Güvenli uzaktan hizmet çözümü döner transfer makinelerinde duruşları asgariye indirir.

Genel bakış

  • Yüksek süreklikle birlikte düzgün üretim süreçleri sağlamak için makine imalatçısının 24 saatlik hizmeti esastır.
  • Servis konseptinin temeli, son kullanıcının sahasında kurulu sisteme uzaktan güvenli erişimdir.
  • Phoenix Contact'ın FL mGuard RS4000 TX/TX VPN güvenlik router'ı Pfiffner'in proses merkezinde uzaktan bakım konseptinin temel elemanı olarak çalışmaktadır.

Müşteri profili

Hassas parçaların seri üretimi için Pfiffnerden döner transfer makinesi  

Hassas parçaların seri üretimi için Pfiffner'den döner transfer makinesi

K.R. tarafından geliştirilen döner transfer makineleri Pfiffner A.Ş. her yıl maksimum yumruk büyüklüğünde 300,000'den fazla mamul üretir.

Otomotiv endüstrisinde hassas parçaların seri üretiminde kullanılan proses merkezleri tüm dünyada 450 kişi tarafından üretilir.

Uygulama

Tobias Halbritter Pfiffnerde makine IT ve yazılım geliştirmeden sorumludur  

Tobias Halbritter Pfiffner'de makine IT ve yazılım geliştirmeden sorumludur

Yüksek süreklikle birlikte düzgün üretim süreçleri sağlamak için makine imalatçısının 24 saatlik hizmeti esastır. Bir hata durumunda gerekli önlemlerin alınarak proses merkezlerinin sadece çok kısa bir süre devre dışı kalmasını sağlamanın tek yolu budur. Servis konseptinin temeli, son kullanıcının sahasında kurulu sisteme uzaktan güvenli erişimdir.

“Önceleri uzaktan bakım analog modem bağlantısıyla yapılırdı. Ancak performansları ihtiyaçlarımızı karşılayamaz duruma geldi. Sıkça bağlantı sorunu da yaşıyorduk,” diyor Pfiffner'de uzaktan bakım sisteminden ve güvenli VPN bağlantısını (Sanal Özel Ağ) baz alan yapıdan sorumlu Tobias Halbritter.

Çözüm

Kontrol panosunda FL MGUARD RS4000 TX/TX VPN güvenlik routerı  

Güvenlik router'ı güvenli VPN bağlantıları sağlar

Phoenix Contact'ın FL mGuard RS4000 TX/TX VPN güvenlik router'ı Pfiffner'in proses merkezinde uzaktan bakım konseptinin temel elemanı olarak çalışmaktadır. “Sistemimizi müşterinin ağına bağlantı amacıyla güvenlik duvarlı mGuard teknolojisini zaten kullandığımız için şimdi cihazı uzaktan güvenli erişim amacıyla da kullanıyoruz” VPN bağlantısı servis teknisyenlerini sanki sistemin karşısında oturuyormuş gibi hissetirmektedir. Bu bakım sürelerini kısaltmaktadır. Dahası artık sahaya intikal etmeye gerek olmadığı için bakım maliyetlerinde ciddi düşüş yaşanır.

Kullanıcı IPsec tüneliyle Pfiffner Uzak Servis Merkezine bağlantı için anahtarı kullanır. Sonra servis teknisyeni sisteme erişim sağlar. Böylece sistem operatörü uygulamaya her erişimi kontrol eder. FL MGUARD'ın opsiyonel harici konfigürasyon hafızası bu anlamda faydalıdır. Pfiffner çalışanları makine teslimatı öncesi müşteri ağının IP ayarlarını bilmediği için ilgili konfigürasyon bir SD kart ile sonradan kolayca iletilebilir.

Uzaktan bakım sisteminin portal yapısı  

Uzaktan bakım sisteminin portal yapısı

VPN hub Pfiffner şirket ağına bilerek entegre edilmemiştir ancak kendi Internet erişimiyle bir portal sistemi olarak çalışmaktadır. Böylece Pfiffner de harici tedarikçilerin ilgili müşteri bölümlerine güvenli erişimini bunları kendi haberleşme ağından geçirmeden sağlayabilir.

Ağ teknolojisi açısından müşteri sistemleri genellikle aynı adres seviyesinde konfigüre edilir, böylece her sistem bölümüne her zaman aynı IP adresiyle erişilir. Birkaç döner transfer makinesi aynı anda bakım görürken adres çakışması olmaması için adresler ayrı adres seviyelerinde sanallaştırılmalı veya tarif edilmelidir. Bu gereklilik mGuard router'larında 1:1 NAT (Network Address Translation) ile sağlanır.

Özet

İnternet tabanlı ve güvenli VPN üzerinden uzaktan bakım hem üreticilerin hem de Pfiffner proses merkezlerindeki operatörlerin işini kolaylaştırmaktadır. Arıza anında daha hızlı tepki verebilmenin yanında diğer avantajlar arasında duruşları azaltan ve servis maliyetlerini düşüren sisteme direkt erişim yer alır çünkü maliyetli saha ziyaretlerine gerek kalmaz. Bunlar, özellikle döner transfer makinelerinin seri üretimi söz konusu olduğunda belirleyici rol oynar.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Referrer:

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat