Röle sistemi freze makinelerinde yer ihtiyacını ve kablaj işçiliğini azaltır

Genel bakış

Yüksek hızda frezeleme  

Freze makineleri dakikada 1000 metre kesme hızına erişir.

  • Röders TEC GmbH'nin yüksek hızlı freze makineleri, kesme performansına ve yüzey kaplamasına büyük taleplerin bulunduğu her yerde kullanılır
  • Etkin şekilde montajlanıp kablolanması gereken çok sayıda kuplaj rölesi makineleri kontrol etmek için kullanılır.
  • RIFLINE complete ürün serisi röle modülleri hem montaj süresini kısaltır hem de kontrol panosunda yer kazandırır.

Müşteri profili

Röders TEC genel merkezi  

Röders TEC'in Almanya Soltau'da genel merkezi bulunmaktadır

Röders TEC GmbH'nın 50'den fazla ülkede 2000'nin üzerinde kurulu yüksek hızlı freze makineleri tıbbi teknoloji için yüksek hassasiyette kalıplar üretmenin yanı sıra striking coins için kalıp olarak da kullanılmaktadır.

Şirketin Çin, Fransa, ABD ve Vietnam'da bağlı temsilcilikleri vardır.

Uygulama

Beş eksenli freze makinesi  

Özel bir geometrik kompanzasyon yüksek doğruluk seviyesini garanti eder.

Röders TEC freze makinelerini kontrol etmek için çok sayıda kuplaj rölesi kullanır, çünkü geniş bir yelpazede gerçekleştirilmesi gereken anahtarlama işlemleri vardır. “Kontrolör ve saha arasında sinyalleri bağlamak için hızlı RIF-0 röle modülünü kullanıyoruz. Bunlar örneğin sadece 24 V ve birkaç mA seviyesindeki bir harici toz emme tesisinin geri besleme sinyalleri olabilir.

Sinyalleri çoklamak için RIF-2 röle modülünü kullanıyoruz çünkü dört enversör kontağı var" diye bildiriyor makinelerin elektrik tasarımından sorumlu Olaf Hartmann. Yüksek kesme hızı, üç saniyede bir bir yağ/hava karışımı ile kaplanan millere büyük talepler yükler. Bir solid-state röle yağ karışımını sağlayan yağ pompasını aktive eder. Röle aşınmasız çalışır ve dolayısıyla güvenilir makine işletimini garantiler.

Çözüm

Push-in bağlantı teknolojisi  

Push-in bağlantı teknolojisiyle oldukça kullanışlı yapı

Freze makineleri çok sayıda kuplaj rölesi içerdiğinden modüllerin verimli montajı ve kablolaması önemli rol oynamaktadır. Olaf Hartmann: "Röle modüllerini RIFLINE komple ürün yelpazesinden seçmemizin bir nedeni daha var." “RIFLINE rölelerinin kablajı kolay ve kullanışlıdır.” Bu yenilikçi Push-in teknolojisinin bir sonucudur, yüksüklü tek ve çok telli iletkenler 0.34 mm2'den itibaren güvenli, hızlı ve alet kullanmadan bağlanabilir. Bağlantıda iletkenlere binen yük %50 azalır. Gerekli daha düşük güç, çalışanlar için daha konforlu çalışmanın yanı sıra daha hızlı kablolama anlamına gelir ve bu da günün sonunda maliyetleri düşürür. lletkenleri tekrar dışarı çekmek için montaj mühendisleri turuncu kolu kullanırlar, böylece yay serbest kalır.

RIFLINE portföyü, bir enversör kontağı ve iki, üç veya dört enversör kontağı olan güç röle modülleri ile toplam 6.2 mm genişlikte ince geçiş modülleri içerir. Küçük güç kontaktörlerini andıran röle modülleri de mevcuttur. Röle taşıma parçaları ve LED göstergeli geçmeli fonksiyon modülleri, ters polariteye karşı koruma ve koruma devresi seriyi tamamlar. Uygulama yüksek anahtarlama frekansları gerektiriyorsa, aşınmasız yarı iletken röleler RIF-0 ve RIF-1 soket versiyonları ile de kullanılabilir. Serinin en göze çarpan kısmı üç işlevli küçük, geçmeli bir zaman modülü, kapama gecikmesi, passing make kontak ve flaşör ünitesidir. Kullanıcı, dört zaman aralığını 0.5 saniyeden 100 dakikaya kadar buradan ayarlayabilir. RIFLINE complete'i bir zaman rölesi olarak tesis eden modül, aynı yapıdaki tüm standart fonksiyon modüllerindeki gibi RIF-1'den RIF-4'e tüm versiyonlarına bağlanabilir.

Özet

RIFLINE complete birçok kullanıcının zaten sahip olduğu Phoenix Contact'ın CLIPLINE complete klemens serisinin geçmeli köprüleri, markalama malzemeleri ve test fişlerini kullanır. Bu, bileşenlerin planlama, satın alma ve depolama işçiliğini azaltır.

Hartmann: "Paylaşılan aksesuar yelpazemiz bizim için gerçek bir avantaj, çünkü uzun süredir push-in teknolojili klemensler kullanıyoruz." Bağlantı teknolojisinin avantajları ayrıca kontrolörler, I/O sistemi, sinyal koşullayıcılar veya hibrid motor yol vericiler gibi çeşitli bileşenler tarafından da sağlanmaktadır.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Referrer:

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat