Genel bakisa dön

Ritter Starkstromtechnik'te yenilikçi gerilim sistemi

En büyük elektrik montaj firması

Almanya'nın Dortmund şehrinde kurulu Ritter Starkstromtechnik GmbH & Co, 550 çalışanıyla en büyük elektrik monntaj firmalarından biridir. Şirketin sunduğu ürünler ve hizmetler dört alanı kapsar:

  • Bina ve fabrikalardaki şebekelerin geleneksel montaj teknolojisiyle bağlantısı.
  • Kişiselleştirilmiş otomasyon çözümlerinin kullanımıyla teknik süreçlerin organizasyonu ve kontrolü.
  • Güç uygulamaları için şalt panoları.
  • Endüstri ve güç beslemesi için orta ve alçak gerilim panolarıyla güvenli gerilim dağıtımı

Uygulama

Endüstri ve güç beslemesine yönelik orta ve alçak gerilim panoları Almanya Olfen'deki Ritter fabrikasında planlanır, geliştirilir ve üretilir. Tip testli standart sistemler olarak veya müşteriye özel temin edilirler.

Yenilikçi GT 4 orta gerilim sistemi özellikle dikkate değerdir. Güç bölmesinin özel tasarımı sayesinde 31.5 kA'lik tip sadece 600 mm genişliktedir.

Sistemin kontrol kısmındaki yenilik Phoenix Contact'ın hızlı bağlantı teknolojisinde yatmaktadır.

Çözüm

IDC izolasyon kaydırmalı bağlantı  

Hızlı ve güvenilir: IDC izolasyon kaydırmalı bağlantı

QUICKON hızlı bağlantılı klemenslerle kabloları soymak ve yüksüklemek gerekmez.

Kablo boydan kesildikten sonra tornavida ile yükseltilerek temas sağlanır. 1.5 ve 2.5 mm² nominal kesitli klemens tiplerine 0.34 - 2.5 mm² kablolar bağlanabilir.

Geçiş ve topraklama klemenslerine ek olarak TWIN klemensler de mevcuttur. Bunlar hızlı potansiyel dağıtımı için kullanılabilirler.

Özet

Taban klemenslerine takılan izolasyon fişleri, sigortalı fişler ve komponent fişleriyle birçok anahtarlama işlemi yapılabilir.

Ayrıca QUICKON modüler klemenslerin hibrit versiyonları mevcuttur. Hızlı bağlantı vidalı veya yaylı bağlantıyla kombine edilir. Böylece kullanıcı bağlantı teknolojisini müşteri gereksinimlerine veya yönetmeliklere uygun olarak seçebilir.

QUICKON hızlı bağlantı teknolojisi EN 60998, EN 60947 standartlarının gereklerini aşar ve ATEX yönetmeliğine uygun olarak Ex e bölgesinde kullanılabilir.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat