arestörleri ile önleyici aksiyon alın ve sisteminizin sürekliliğini büyük ölçüde arttırın. Koruma cihazları EN 50539-11 ve 3. baskı UL 1449'a (fotovoltaik sistemlerde aşırı gerilim koruma) uygundur ve KEMA onaylıdır.

Dizi akım ve gerilimlerinin izlenmesi

Akım ölçüm modülleri  

Fotovoltaik sistemlerde dizi seviyesinde izleme

Hall sensörlerini kullanarak akım ölçüm modülü fotovoltaik sisteminizin karakteristik verilerini temassız belirler ve bunları haberleşme modülüne iletir. 4 ve 8-kanallı versiyonlar mevcuttur.

Gerilim ölçüm modülüyle 1500 V'a kadar DC gerilimleri ölçebilirsiniz. Modül izole ve topraklı fotovoltaik sistemlerde ölçüm yapmaya uygundur.

Güç kaynağı

DC/DC konvertörler  

Fotovoltaik uygulamalar için temel işlevli kompakt DC/DC dönüştürücüler

Temel işlevler sunan yeni DC/DC dönüştürücü dizi kombine kutunuzu doğrudan yere monte sistemden beslemenizi sağlar.

Sonuç olarak montaj maliyetlerini düşürür ve sistem verimliliğini arttırırsınız. Kompakt yapısı ve yüksek verimi sayesinde DC/DC dönüştürücü küçük kontrol kutularında da kullanılabilir.

Bus kablosu akımlarının dönüştürülmesi ve izlenmesi

Akım transdüserleri  

Fotovoltaik sistemlerde DC bus kablolarının izlenmesi

600 A'e kadar DC bus kabloları üniversal AC/DC akım trafolarıyla izlenir. Böylece izlenecek kabloya müdahe etmeye gerek olmaz.

Akım trafoları farklı iletim oranları için alternatif akımları dönüştürebilir. Alt enerji ölçüm cihazları kumanda panosunda karakteristik bilgileri kaydetmek ve göstermek için kullanılır.

Park yönetimi

Park cihazlarından gelen veriler, seri RS-485 arayüzleri üzerinden çıkış alır ve merkezi park yönetim sistemine kablosuz olarak aktarılabilir. Radioline sistemimiz örgüsel ağları kurulmasına izin verdiği için cihazlar tekrarlayıcı/slave istasyonlar aracılığıyla birbirleriyle haberleşebilir.

Fotovoltaik dizilerin izlenmesi

Ölçüm modülü sekiz doğru akımı ve bir DC gerilimi aynı anda ölçmek için kullanılabilir. Sistemin tamamında sekiz ölçme modülü ve bir iletişim modülü kullanılabilir.

2-telli haberleşme kablosu ölçü modüllerine besleme sağlamak için de kullanılabilir. Ayrıca bir güç kaynağı gerekmez. Üniversal akım ölçüm transdüseri bus kablolarındaki AC/DC akımları ölçmeyi sağlar.

Fotovoltaik dizilerin izlenmesi

Diziden bus kablolarına Phoenix Contact fotovoltaik sistemlerin güvenilir izlenmesini sağlar

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Hizmet

Güneş enerjisi için çözümler

PV sistemlerin optimum ve güvenilir işletilmesi

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat