Makas ısıtması için güç kaynağı

Güvenli güç kaynağı

Güvenli güç kaynağı

Emniyet teknolojisi sistemleri için güç kaynağı

Avantajlarınız

  • SFB (seçici sigorta açtırma) teknolojisiyle standart devre kesicilerin hızlı açtırılması
  • Önleyici fonksiyon denetimiyle hata eliminasyonu
  • POWER BOOST statik güç rezervi ile zor yüklerin güvenli devreye alınması
  • -40°C ila +70°C geniş sıcaklık aralığı sayesinde kapsamlı uygulama alanları
  • EN 50155'e göre test edilmiştir

Uygulama

QUINT POWER ile beslemenin yedekli konfigürasyonu  

QUINT POWER ile beslemenin yedekli konfigürasyonu

Makaslar ekstrem iklim koşullarına maruz kalır. Kış aylarında çalışmalarını garantilemek için makaslar ısıtma sistemleriyle donatılır. Makas kontrolörü ve makas ısıtması 24 V DC gerilimle beslenir. Yedekli yapıda güç kaynaklarıyla beslenirler.

Operasyonel güvenilirliği yükseltmek için paralel anahtarlamalı 24 V güç kaynakları iki bağımsız kaynaktan beslenmelidir. Bu bağlamda demiryolunda trafonun 15 kV havai hattan dönüştürdüğü 16.7 Hz 230 V mevcuttur. Kullanılan diğer besleme şebekeden alınan 50 Hz 230 V'tur.

Çözüm

QUINT POWER serisi güç kaynakları  

QUINT POWER serisi güç kaynakları

QUINT POWER güç kaynakları sayesinde Phoenix Contact sinyal teknolojisine uygun ürünler sağlayabilmektedir. 5 - 20 A nominal çıkışlı dört modül EN 50155 demiryolu standardına uygundur ve raylı taşıtlardaki uygulamalarda kullanılabilir.

Sinyal teknolojisinde kullanılan komponentler titreşim ve darbelerin yanında ortamsal etkilere de dayanıklı olmalıdır. Komponentler ister aşırı sıcağa veya soğuğa, ister nemli veya kuru havaya maruz kalsın, Phoenix Contact kalitesi, güvenilirliği ve dayanıklılığıyla fark yaratan, sinyal teknolojisinin zorlu gereksinimlerini karşılayan ürünler sunmaktadır.

16.7 Hz giriş frekansında güvenilir çalışma

Güç kaynakları giriş tarafında 16.7 Hz ile çalışabilir. Havai hat akımı trafo üzerinden temin edilir. Tüm güç kaynakları gücü arttırmak ve yedekleme sağlamak üzere paralel anahtarlanabilir.

QUINT POWER güç kaynakları oldukça sağlamdır. Tüm modüller EN 50155 onaylıdır ve 40°C ila +70°C arasında çalışabilir. Seçici Sigorta Açtırma Teknolojisi (SFB) standart devre kesicileri hızlı açtırmak için 12 ms boyunca nominal akımın altı katını sağlayabilir. Arızalı akım yolları seçici olarak kesilir, hata tespit edilir ve önemli sistem parçaları çalışmaya devam eder.

Önleyici fonksiyon denetimi

Çıkış gerilimi ve akımın sürekli izlenmesiyle kapsamlı diyagnostik imkanı mevcuttur. Önleyici fonksiyon denetimi ile kritik çalışma durumları görüntülenir ve hata oluşmadan önce kontrolöre bildirilir.

Koruyucu kaplamalı QUINT POWER

Demiryolu endüstrisinde güç kaynakları  

Güç kaynakları en zor gereksinimleri karşılar

Koruyucu kaplamalı PCB'ler toz, aşındırıcı gaz veya %100 nem gibi ekstrem ortam koşullarında güç kaynağının güvenilir çalışmasını sağlar.

QUINT POWER modülleri aşağıdaki nedenlerden kaynaklanan arızalara karşı güvenilir koruma sağlar:

  • %60'ın üzerinde nemde oluşan paslanmaya bağlı krepaj akımları
  • PCB üzerinde bir rutubet tabakası oluşturan elektrokimyasal göç iletkenleri ve lehim malzemelerini etkiler

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300