Dijital dönüşüm - Açık mimari

Dijital dönüşüm - Açık mimari

Açık, güvenli, ölçeklenebilir

Phoenix Contact sınırsız olanaklar sunan geleceğe dönük otomasyon çözümleri sunar.

Proses güvenilirliği ve sistem sürekliliği proses endüstrisinde en yüksek önceliğe sahiptir. Bu nedenle, ilgili personel tüm dikkatini ana süreçlere verebilmelidir. Veri analizi ve optimizasyon hedefli otomasyon çözümleri ana süreci hiçbir şekilde etkilememelidir. Yeni konseptler kanıtlanmış otomasyon piramidini genişletmelidir.

NAMUR Açık Mimari (NOA), akıllı sensörlerden ve aktüatörlerden gelen verilerin saha seviyesinden buluta nasıl çağrıldığını ve sistemin sürekliliğini veya güvenliğini tehlikeye atmadan bir veri diyotunda nasıl değerlendirildiğini açıklar. NOA, PLCnext Technology açık kontrol platformumuz gibi Proficloud ile birlikte proses endüstrisinde kullanılmak üzere açık, güvenli ve ölçeklenebilir sistemlere olanak tanır.

Avantajlarınız

  • Buluttaki veri analizleri ve değerlendirmeler sayesinde proses optimizasyonu ve öngörülü bakım
  • Bakım ve denetlemenin hedefli yönetimi sayesinde proseste zaman tasarrufu
  • Öncelikli bakım bildirimleri sayesinde denetlemeler sırasında kaynak tasarrufu
  • Zamanlanmamış arıza sürelerinin önlenmesi ve proses hatalarının erken tespiti sayesinde gelişmiş ürün kalitesi

Altyapı nesnelerini izlemek sürekliliği artırır ve bakımı optimize eder

Proses endüstrisinde PLCnext Technology  

Proses endüstrisinde PLCnext Technology

Açık, Linux tabanlı PLCnext Technology kontrol platformu, HART verilerinin ve diğer protokollerin, paralel olarak ve proses kontrol sistemini etkilemeden çağrılmasını sağlar. Bu veriler ham veri olarak aktarılabilir veya kontrolör tarafından OPC UA sunucusu üzerinden Proficloud'a önceden işlenebilir.

Kontrol platformunun açıklığı nedeniyle örneğin sensör/aktüatör üreticileri gibi üçüncü taraf tedarikçilerinin uygulamaları da sisteme entegre edilebilir. Akıllı algoritmalar edinilen verileri değerlendirir ve uygun bakım konseptlerini türetir. PLCnext Teknolojisi ekosistemi ile izleme ve optimizasyon görevleri ve hatta tahmini bakım bile ana süreç üzerinde bir etki yaratmadan kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Gelecekten bağımsız otomasyon çözümü - Ağ bağlantılı, esnek ve açık

PLCnext Technology – Designed by Phoenix Contact  

PLCnext Technology – Designed by Phoenix Contact

PLCnext Technology, çeşitli programlama dillerinde yazılmış program dizilerinin gerçek zamanlı kombinasyonunu sağlar. Patent tescili görev işleme fonksiyonu program rutinlerinin klasik IEC 61131 kodu ile aynı şekilde çalışmasını sağlar. Örneğin C/C ++ veya C#'da oluşturulan üst seviye programlama dilleri IEC 61131 programları ile eşzamanlı olarak çalışır.

PLCnext Technology program kodunun senkronize şekilde çalıştırılmasının yanı sıra tutarlı veri alışverişi sağlar ve üst seviye programlama dillerini otomatik olarak deterministik kılar. Geliştiriciler bu nedenle karmaşık bir uygulamanın tek tek bölümleri üzerinde aynı anda ve birbirlerinden bağımsız olarak ve tercih edilen programlama dilinde etkin şekilde çalışabilirler. Böylece, IEC 61131 programlama uzmanlarının deneyimi üst seviye dil dünyasından yeni fikir ve program bloklarının yanı sıra IT ortamındaki genç geliştiricilerin bilgisi ile birleştirilebilir.

Bulut çözümü otomasyon imkanlarını genişletir

Phoenix Contacttan Proficloud  

Phoenix Contact'tan Proficloud

Tüm PLCnext Kontrol cihazları endüstriyel, saha çoğaltan Proficloud bulut sistemine doğrudan bağlantı sağlar. Proficloud'un PLCnext Teknolojisindeki derin entegrasyonu sayesinde, dijital katma değerli servislerin, örneğin veri analizinin veya tahmini bakımın kullanılması kolaylıkla mümkündür.

Ne şifreleme ne de kimlik doğrulaması mühendislik adımları gerektirmez, yani veriler kontrol platformundan buluta otomatik olarak aktarılabilir. Bu kontrol sistemlerinde yükü azaltır.

PLCnext Technology Achema İnovasyon Ödülü 2018 kazananı olmuştur

Achema İnovasyon Ödülü

PLCnext Technology – Achema İnovasyon Ödülü 2018 kazananı

12 Haziran 2018'de PLCnext Technology, MCR Teknoloji ve Proses Otomasyonu kategorisinde Achema İnovasyon Ödülüne layık görüldü. En yenilikçi gelişme, toplam sekiz kategorinin ve üç özel kategorinin her birindeki beş aday içinden seçilmiştir.

Ödül töreninin parçası olarak Phoenix Contact'a yeni ve yenilikçi kontrol platformu için bir ödül ve sertfika verildi. Bu ödülü kazandığımız için minnettarız ve çok mutluyuz.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat