Haberleşme ağları için fiber optik

Haberleşme ağları için fiber optik

Uzun menzil, parazitlere maksimum direnç

Fiber optik – parazitten etkilenmeyen bağlantı ve uzun mesafelerin köprülenmesi için mükemmel.

Avantajlarınız

  • Optik iletim sayesinde çok yüksek elektromanyetik etkilerde bile maksimum dayanım
  • FO teknolojisi sayesinde çok yüksek veri hızında maksimum iletim mesafeleri
  • DIN ray konnektörlerinin modüler istasyon yapısı sağlamasıyla otomatik kros kablaj

Uygulama

Berlin'deki Kuzey/Güney uzun demiryolu hattı Hauptbahnhof ve Potsdamer Platz istasyonlarından Südkreuz istasyonuna uzanır. Orta gerilim besleme şebekesinin haberleşme ağı hat boyunca 17 istasyonu bağlar.

Çözüm

Orta gerilim besleme şebekesinin haberleşme ağı fiber optiktir. FO teknolojisinin avantajları, özellikle 10 kV panolarda elektriksel izolasyon ve EMI dayanımıdır. Her istasyonda elektriksel gücün temini için çeşitli sayıda orta gerilim panosu kullanılır. Trafo merkezleri demiryolu istasyonlarının hemen yanında ve Kuzey/Güney bağlantısının stratejik noktalarında yer alır.

Slave istasyonları üst seviye kontrol sistemlerine bağlamak ve lokal kontrol sistemiyle ve orta gerilim panosundaki koruma cihazlarıyla haberleşmek için Phoenix Contact'ın fiber optik teknolojisi kullanılır.

Modüler yapı ve aralıksız durum mesajı

PSI-MOS fiber optik sistemi modüler yapısı ve optik iletim gücünün sürekli denetlenmesi sayesinde mükemmel bir çözümdür. Bu nedenle fiber optik kanalın karmaşık denetimine gerek kalmaz.

İletim gücünün direkt cihaz üzerinde dört kademeli gösterimi eğitim almamış personelin bile pahalı ekipmanlar olmadan fiber optik kanalların uzun süreli nitel değerlendirmesini yapabilmesini sağlar.

Uzak mesafelere parazitsiz veri iletimi

PSI-MOS FO dönüştürücü  

PSI-MOS modülleri sinyal kalitesini üzerinde gösterir

PSI-MOS FO dönüştürücüler özellikle uzun iletim mesafeleri ve elektromanyetik etkilere dayanım söz konusu olduğunda vazgeçilmezdir. Modüler tasarım bireysel haberleşme merkezlerinin kurulmasını sağlar. Her topoloji uygulanabilir, örneğin hat, yıldız ve yedekli ring.

Tüm iletim ortamı PROFIBUS hub'ında kolayca kombine edilebilir. Cihazları bağlamak için DIN ray konnektörleri kullanılır. Dolayısıyla sisteminizde bakır, fiber optik, kablosuz ve SHDSL bağlantılarının uygun karışımını kullanabilirsiniz.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat