Dolum seviyesi izleme

Dolum seviyesi izleme

Yüksek sistem kullanılabilirliği için

Phoenix Contact'ın dolum seviyesi izleme çözümü ile temel sistem parametrelerindeki hataları erken aşamada algılayabilir, raporlayabilir ve sistem parçalarını seçici olarak kapatabilirsiniz.

Tank çiftlikleri genellikle 30.000 m³'den fazla depolama kapasitesine sahip farklı boyutlarda tanklardan oluşur. Tankların dolum ve boşaltım işlemleri izlenmeli ve taşmaya karşı güvenilir bir koruma tesis edilmelidir.

Phoenix Contact'ın çözümü ile dolum seviyeleri, sıcaklık ve basınç bilgilerine her an sahip olursunuz. Ex bölgede bulunan farklı sensörlerden oluşan sistem ilgili ölçüm değerlerini kaydeder. Bu sinyalleri hızlı şekilde iletebilmeniz, işleyebilmeniz ve bunlara cevap verebilmeniz için, size uygun kontrol ve haberleşme teknolojisi paketinin yanı sıra fonksiyonel güvenlik bileşenleri de sunuyoruz.

Avantajlarınız

  • Yüksek debi koruması için SIL onaylı teknolojiye sahip emniyet
  • NAMUR'a uygun I/O teknolojili standartlaşmış sensör haberleşmesi
  • Çözüm ve endüstride geniş bir portföy ve uzmanlık sayesinde tank ve valf izleme için bir irtibat kişisi
  • Uluslararası Ex onaylı test edilmiş komponentler

Güvenlik kontrolörü olmadan bile onaylanmış bileşenlerle kolay taşma koruması

Arızaların anında tespiti

Dolum seviyesi izleme  

Dolum seviyesi izleme

Fonksiyonel emniyet sensörleri dolum seviyesini ölçer ve tehlikeli durumları işaret eder.

Giriş değeri kontrolünü kesmek için güvenli sınır değer röleleri kullanılır. Depoya giren akış, yay kapamalı emniyet valfleri sayesinde taşmaları önleyerek güvenilir şekilde durdurulur.

Fonksiyonel emniyet için yer kazandıran ve güvenilir komponentler

Yüksek debi koruması için kontrol teknolojisi ve emniyet komponentleri  

Yüksek debi koruması için kontrol teknolojisi ve emniyet komponentleri

MACX Analog Ex ve MACX Safety Ex ATEX ve IECEx onaylıdır ve SIL sertifikalıdır. MACX Analog Ex sadece 12.5 mm toplam genişlikle tek ve çift kanallı Ex i sinyal izolatörleri sunmaktadır.

Güvenli başlatma ve duruş için force-guided kontaklı sertifikalı kuplaj röleleri sağlıyoruz. İster proses endüstrisi ister makine imalatı: acil durumda güvenli sinyal kuplajı garanti edilmelidir.

Tank izleme için ölçeklenebilir otomasyon modülleri

Fonksiyonel emniyet için SIL onaylı geniş ürün portföyü, Ex i sinyal koşullayıcılar ve modüler kontrol sistemleriyle etkin bir dolum seviyesi kontrolü oluşturabilirsiniz. Dolum seviyesi kontrol sistemine ek olarak, acil durumda emniyet valfini kontrol eden ve depoya akışı durduran bir aşırı dolum cihazı monte edilmiştir.

Dolum seviyesi izleme  

Test edilmiş bileşenler ve uluslararası Ex onayları ile dolum seviyesi izleme

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat