Ciltleme makineleri için güvenilir güç kaynağı

Genel bakış

Bir kitabın ciltlenmesi  

Kolbus - ciltleme uzmanı

Basılı medyanın bireysel yapısı baskı proses endüstrisi müşterileri için kendi kendini doğrular. Takvim, kitap veya gazetelerin aynı anda uygun maliyetli üretimini gerçekleştirmek için akılcı makine imalatı gerekir.

Kolbus GmbH & Co. KG, Almanya'nın Westphalia bölgesindeki Rahden'de yer alır ve bu uluslararası dinamik pazar için geliştirme ve üretim yapar. Sert ve yumuşak kapak kağıdı ve baskı endüstrisine yönelik ciltleme makineleri ve sistemlerinde pazar lideri firmada 1000'den fazla kişi çalışmaktadır.

Uygulama

Kolbus yapışkanlı cilt  

Kolbus ciltleme makinesi

Kolbus makinelerinin modüler tasarımı vardır. Ciltleme sistemi çalışanları müşteri taleplerine esnek şekilde adapte olabilir. Ayrıca alt sistemler bağımsız olarak kurulup test edilebilir. Üç fazlı güç şebekesi tüm makineyi çalıştırır. Kumanda panoları makineye entegre edilerek yer tasarrufu sağlanır. Bunu gerçekleştirmek için Kolbus kumanda panolarında az yer kaplayan güç kaynaklarına ihtiyaç duyar. Tasarım yönlerine ek olarak çok önemli bir özellik te güç kaynağının verimidir.

Ihracat ağırlıklı bir şirket olan Kolbus güney ülkelerinde aşırı sıcaklıklarla başetmek zorundadır. Güç kaynakları yüksek sıcaklıklarda güvenilir çalışmalı ve kendileri ısı yaymamalıdır.

Geçmişte Kolbus makinelerine 24 V DC sağlamak için alçak gerilim trafoları kullanıyordu. Cihazlar gereken yüksek akımları sağlayabildiği için devre kesiciler birkaç milisaniyede açıyordu. Geçmiş yıllarda trafolar primer anahtarlamalı güç kaynaklarıyla değiştirildi ve birçok avantaj elde edildi. Bununla birlikte bir kısa devre oluştuğunda bu cihazlar standart bir devre kesiciyi açtıracak akımı sağlayamıyordu.

Çözüm

Kumanda panosunda QUINT POWER güç kaynakları  

Toplama makinesinde QUINT POWER güç kaynağı

Kolbus sistemlerinin modüler tasarımı kapsamlı bir üç fazlı güç kaynağı serisi gerektirir. QUINT POWER cihazları 24 V çalışma geriliminde 5, 10, 20 ve 40 A sağlar. 48 V'ta ürün gamı 20 A çıkış akımı üretir.

20 A'lik güç kaynağı örneğin rulo veya katlama makinesindeki katlanmış tabakaların az bir işlemle kapatılmasını sağlayan toplama makinesinde kullanılır. QUINT POWER'ın minimum montaj derinliği entegre kumanda kutularında kullanılabilmelerini sağlar. Ayrıca QUINT POWER güç kaynakları %94 verimi ve düşük ısı yayılımıyla öne çıkar. -25°C - 70°C sıcaklık aralığıyla güç kaynakları tüm dünyada kullanılabilir.

Cihazlar uluslararası kullanılırken şebeke arızası oluştuğunda QUINT POWER bir faz gitse bile çalışmaya devam eder. Entegre SFB teknolojisi (seçici sigorta açtırma) sayesinde primer anahtarlamalı güç kaynakları standart kesicileri hızlı ve güvenli şekilde açtırır. Arızalı akım yolları seçici olarak kesilir, arıza izole edilir ve önemli makine bileşenleri çalışır durumda kalır.

Özet

QUINT POWER güç kaynakları  

Maksimum makine sürekliliği için QUINT POWER güç kaynakları

Kolbus'ta elektroteknik komponentlerden sorumlu Jörg Niemann şöyle açıklamaktadır:

"Yüksek güvenilirlik ve uzun işletme ömrü bizim için çok önemlidir. Diğer faktörlerle birlikte bu nedenle pazar lideriyiz çünkü her ayrıntıda mükemmeli arıyoruz. SFB teknolojisi olmadan güç kaynakları termik olarak açma yaptırıyor veya en kötü senaryoda hiç açtırmıyor. Bu kablo gruplarının erimesine yol açabilir. Böyle birşey bugüne kadar hiç olmadı ancak risk almak istemiyoruz. Güç kaynağının güvenilirliği sistemdeki her bileşenin sürekliliğini ve karmaşık sistemlerin hatasız çalışıp çalışmadığını belirliyor."

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300
Referrer:

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat