FPSO ve platform tedariği

FPSO ve platform tedariği

Gemide güvenilir teknoloji

Phoenix Contact ile birlikte güvertenin altında ve üstünde otomasyon çözümleri oluşturun.

Etkin otomasyon FSPO'larda uygun maliyetli petrol üretimi için rekabeti belirleyici faktör olabilir. Trend gemi sistemlerinin uzaktan bakımı, teknik personel sayısında azalma ve gemi boyutlarında artıştır. Aynı zamanda SAE J1939, NMEA 2000, RS-323/485, GL veya ABS gibi denizcilik sertifikaları ve protokolleri önemini sürdürmektedir.

Donanım zor koşullara dayanabilmeli ve ekranlarda yüzde yüz oranında karartma kapasitesi gibi spesifik fonksiyonlara sahip olmalıdır. Burada Phoenix Contact güvertenin altı ve üstü için tecrübeli otomasyon partnerinizdir.

Avantajlarınız

  • Yedekli kontrol çözümleriyle yüksek petrformanslı ve failsafe batıp çıkma kompanzasyonu
  • Gaz dedektörlerinin entegrasyonuyla gemide yüksek emniyet
  • Gemi imalatına yönelik IPC'ler, HMI'lar ve görüntüleme çözümleri sayesinde esnek işletim ve izleme çözümleri

Batıp çıkma kompanzasyonu için çözümler

Batıp çıkma kompanzasyonu için pistonlar  

Batıp çıkma kompanzasyonu için otomasyon çözümleri

Uygulanabilir sistem yedekliliğini baz alan otomasyon çözümüyle batıp çıkma kompanzasyonunun geminin her zaman doğru konumda olmasını sağlanır.

Örneğin yüksek deniz nedeniyle dinamik pozisyonlama yeterli olmadığında. Ağdaki güvenli haberleşme MGUARD güvenlik router'ları ve VPN teknolojisiyle sağlanır.

Gaz algılama

Axioline kontrol teknolojili kontrol panosu  

Güvenli alarm yönetimi için yedekli sistem tasarımı

Özellikle petrol ve gaz endüstrisinde birçok gaz insan ve makineler için tehlike oluşturur. Phoenix Contact'ın bir çözümü haberleşme sistemine sniffer'ların entegrasyonunu sağlar.

Yedekli tasarım sayesinde acil durumda anında alarm üreterek karşı önlemler alınması sağlanır.

Yedekli multi-client görüntüleme

Denizcilik uygulamaları için HMI'lar  

Denizcilik uygulamaları için HMI'lar

Kontrol ve izleme çözümlerimizle doğru bilginin her zaman doğru yerde olmasını sağlarsınız. Bu amaçla cleint'lar yedekli kurulan bir server'a erişim sağlar.

Merkezi bir endüstriyel PC'de erişim yetkilerini tanımlar ve her client'ın yedeğini belirlersiniz. Bunun temelini gemi imalatına özel tasarlanmış donanım ve yazılım oluşturur.

Yedekli alarm ve izleme

Gemi motorları, enerji üretimi, dümen sistemleri veya yangın algılama gibi sistemler gemideki temel hizmetlerden bazılarıdır. Arızalanırlarsa mürettebat ve gemi için risk teşkil ederler. Kritik durumları bildirmek için yedekli alarm ve izleme sistemleri güvenilir kontrol ve ağ teknolojisini baz alarak kurulur.

Temel hizmetlere ek olarak sistem balast suyu, yakıt tankları ve içme suyu seviyelerinin genel durumu hakkında da bilgi verir.

Gemiler için yedekleme konsepti  

Gemiler için yedekleme konsepti

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat