Paketleme makinelerinde güvenilir haberleşme

Genel bakış

Optima Paketleme Grubu  

Almanya Schwäbisch Hall'de Optima Paketleme Grubu

Optima 1922'de kurulmuştur ve gıda, hijyen ve ilaç sektörlerine yönelik tartım, dolum ve paketleme makinelerinde uzmanlaşmıştır. Aile şirketinde yenilikçi çözümler geliştirip uygulayan 1300 kişi çalışmaktadır.

Kullanıcılar özellikle temel madde kullanımını minimuma indiren, kaynak tasarrufu sağlayan teknolojileri tercih etmektedir. Böylece işletme ve üretim maliyetlerinden tasarruf sağlanabilmektedir.

Uygulama

Optima Paketleme Grup Makineleri  

Optima Paketleme Grubunun yenilikçi paketleme çözümleri

Müşteriye özel paketleme hatları, standart komponentlerden ve ürüne özel makine modüllerinin meydana getirdiği dağıtılmış makine ünitelerinden oluşur.

Tüm makine komponentleri birbirleriyle haberleşmek zorunda olduğu için yüksek performanslı bir ağ gerekir. İstikrarlı bir bilgi akışı sağlamak için Optima Ethernet tabanlı bir çözüm seçti. Bu veri paylaşımını ve aynı zamanda üst seviye üretim planlama sistemiyle haberleşmeyi sağladı.

Global oyuncu olan şirket uluslararası tüketici mamulleri imalatçılarına makine temin etmektedir. Sipariş anında makinenin nerede kullanılacağı genellikle belirtilmez. Bu nedenle uygulamada kullanılan tüm komponentler kullanılacakları ülkenin şartlarını karşılamak zorundadır.

Yapım ve üretim maliyetlerini olabildiğince düşük tutabilmek için dahili makine haberleşmesinde istikrarlı ve açık sistemlere ihtiyaç vardır. Bu doğrultuda hareket eden Optima paketleme hatlarını mümkün olduğunca aynı komponentlerle tasarladı ve çözümü PROFINET veya EtherNet/IP™ tabanlı oluşturdu.

Çözüm

Lean Serisi Yönetilebilir Anahtarlar  

Lean Serisi Yönetilebilir Switch'ler kullanımda

Ethernet tabanlı bir haberleşme yapısı kurmak ofis senaryosundaki gibi sadece veri göndermekten daha fazlasını gerektirir. Switch'lerin kumanda panosuna monte edildiği bir makine ağı, frekans invertörlerine veya diğer manyetik alan kaynaklarına yakınlık nedeniyle elektromanyetik uyum (EMC) ve cihazların sıcaklığa dayanımı konularında yüksek talepleri karşılamak zorundadır. Ayrıca switch'ler PROFINET veya EtherNet/IP™ gibi endüstriyel protokolleri desteklemelidir. Bu itibarla EtherNet/IP™ switch'lere yüksek gereklilikler yükler.

Bu koşulları sağlamak için Optima Phoenix Contact'ın Lean Serisi Yönetilebilir Switch'lerini tercih etmiştir. Altyapı komponentleri EMC gerekliliklerini kolayca karşılar ve gerekli sıcaklık seviyesinin belirgin şekilde üzerine çıkar, switch'ler 70°C sıcaklığa kadar kullanılabilir. Tüm ağ cihazları gerekli onaylara sahip olduğu için uluslararası kullanım sağlanır.

Özet

Lean Serisi Yönetilebilir Anahtarlar  

Lean Serisi Yönetilebilir Switch'ler çeşitli versiyonlarda mevcuttur

Optima Ethernet üzerinden üniform bir makine ağı konseptiyle yenilikçi bir çözüm geliştirmiştir. Paketleme makinelerinin tasarımından üretimine ve devreye almasına kadar olan süreçte çalışanlar üniform haberleşme yaklaşımının semeresini alır.

Otomasyon sisteminin bir komponenti olan Lean Serisi Yönetilebilir Switch Optima yetkililerini özellikle sıcaklığa ve elektromanyetik alanlara dayanıklı yapıları nedeniyle oldukça etkilemiştir. Kapsamlı onaylar ve yazılım fonksiyonlarıyla ilgili otomasyon gereklilikleri dikkate alındığında, cihaz kumanda panosunda kompakt Ethernet swtich'lerin gerektiği durumlarda en iyi çözüm olduğunu kanıtlamıştır.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Referrer:

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat