Ciltleme makinelerinde aşınmasız anahtarlama

Genel bakış

H.-H. Schmedt e.K. binası  

H.-H. Schmedt e.K. binası

H.-H. Schmedt e.K. 19. yüzyılın sonlarında kuruldu. Başlangıçta sahipleri talep üzerine ciltleme yapıyordu. “Prägnant” kabartmalı baskı 1968'ten beri Prä-machines ürün gamının temeli olmuştur ve bu makineler ve diğerleri tüm dünyada kullanılmaktadır.

Schmedt şimdi üç farklı yerde 50 çalışana sahiptir. 40 yılda bu ekip kitap üretiminin farklı süreçlerine yönelik birçok makine geliştirdi. Elle ciltlemedeki yıllar nedeniyle H.-H. Schmedt e.K. bu endüstrinin talep ettiği özel işlerde büyük yetkinliğe sahip olmuştur.

Uygulama

Çok istasyonlu karton baskı ve PräForm Tip55 ek birleştirme makinesi  

Çok istasyonlu karton baskı ve PräForm Tip55 ek birleştirme makinesi

Önceden ciltleme makinelerinin üç fazlı endüksiyon motorları aşınmalı mekanik kontaktörle anahtarlanıp yönü değiştiriliyordu. Ayrıca Schmedt çalışanları motoru aşırı yükte kesen ilave motor koruma röleleri kullanıyordu.

PräForm Tip 55 ciltleme makinesinin saatte 360 kitap kapasitesi vardır. Malzeme taşıyıcısı yükselip alçalırken, bir sonraki kitap işleme alınmadan önce makine her beş saniyede bir anahtarlama döngüsü gerçekleştirir.

Yani her yıl 1-2 milyon anahtarlama gerçekleşir. Bu sürede mekanik kontaktörler ömrünü tamamlar ve değiştirilmesi gerekir.

Çözüm

CONTACTRON hibrit motor yol vericiler  

CONTACTRON hibrit motor yol vericiler tek cihazda 4 işlevi bir araya getirir

CONTACTRON hibrit motor yol vericiler bu sorunun ideal çözümüdür. Motor yol verici klasik bir yön değiştirme devresinin tüm işlevlerini acil duruş fonksiyonuyla birlikte 22.5 mm genişliğinde bir cihaz içinde sağlar. Böylece yer ihtiyacı ve kablolama işçiliği önemli ölçüde azalır. Cihazın kompakt yapısı burada çok önemlidir çünkü küçük boyutlu kumanda panoları doğrudan ciltleme makinesinin üzerine monte edilir.

Ayrıca CONTACTRON hibrit motor yol vericilerin işletme ömrü mekanik olanlara göre on kat fazladır.

CONTACTRON hibrit motor yol vericiler aşınmasız solid-state teknolojisi ve sağlam röle teknolojisini birleştirerek yumuşak anahtarlama yapmaktadır.

Özet

Kumanda panosunda CONTACTRON hibrit motor yol vericiler  

Kompakt ve yer kazandıran CONTACTRON hibrit motor yol vericiler

Mekanik kontaktörleri ve motor koruma rölelerini değiştirerek H.-H. Schmedt e.K. yer ve kablaj konularında önemli miktarda tasarruf sağladı.

Ayrıca CONTACTRON modüllerinin çalışma ömrü mekanik kontaktörlerden kat ve kat fazladır. Tecrübeler göstermektedir ki hibrit motor yol vericilerin makine ömrü boyunca değiştirilmesine gerek yoktur.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300
Referrer:

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat