Dizi kombineleri için çözüm

Genel bakış

Yere monte fotovoltaik sistem  

Yere monte fotovoltaik sistem

  • Planlamacılar ve sistem operatörleri sistem verimini ve sürekliliğini iyileştirmek için uğraşırlar.
  • Phoenix Contact'ın dizi kombine kutuları sayesinde test edilmiş ve güvenli bir çözüme sahip olursunuz.
  • Kolay montaj ve altyapı sistemine koaly entagrasyon diğer olumlu yönlerdir.

Uygulama

Photon dergisindeki bir araştırmaya göre, uzmanlar Alman fotovoltaik sistemlerinin %70'inin yetersiz olduğunu tespit ediyor. Montaj hataları nedeniyle öngörülen verim ve dolayısıyla fotovoltaik sistemin yatırım dönüş hızı öngörülenden geç olacaktır. Besleme kompanzasyonundan beklenen geri dönüş gerçekleşmemiştir.

Çalışanlar ve müşteriler arasındaki tartışmalar  

Dizi kombine kutusunun doğru tasarımı çok önemli bir faktördür

Bağlantı, ölçme ve koruma fonksiyonlarıyla dizi kombine kutusu (SCB) daha ekonomik tasarım ve fotovoltaik sistemin uzun dönem sürekliliğini sağlayan en önemli kriterdir. Bununla birlikte SCB genellikle sadece maliyet dikkate alınarak seçilir. Kalite ve uzun servis ömrü ikincil bir husustur.

Daha güvenli ve yüksek kaliteli kombine kutuları için planlamacılar ve montaj mühendisleri standarda uygun ürünler seçmelidir. tasarım, komponent seçimi ve gerekli testleri tanımlayan EN 61438 anahtarlama cihazı standardı SCB için geçerlidir. Standart ayrıca teknik özellikler ve işletme koşullarının yanında doğru montaj ve bakım için kapsamlı dokümantasyon gerektirir. Tüm bilgiler montaj talimatları şeklinde montaj yapılan ülkenin dilinde, cihazla birlikte verilmelidir.

Çözüm

Phoenix Contact'ın şalt ve kontrol cihazı çözümleri fotovoltaik sistemlerin hatasız çalışmasını sağlar. Optimum koordine edilmiş komponentler ve haberleşme arayüzleri kullanılarak SCB'ler üst seviye park yönetim sistemine hızlı ve kolay bağlanabilir. Şirketin tüm bölümlerinden gelen uzmanlardan oluşan özel bir ekip sizinle birlikte özel çözümler geliştirmektedir.

Müşterilerle geliştirme / netleştirme çalışması  

Her müşteri ihtiyacına uygun kumanda panosu çözümleri

Geliştirme
İlk geliştirme aşamasında, tüm bölümlerimiz, gereksinimlerini en iyi şekilde yansıtan bir çözüm bulmak için müşterilerle yakın bir şekilde çalışır. Birtakım zorluklar erken aşamada tespit edilir. Böylece geliştirme süreci hedef odaklı ve verimli şekilde yönetilir.

İlk netleştirme aşaması tamamlandığında tasarım aşamasına geçilir. Bu aşamada, prototipler oluşturulmakta ve belirli bir test prosedürüne tabi tutulmaktadır. Bulgular çözümü daha da optimize etmek için kullanılır.

Test yöntemleri
Örneğin sıcaklık testi yardımıyla kızgın noktalar tespit edilir. Sonuçlar, bileşenlerin optimum düzenini tanımlamak için kullanılır. Bu termal aşırı yük nedeniyle arızaları ortadan kaldırır.

Prototipler kendi test laboratuarlarımızda elektriksel ve mekanik testlere tabi tutulurlar. Testler çözümlerin söz konusu montaj ortamında hatasız çalışmasını sağlar.

Kurum içi laboratuarımızda olası sıcak noktaları tespit etmek ve dizi birleştirici kutusundaki tüm bileşenlerin optimum düzenini belirlemek için termografi testi yapılır. Bu, termal aşırı yüklenmeden kaynaklanan arızaların ortadan kaldırılabileceği anlamına gelir.

Dizi kombine kutularının termografik resimlerinin karşılaştırması  

Sıcaklık optimizasyonlu kontrol panosu tasarımı, termal aşırı yüklenme nedeniyle potansiyel arızaları ortadan kaldırır

Üretim
Geliştirme aşamasında tüm testlerin başarılı olmasının ardından üretime başlanır. Her kademeyi verimli şekilde uygulamak için komponentler tek parçalı bir akış sistemiyle üretilir. Tasarım ve lot değişimlerine hızlı ve esnek şekilde cevap verebilirsiniz. Kalite güvencesi için gerekli bilgiler ilk bakışta görülebilir dolayısıyla üretim ve montaj süreci düzgün çalışır.

 

Kalite
Üretim hattında tüm ürünlerin tekrarlanır doğrulukla üretilmesi için aletler kullanılır. Tork ayarlı tornavidaların kullanımı güvenilir ve emniyetli bağlantılar sağlar. Böylece her SCB'nin istikrarlı kalitesi sağlanmış olur. Nihai üretim aşamasında son test IEC 61439'a göre gerçekleşir. Sonrasında bir test raporu üretilir. Tüm şalt ve kontrol cihazlarının yanında kullanılan komponentlerin herhangi bir zamanda tanımlanabilmelerini sağlayan seri numaraları vardır.

SCB kompakt ve SCB gelecek nesil  

Iki akıllı çözüm konsepti: 32 dizi için kontrol kutusu dışında dizi sigortalı SCB ve 16 dizi için standart dizi sigortalı SCB

Avantajlarınız

  • Uygulama odaklı analiz ve danışmanlık
  • Aşırı gerilim koruması için ideal yerleşim
  • En iyi bağlantı teknolojilerinin ve komponentlerin kullanımı
  • Düşük maliyet ve kablaj işçiliği
  • Sahada ayrı bir güç kaynağı gerektirmez
  • Kompakt tasarım sayesinde montajda yer kazandırır
  • Uygulama odaklı analiz ve danışmanlık

Ürünler

TanımTipSipariş No.
32 dizi için Inline sigortalı dizi kombine kutusuSOL-SC1-32-0-FI-VMC-T1-SD1-222403683
16 dizi için standart dizi sigortalı dizi kombine kutusuSOL-SC1-16-0-F-VM-T1-SD1-112403682
TanımTipSipariş No.
32 dizi için Inline sigortalı dizi kombine kutusuSOL-SC1-32-0-FI-VMC-T1-SD1-22
16 dizi için standart dizi sigortalı dizi kombine kutusuSOL-SC1-16-0-F-VM-T1-SD1-11

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat