Fiber optikle ağ bağlantısı

Fiber optikle ağ bağlantısı

Parazitsiz ve güçlü

Fiber optik üzerinden veri iletimi

FO dönüştürücülerimiz, PROFIBUS, Modbus/RTU, Ethernet ve RS-232 ve RS-485 arabirimleri gibi uzaktan kontrol teknolojisinde kullanılan geleneksel haberleşme protokollerini destekler. Konvansiyonel bakır veri iletimi ile karşılaştırıldığında başlıca avantajlar, elektromanyetik bağışıklık, optik kanalın kaliteli elektriksel izolasyonu ve 45 km'ye kadar ulaşılabilen mesafelerdir. Sofistike uzaktan kontrol uygulamanızda bu avantajlardan yararlanın.

Avantajlarınız

  • Optik sinyal kalitesinin otomatik olarak izlenmesi ve görüntülenmesi
  • Kontak üzerinden hata uyarısı
  • Diyagnostik LED üzerinden işletim durumu bildirimi
  • Geniş sıcaklık aralıklı dayanıklı cihazlar
  • Cihaza özgü onaylar: ATEX, UL HazLoc, 5,000 m'ye kadar olan rakımda çalışır

Modüler PSI-MOS hub

Tüm PSI-MOS dönüştürücüler modüler tasarıma sahiptir. Modüler bir hub oluşturmak üzere bir sistem güç kaynağı ve diğer cihazlarla birleştirilebilirler.

Fieldbus hub  

Bakır ve fiber optikleri birleştirin

Arıza durumunda hızlı teşhis

FO topoloji  

FO medya dönüştürücülerle sistem parçalarının yedekli ağ bağlantısı

Çok sayıda diyagnostik LED'in yanısıra, medya dönüştürücü de bağlantı yönetim fonksiyonuna sahiptir (link fault pass through). Bu kesintisiz bağlantı izlemeyi sağlar. Ağ bağlantısının her iki tarafı da böylece kaybedilen bir bağlantıyı anında algılayabilir. Optik yol üzerindeki bağlantının tamamı, iletişimin tamamen bakır bazında olması kadar şeffaftır. Ağ kesintisinde iletim kanalı kapanır. Yedekleme mekanizmaları doğrudan kullanılabilir.

Ayrıca FEF (far end fault) fonksiyonu medya dönüştürücüye iptal olan bir bağlantıyı bildirirse bu da hatalı segmentin belirlenmesini sağlar.

Uzak sistemlerle fiber optik üzerinden haberleşme

FO topoloji  

Fiber optikle uzak sistemlerin ağ bağlantısı

Optik veri iletiminin bir avantajı maksimum menzildeki artıştır. Bakır Ethernet haberleşmesiyle iki cihaz arasında yalnızca yüz metrelik mesafeler elde edilebilir.

Bu mesafe küçük sistemler için yeterlidir ancak uzak sistemlerde haberleşme için çok kısadır. Fiber optik kablolar ve endüstriyel medya dönüştürücüler veya anahtarlarla, noktadan noktaya bağlantıda birkaç kilometrelik mesafelere sorunsuz ulaşılabilir.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat