Fırtına riskli Hainan'daki tesis için aşırı gerilim koruma

Çin Hainan: genişletilmiş polisitren üretim tesisi

Hainan Shihua Jiasheng Kimya Şirketi genişletilmiş polistren üretimi ve kısa vadeli sınırlı üretim amacıyla kurulmuştur.

Firma Hainan Shihua Petrokimya Şirketi ile Jiansu Jiasheng Kimya Şirketi'nin ortaklığıyla kurulmuştur.

Hedef yılda 80,00 ton sitren kapasiteli bir FCC (sıvı katalitik ayırma) kuru gaz tesisi kurmaktı. Ayrıca iki şirket arasında bir boru ağı şebekesi de planlanmıştı.

Projedeki toplam yatırım 390 Milyon RMB, öngörülen getiri ise 1 milyar RMB idi.

Hainan Shihua Jiasheng Kimya Şirketi tüm sektörün kapasitesini de yıllık 100,000 ton genişletilmiş polistren ile arttırmıştır.

Uygulama

Hainan Shihua Jiasheng Kimya Şirketi Çin'in güney sınırında yer alır. Bu bölge şiddetli fırtınalara açıktır.

llk planlama aşamasında yıldırım koruma zaten önemli bir konuydu. Teknoloji lideri Mr Jiang Guozhao Phoenix Contact'ın aşırı gerilim koruma cihazlarını seçmiştir.

Çözüm

2000'den fazla elemanda aşırı gerilim koruma  

2000'den fazla elemanda aşırı gerilim koruma

Hainan Shihua Jiasheng Kimya Şirketi tüm saha enstrümanları ve elektrik ekipmanları, kontrol sistemindeki enstrümanlar ve enerji hatlarında Phoenix Contact'ın aşırı gerilim koruma sistemini uyguladı.

Toplam 2000'den fazla eleman Phoenix Contact'ın yıldırım ve aşırı gerilim koruma cihazları ile donatılmıştır.

FLASHTRAB FLT yıldırım arestörleri enerji hattını korur. VALVETRAB VAL ve PLUGTRAB PT ürün gamındaki aşırı gerilim koruma çözümleri kontrol merkezini korur. PLUGTRAB S-PT arestörünün kendinden güvenli versiyonları ölçme ve kontrol teknolojisinde hassas verilerin iletimini korur.

Özet

Etilbenzen üretim tesislerinin sık fırtınalara dayanması gerekiyordu. Phoenix Contact'ın koruma cihazlarının kurulmasından beri hiçbir sorunla karşılaşılmamıştır.

Mr Jiang Zhaoguo: "Bu aşırı gerilim koruma cihazlarının yüksek kalitesini kanıtlamaktadır. Kesinlike doğru tercihi yaptık. Phoenix Contact'ın kimya endüstrisi için gelecekte daha fazla güvenlik çözümleri geliştirmesini umuyorum" şeklinde açıklama yapmıştır.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat