Makine dairesi

Makine dairesi

Yol almak

Yedekli sistemlerle motor ve sürücülerin sürekliliğini ve verimli çalışmasını sağlayın.

Geminin düzgün çalışması için makine dairesinin güvenilir kontrolü esastır. PROFINET bazlı yedekli sistemlerle Phoenix Contact motor ve sürücülerin güvenli ve verimli çalışmasını sağlar. PC Worx yazılımı IEC 61131'e uygun programlamayı destekler ve elde edilen verileri kontrolörden kontrol odasına iletir.

Avantajlarınız

  • Çok sayıda lisanssız haberleşme protokolü sayesinde kolay bağlantı
  • I/O noktaları hiçbir kablolama zorluğu olmadan genişletilebilir
  • Sensörde yakın I/O noktaları sayesinde daha az kablolama işçiliği için dağıtılmış konseptler

SAE J1939 ile makine kontrol sistemi

Bir denizaltıdaki makine dairesi  

Motor ve sürücülerin güvenli kontrolü

Makine dairesinde düzgün çalışma için güvenilir kontrol çözümüne ihtiyacınız vardır. Motor ve sürücülerin otomasyonu için kapsamlı çözümlerimizi kullanarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Açık arayüzler sayesinde makine bağlantılarında esnek kalabilirsiniz. J1939 CAN-bazlı haberleşme protokolüyle makine dairesindeki karmaşık süreçleri her an izleyebilirsiniz.

NMEA 2000 uyumlu GPS haberleşmesi

Navigasyon çözümleri  

Navigasyon verilerinin kolay entegrasyonu

NMEA 2000'e uygun GPS haberleşmesi sayesinde ECDIS navigasyon verileri (Elektronik Harita Gösterimi ve Bilgi Sistemi) ilave ağ geçitleri olmadan otomasyon sisteminize kolayca entegre edilebilir.

NMEA 0183 veri toplama

NMEA Dönüştürücü web arayüzü  

NMEA 0183'e uygun veri iletimi için web çözümü

Seyehat veri kaydetme cihazı (VDR) gemideki sensörlerden önemli bilgileri toplar. Bu veriler deniz kazalarını ve felaketlerini değerlendirmek için esastır dolayısıyla yalnız dayanıklı ve onaylı komponentler kullanılabilir.

Phoenix Contact NMEA 0183'e uygun veri toplama için ideal çözümü sunmaktadır.

Seyehat veri kaydedici cihazların NMEA 0183'e uygun bağlantısı

NMEA 0183 gemi navigasyon ekipmanları arasındaki haberleşme için tanımlanmış standarttır. Önemli veri kaydedici cihazlar (VDR'ler veya kara kutular) çoğu standart sensörle uyumlu olmayan NMEA 0183 girişine sahiptir.

Phoenix Contact'ın özel fonksiyon bloklarını kullanarak sensör sinyalleri kontrol teknolojisi üzerinden toplanır, ölçeklenir ve NMEA 0183 protokolüyle kara kutuya iletilir. Devreye alma web konfigürasyonuyla yapılır ve fazla bir programlama gerektirmez. Veri kaydediciler ve sensörler arasındaki haberleşme uygun maliyetli tesis edilebilir çünkü Inline giriş modülleri uygulamaya optimum uyarlanabilir.

Topoloji: seyehat veri kaydedici cihazların NMEA 0183e uygun bağlantısı  

NMEA 0183 kullanarak seyehat veri kaydedici cihazlarla standartlaşmış haberleşme

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat