BASF yenilikçi kuplaj rölesini kullanıyor

Ludwigshafen, Almanya BASF'taki röleler ve optokuplörler

Kuplaj rölesi sektöründe genel kanı artık hiçbir gerçek yeniliğin ortaya çıkmamasıdır.

Milyonlarca endüstriyel uygulamada kullanılmış olan bu sağlam üniversal yardımcılar iyice yerleşmiştir. Kontrolör ve sistem arasındaki görevlerini hissettirmeden gerçekleştirirler: koşullama, elektriksel izolasyon ve sinyal çoğullama.

Bununla birlikte yeni nesil kuplaj röleleri de maliyetleri önemli ölçüde düşürmektedir. Ludwigshafen Almanya BASF firması Phoenix Contact'ın yenilikçi röle ve optokuplör sistemini kullanmaktadır.

Uygulama

BASF'ın kuruluşundan bu güne Ludwigshafen'deki fabrika dünyanın en büyük entegre kimya komplekslerinden biri haline gelmiştir.

Üretim yelpazesinden bir örnek içinde yağda çözünen A ve E vitaminleri üretilen vitamin fabrikasıdır. Karmaşık sentezlerin neredeyse tüm ön hazırlık aşamaları yerinde üretilir ve boru hatlarıyla doğrudan vitamin fabrikasına gönderilir. Üretim süreçleri modern proses kontrol sistemlerince yönetilir.

Phoenix Contact PLC-INTERFACE sisteminin kompakt 6.2 mm kuplaj röleleri sensör sinyallerini güçlendirmek için kullanılır. Aynı şekle sahip PLC-INTERFACE modülleri sahadaki geri besleme sinyallerini kontrolöre iletmek için kullanılır.

Çözüm

Phoenix Contact'tan PLC-INTERFACE  

Phoenix Contact'tan PLC-INTERFACE

Röle ve optokuplörlerin geçmeli tasarımı önemli bir avantajdır. Her kanal gerilim, güç ve anahtarlama frekansına göre uygulamaya optimum uyarlanır.

Değişen koşullar röle yerine optokuplör gerektirirse, daha sonraki bir zamanda optokuplör röleyle birkaç saniye içinde kombine olur ve kablaj sökülmez.

Yaygın tüm kontrol gerilimlerindeki ürünler yaylı ve vidalı tip temin edilebilir.

Köprüler, ayırma plakaları, güç klemensleri ve cihaz etiketleri gibi Phoenix Contact'ın standart klemens serisi aksesuarları sistemi tamamlar.

Özet

PLC-INTERFACE sistemi alan ihtiyacını, kablaj işçiliğini, zamanı ve montaj işçiliğini düşürerek maliyet tasarrufu sağlar. Bu açıklık ve emniyet sağlar.

Bunun anahtarı geçmeli, titreşime dayanıklı PLC köprü sistemidir. Giriş/çıkış arasındaki güvenli izolasyon ve IP67 korumalı röle tasarımı BASF firmasının Phoenix Contact PLC-INTERFACE sistemini seçmesinin iki hayati nedenidir.

Bunun nedeni maliyeti ne olursa olsun güvenliğin kimya endüstrisinde mutlak önceliği olmasıdır.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat