Önleyici bakım - Pompa ve motorlar için izleme çözümleri

Pompa ve motorlar

Kapsamlı izleme

Phoenix Contact'ın PumpMonitor çözümü ile sisteminizin onarım masraflarını ve enerji tüketimini en aza indirebilirsiniz.

Endüstri 4.0 çerçevesinde dijitalleşmenin önemli bir kısmı bakım, onarım ve enerji yönetiminin göz önünde bulundurulması ve optimize edilmesidir. Phoenix Contact'ın PumpMonitor çözümü kapsamlı pompa ve motor izleme için uygundur.

İlgili mekanik, elektrik ve hidrodinamik değişkenler göz önünde bulundurularak mevcut bakım ve onarım gereksinimlerinin sürekli olarak belirlenmesi, önleyici bakım yapmanızı ve sisteminizin enerji maliyetlerini azaltmanızı sağlar.

Avantajlarınız

  • Mekanik, elektriksel ve hidrodinamik değişkenleri dikkate alarak önleyici bakım sayesinde onarım çalışmalarının en aza indirilmesi
  • Sistem verimliliğinin asimilasyonu ve en uygun nokta dikkate alınarak enerji tüketiminin azaltılması
  • Titreşim ve rulman görüntü analizi ile sistem sürekliliğinde artış

Çevrimiçi durum izlemesi

Dokunmatik panel ile sistem durumunun web görüntülemesi  

Duruma göre ölçülen değerin tanımı: OK (yeşil), uyarı (sarı), alarm (kırmızı)

PumpMonitor çözümümüz akıllı trafik ışığı sistemli web görselleştirmeyi içerir. Renk görselleştirmesi sayesinde sisteminizin durumu görsel olarak hızlı ve kolay şekilde bildirilebilir.

Böylece, sisteminizin durumunu bir bakışta görebilir ve bir arıza durumunda derhal tepki verebilirsiniz. Önleyici bakım sayesinde bakım ve onarım masraflarınızı en aza indirin.

Etkin sistem operasyonu

Su pompaları  

Kapsamlı pompa ve motor izleme sayesinde artan sistem sürekliliği

PumpMonitor, ihtiyaç odaklı sistem operasyonu ile enerji maliyetlerinizi azaltmanızı sağlar. İdeal sistem verimliliğini belirleyerek enerji verimli çalışma sağlanır.

Hidrodinamik değişkenleri kaydetmek sistem ömrünü uzatmanızı sağlar. Titreşimlerin sürekli izlenmesi sayesinde türbülans ve kavitasyonlar erken tespit edilir ve önlenir.

Akıllı ağ entegrasyonu

PROFICLOUD üzerinden veri erişimi  

PROFICLOUD akıllı ağ ve veri analizi sağlar

PumpMonitor'u Phoenix Contact PROFICLOUD'a entegre ederek, verilerinize her zaman ve dünyanın herhangi bir yerinden erişebilirsiniz.

Akıllı ağ, değişkenlerinizi analiz etmek için size daha fazla seçenek açar. PumpMonitor ile sisteminizin yaşam döngüsünün her yönünü yönetebilirsiniz.

Sisteminiz için önleyici bakımın kolay uygulanması

PumpMonitor kontrol panosu çözümü  

Entegre dokunmatik panel sayesinde hızlı ve kolay parametre ayarı

Phoenix Contact'ın PumpMonitor çözümü montaja hazır bir kontrol panosu çözümüdür.

Rulman ve makine titreşimleri entegre sensör modülü tarafından kaydedilir. PumpMonitor yardımı ile ihtiyaç tabanlı sistem kılavuzu sayesinde sisteminizdeki operasyonel enerji tüketimini en aza indirebilirsiniz.

Superordinate kontrol sistemine entegrasyon, Profinet veya OPC iletişimi ile standartlaştırılmıştır. Bir seçenek olarak PROFICLOUD ile bağlantı da mümkündür.

Teknik veriler

Önleyici bakım çözümümüz hakkında daha fazla bilgiyi e-shop'ta bulabilirsiniz.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat