Kaçak izleme

Kaçak izleme

Sürekli izleme

Phoenix Contact'ın çözümleriyle uzaktan ölçüm istasyonlarını güvenilir bir şekilde bağlayabilirsiniz.

Boru kaçaklarının ciddi sonuçları olabilir. Yaygın nedenler sadece aşınma değil aynı zamanda boru hattından taşınan petrole yetkisiz erişimdir. Bu nedenle, genellikle çok büyük mesafeler üzerinde çekilen bu sistem parçalarının izlenmesi önemlidir.

Sızıntıları tespit edebilmek için tüm boru hattı boyunca basınç, sıcaklık ve debi belirlenmelidir. Kablosuz sistemimiz, ölçüm istasyonu ve kontrol merkezi arasındaki mesafeler kısa olduğunda güvenilir aktarım sağlar. Güvenlik yönlendiricili mobil ağ iletim sistemimiz uzak mesafeler için idealdir. Yönlendirici Internet üzerinden güvenli bir VPN bağlantısı kurar.

Phoenix Contact gerekli tüm kaçak izleme görevlerini gerçekleştiren, montaja hazır bir kontrol panosu çözümü sunmaktadır.

Avantajlarınız

  • İnternet üzerinden güvenilir izleme sayesinde uzak sistem parçalarının bağlanması
  • Sahadaki kontrolörde ölçülen verilerin ön işlenmesi pik değerlerin hassas şekilde tespit edilmesini sağlar ve veri akışını azaltır
  • mGuard güvenlik yönlendiricisinin NTP sunucu servisi üzerinden zaman senkronizasyonu sayesinde ortak kontrolör zamanları

Standart komponentlerle kolay uygulama

Kaçak izleme için Internet tabanlı veri iletimi

Boru hattı boyunca yayılmış istasyonlar ölçüm değerlerini kaydeder ve bunları VPN tüneli üzerinden kontrol istasyonunun sunucusuna iletir. İstasyon kontrolör zamanları senkronize edilir ve istasyon kontrolörleri sinyal ön işleme görevlerini yerine getirebilir. Sinyal kabloları ayırma bariyerleri yoluyla Ex alanına yönlendirilir.

Ölçüm verilerinin elde edilmesi için kontrol kutusu  

Phoenix Contact ölçüm verilerini elde etmek için ön montajlı kontrol kutusu sunmaktadır

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat