Genel bakisa dön

Trusted Wireless – Yallourn linyit santralinde kablosuz I/O sistemleri

Phoenix Contact teknolojisini kullanarak uzun dönemli enerji üretimi

TRUenergy'nin (önceden Yallourn Enerji) sahibi olduğu Yallourn linyit santrali Avustralya'nın Victoria şehrinin en büyük üçüncü santralidir ve Melbourne'ün 150 km doğusunda Latrobe Vadisinde yer alır.

Enerji santrali Victoria şehrinin elektrik ihtiyacının %22'sini ve ülke talebinin %8'ini karşılar.

Yallourn'da elektrik üretimi 1921'e kadar uzanmaktadır. 2001 yılında TRUenergy bu santrali ve kömür madenini yenilemek için 500 million $ yatırım başlattı. Trusted Wireless çözümünün temini için Phoenix Contact seçildi.

Uygulama

Yallourn'un Doğu bölgesindeki madenin 2007 yılında tükeneceğinin belirlenmesinden sonra Morwell Nehrinin yakınlarında beş yıl önce başlayan yön değiştirme çalışmaları Maryvale maden ocağının maden yataklarına erişimi hedefledi.

Bu olmadan enerji santralinin ciddi bir değişime girme veya kapanma olasılığı vardı. Morwell Nehrinin yön değişimi ve bunun sağlayacağı kömür erişimi enerji santralinin 2032 yılına kadar çalışmasını sağlayacaktır. Yallourn'daki kömür konveyör sisteminin yenilenmesi Phoenix Contact ürünleriyle yapıldı.

Çözüm

Avustralya, IO sinyalleri, Trusted Wireless, Yallourn, Enerji üretimi  

Trusted Wireless 2.0 I/O cihazları

RAD ISM 900 BD modülü 900 MHz tek yönlü kablosuz iletimde noktadan çok noktaya bağlantıları ve tekrarlamalı güç kaynaklarını genişletmek için kablosuz alıcı-vericidir.

Phoenix Contact'ın RAD kablosuz alıcı-vericileri uygulama için kabul edilmeden öne Yallourn santralinde kapsamlı testlerden geçti.

TRUenergy geçmişte sorunlara yola açan katener kablolarını tekrar kullanmak zorunda kalmadan kömür taşıma tesisini Kablosuz I/O cihazlarıyla yenilemeye karar verdi.

Kömür taşıma sistemi açık kazı alanındaki ham kömürü enerji santralinin kazan dairesine taşır. 16 farklı bölgede cihaz kullanıldı (8 bunker tahliye vagonu (BDW), 4 transfer konveyörü ve 4 mekik konveyörü). Bu çözüm 16 alıcı-verici set, 72 dijital giriş modülü, 72 dijtal çıkış modülü, 18 analog giriş modülü ve 18 analog çıkış modülünden oluşur.

Fotoğrafta kurulmuş bir Kablousuz I/O sistemlerinden biri görülmektedir. Dağıtılmış I/O panosu ile en uzak BDW arası yaklaşık 250 metredir. I/O'lar için çoklu bağlantı noktaları ve ilave RJ45 ve D-SUB port için yeterli alan bulunan ön plaka avantaj yaratır. Phoenix Contact'ın VARIOSUB RJ45 endüstriyel Ethernet konnektörleri Kategori 5e'ye uygun Gigabit Ethernet iletimi için geliştirilmiştir. VARIOSUB geçmeli konnektörü klasik RJ45 fişlerle uyumludur ve standart patch kablolarla hızlı bağlantı sağlar. Yüksek elektromanyetik alanlı ortamlarda güvenilir veri iletimi için geçmeli konnektör tümüyle ekranlıdır.

Özet

Analog veya dijital I/O sinyallerinin uzak mesafelere taşınması gereken yerlerde Trusted Wireless kesinlikle doğru çözümdür. Bu sistem modüler bir çözümdür ve 33 analog veya 66 dijital sinyal taşıyabilir.

Trusted Wireless maksimum iletim güvenilirliği ve parazitlere maksmum dayanım sağlamak üzere geliştirilmiştir. Planlamacılar ve kullanıcılar böylece endüstriyel uygulamalarda son derece güvenilir bir iletim kanalına sahip olurlar. Önceden çok zor taşınan veya hiç taşınamayan sinyallere artık hızlı ve basit şekilde ulaşılabilir.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat