Uygulama örnekleri

Uygulama örnekleri

Uygulamanız için çeşitli opsiyonlar

Uzak istasyonlarınızın güvenilir şekilde izlenmesi için akıllı çözümlerimizi keşfedin.

Enerji beslemesi

Kombine ısı ve elektrik santralinde genişleticilerin kullanımı  

Kombine ısı ve elektrik santralinde genişleticilerin kullanımı

Uygulama
Şebeke kararlılığı için belediye tedarikçileri de sorumludur. Kesintiler ve arızalardan kaçınılacaksa şebekelerin kapsamlı şekilde izlenmesi gerekir. Durum, uyarı ve hata mesajları kontrol odasına güvenilir şekilde iletilmelidir. Özellikle veri koruması bu alanda giderek artan bir rol oynamaktadır. Alman Yenilenebilir Enerji Kaynakları Yasası (EEG) uyarınca sistem yönetimi nedeniyle, artan miktarda hassas veri kontrol mühendisliği merkezine iletilmelidir. Sonuçta uçtan uca şifreleme eğilimi bugün zaten belirgindir.

Çözüm
Phoenix Contact'ın yönetimsiz ve yönetimli Ethernet genişleticilerini kombine edilmesi sayesinde, durum, uyarı ve hata mesajları SNMP (Basit Ağ Yönetim Protokolü) üzerinden kontrol merkezine otomatik olarak gönderilebilir.

Sonuç
Cihazların mevcut kablolar ile etkileşimi sadece sistemi kolay ve ekonomik bir hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda akıllı ve güçlü ağlara olan talebi de karşılar.

Güneş enerjisi

Bir PV güç istasyonunda besleme yönetimi kontrolörünün kullanılması  

Bir PV güç istasyonunda besleme yönetimi kontrolörünün kullanılması

Uygulama
Dağıtık fotovoltaik sistemler de yüksek şebeke kararlılığında rol almalıdır. Şebeke operatörleri fotovoltaik sistemlerin şebeke bağlantılarında şebeke frekans ve gerilimi ve reaktif güç için korunması gereken seviyeleri belirler. Ayrıca, şebeke operatörü gerektiğinde fazla enerji sarfiyatını azaltmak durumunda olmalıdır. Bu sistem yönetmelikleri, şebeke operatörü tarafından uzaktan kontrol teknolojisi kullanılarak ilgili PV besleme kontrolörlerine iletilir.

Çözüm
Phoenix Contact'ın Resy+ fonksiyon bloğu kütüphanesi, uzaktan kontrol teknolojisi protokolleri ile PV sistemlerinde besleme yönetimi kontrolörlerini genişletir. Şebeke operatörünün birçok talebi modüler kontrol teknolojisi ile bağlantılı olarak uygulanabilir.

Sonuç
Fotovoltaik alanında Phoenix Contact, sadece PV güç istasyonlarını uygulamak için bir platform konsepti sunmakla kalmaz, aynı zamanda Resy+ fonksiyon blok kütüphanesini kullanan uzaktan kontrol teknolojisi protokolleri ile PV sistemlerinde besleme yönetim kontrolörünü de genişletir.

Su ve atıksu arıtma

Bir atık su pompa istasyonunda PumpControl çözümünün kullanılması  

Bir atık su pompa istasyonunda PumpControl çözümünün kullanılması

Application
Atıksu pompa istasyonları arıtmada önemli bir rol oynar. Belediye atık su şirketleri, atık su pompa istasyonlarını tüm dağıtım şebekesi boyunca dağıtmışlardır. Bunlar, gerektiğinde atık suları üst seviye kanalizasyon sistemlerine nakletmeli ve saatlerce doğru çalışmalıdır. Mevcut işletim verileri üst düzey kontrol sistemine iletilir.

Çözüm
Anahtar teslim PumpControl kontrol panosu çözümü, dağıtık atık su pompalama istasyonlarının tüm kontrol ve düzenleme görevlerini üstlenir. Pompaların kontrollü olarak devreye alınması ve ölçüm değerlerinin kaydedilmesi ile birlikte ODP üzerinden üst düzey kontrol sistemine ve SMS aracılığıyla işletme personeline önemli mesajlar gönderilir.

Sonuç
Atık su pompalama istasyonları PumpControl çözümünü kullanarak talep üzerine kontrol edilebilir ve düzenlenebilir. Bu maliyet tasarrufu sağlar ve kaynak kullanımını optimize eder. Entegre uzaktan kontrol arayüzü, üst seviye kontrol sistemine verimli entegrasyon sağlar.

Petrol ve gaz

Boru hattında ölçüm istasyonu sensörleri  

Boru hattında ölçüm istasyonu sensörleri

Uygulama
Bir proses tesisi genellikle bazıları elle çalıştırılan yüzlerce valf içerir. Bu vanaların daha sonra konum anahtarlarının uyarlanması yoluyla izlenmesi, izleme yeteneklerini ve üretim sürecinin güvenliğini artırır.

Çözüm
I/O sistemine sahip küçük kontrol panoları bir valf grubunun merkezine yerleştirilmiştir. Bir I/O sistemine sahip küçük kontrol panoları valf grubunun merkezine yerleştirilmiştir. Sahadaki kontrol panosu Phoenix Contact'ın Radioline sistemi üzerinden kontrol merkezine kablosuz olarak bağlanır. Karmaşık tescilli kodlama güvenli iletim sağlar. Akıllı bir örgüsel ağ sistemin enteferanslara karşı direncini arttırır.

Sonuç
Modüler tasarıma sahip olması ve çok sayıda cihazı bir araya getirme yeteneği sayesinde, bu sistem küçükten büyüğe tüm sistemleri güvenilir şekilde izleyebilir.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat