Mobil ağ üzerinden uzaktan kontrol

Mobil ağ üzerinden uzaktan kontrol

Global kablosuz

Küresel mobil ağ, makinelerinize istediğiniz zaman ve her yerden erişmenizi sağlar.

Proses verilerinizin kesintisiz olarak alınması için Phoenix Contact, SMS metinlerinden GPRS/EDGE (2G), UMTS/HSPA (3G) ve LTE (4G) üzerinden veri iletişimine kadar tüm taşıyıcı teknolojileri destekleyen mobil ağ cihazları sunmaktadır. Küresel olarak mevcut olan mobil ağ ile, zayıf altyapısı olan bölgelerde bile cihazlar güvenilir bir haberleşme sağlar.

Uzaktaki pompa istasyonları gibi en küçük uzak istasyonlar ve tüm sistem parkları, haberleşme gereksinimlerine bağlı olarak düşük veri hızlarında uzaktan kontrol protokolleri üzerinden geniş bant VPN bağlantısına SMS yöntemlerini kullanarak kontrol merkezine bağlanabilir.

Avantajlarınız

  • Dünya çapında mobil ağ sayesinde her yerden kullanılabilir
  • LTE genişbant bağlantısına kadar akıcı IP uzaktan kontrol protokolleri üzerinden SMS mesajları ile ölçeklenebilir
  • Özel APN, güvenlik duvarı ve VPN sayesinde toplam ağ güvenliği
  • Tüm altyapı uygulamaları için genişletilmiş sıcaklık aralığına sahip mobil router
  • En küçük sistem parçalarını ekonomik olarak bağlamak için kompakt mobil modül

Dağıtılmış sistemler için geniş bant bağlantı

Her uygulama için esnek Ethernet bağlantıları  

Her uygulama için esnek Ethernet bağlantıları

Mobil teknoloji, büyük veri hacimli uygulamalar için güvenli bir haberleşme çözümü sunar. Bir LTE ağında, görüntülerin ve sunucu işlevlerinin izlenmesi, dünyanın dört bir yanından kontrol merkezine gönderilir.

VPN işlevselliğine sahip router'lar internette kapalı haberleşme sağlar. Veri trafiği doğrudan VPN üzerinden kontrol odasına iletilebilir. Bu nedenle, örneğin rüzgar türbini jeneratörlerine kamera uygulamaları yoluyla bağlanmak ya da bir kanalizasyon arıtma tesisinin ağına bağlanmak mümkün olmaktadır.

Kesintisiz haberleşme

ODP protokolü üzerinden kontrol odasına düşük verili mobil ağ bağlantısı  

ODP protokolü üzerinden kontrol odasına düşük verili mobil ağ bağlantısı

ODP (Açık Veri Portu) uzaktan kontrol protokolü ile, veri hacmi ve dolayısıyla haberleşme maliyetleri gereksinimlere bağlı olarak ölçeklendirilebilir.

Protokol TC MOBILE I/O X300 kompakt uzaktan kontrol istasyonu üzerinden veya doğrudan mobil router'lı bir kontrol cihazından aktarılabilir. Bununla, yüzlerce trafo merkeziyle, sokak aydınlatmasının değiştirilmesi gibi uygulamalar ekonomik şekilde entegre edilebilir.

Olay kontrollü haberleşme

SMS mesajları teknisyenlere ve kontrol sistemine prosese erişim sunar  

SMS mesajları teknisyenlere ve kontrol sistemine prosese erişim sunar

SMS teknolojisi düşük sayıda anahtarlama işlemi veya çok sayıda farklı aktüatör için idealdir. Bir uzak proses, bir kontrata bağlı olmadan ön ödemeli bir kart ile SMS komutları vasıtasıyla kontrol edilebilir.

TC MOBILE I/O X200 uzaktan kontrol sisteminin SMS versiyonunu kullanarak, erişim kontrolleri, kapı kilidini serbest bırakma sistemini devreye sokarak sıradan bir cep telefonu ile uygulanabilir veya bir hata durumunda sistem yeniden etkinleştirilebilir. Bir kontrol cihazının I/O'ları SMS üzerinden bağlanabilir veya VPN tüneli, mobil router'ların mevcut yazılım arayüzü üzerinden talep üzerine başlatılabilir.

Mobil haberleşme üzerinden özel ağ

Özel APN üzerinden güvenli uzaktan haberleşme  

Özel APN üzerinden güvenli uzaktan haberleşme

Özel güvenlik yönergeleri, kritik uygulamalara uygulanıri ör: su, gaz, petrol ve elektrik dağıtımı. Bu tür uygulamalarda, kamu ağları üzerinden haberleşme genellikle tümüyle yasaktır.

Birçok tedarikçi özel bir APN (Erişim Noktası Adı) kullanan SIM kartlar sunar. Bu prosedürle, mobil arayüz üzerinden özel bir ağ kurulabilir ve dağıtık bir LAN (Yerel Alan Ağı) oluşturulur. Kamu mobil şebekesinin aksine, trafo merkezleri arasında doğrudan haberleşmeye izin veren sabit IP adresleri kullanılabilir. Bu yaklaşımı kullanırken, kritik uygulamalara yönelik bir internet saldırısı imkansızdır.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat