Genel bakisa dön

Wolfenbüttel belediyesinde kumanda panolarının donatılması

306 km ile evlerin beslenmesi

Stadtwerke Wolfenbüttel A.Ş'nin 20 kV orta gerilim şebekesi E.ON Avacon'a ait (önceden HASTRA) iki trafo merkezinden beslenmektedir. Besleme bölgesi 55,000 oturanıyla Wolfenbüttel'in belediye alanıdır.

Bir şebeke kontrol merkezi 140 km uzunluğundaki 20 kV orta gerilim şebekesini izleyip kontrol etmektedir. Güç daha sonra 1 kV seviyesinde – 400/230 V – 191 trafo merkezinden alçak gerilim şebekesine dağıtılır. Toplam 306 km'lik uzunluğuyla bu şebeke evlere enerji sağlar.

Uygulama

E.ON Netz, Wolfenbüttel trafo merkezindeki kumanda panolarını Phoenix Contact'ın en yeni akım ve gerilim trafosu klemensleriyle donatmıştır.

Kesintisiz besleme beklentilerini karşılamak için enerji tedarik şirketleri üretim ve dağıtımda yüksek esneklik ve güvenlik sağlamalıdır. Bu enerji mühendisliğinde önemli bir link sağlayan pasif bağlantı elemanları için doğrudur.

Tüm bunları dikkate alarak Phoenix Contact Almanya'nın büyük enerji tedarik şirketleriyle birlikte çalışarak yeni nesil anahtarlamalı klemensler geliştirmiştir. Jeneratör akım trafolarının, tedarikçilerin ve dağıtım şirketlerinin sekonder devrelerinin farklı devre tiplerine yönelik gereklilikler dikkate alınmıştır.

Çözüm

Wolfenbüttel trafo merkezindeki kumanda panolarında kullanılan akım ve gerilim trafosu klemensleri E.ON Avacon, E.ON Netz Hannover ve Phoenix Contact ile yakın işbirliği içinde tasarlanmış ve uygulanmıştır.

E.ON için ölçme-ayırma klemenslerindeki temel zorluk VBG 4 (UVV) geçerli Alman güvenlik yönetmeliklerine uyumlu olmaktı. Elektrik kazalarına karşı koruma sağlamak için Yasal Kaza Sigortası ve Korumasına yönelik Alman Kuruluşu dokunma emniyetini kapsayan kaza önleme yönetmelikleri (UVV) yayınlamıştır. Bunlar IEC 529/DIN VDE 0470-1'e göre VDE test parmağının dokunamayacağı elektrikli bir cihazın canlı kısımlarını tanımlar. İşletme personeline yönelik yüksek emniyet yeni nesil akım ve gerilim trafosu klemensleriyle her yönüyle karşılanır.

Çapraz ve boylamasına anaharlama aktüatörleri ile anahtarlamalı köprüler ve test soketleri gibi tüm aksesuarlar dokunma emniyetidir ve çeşitli klemenslerde birbirlerinin yerine kullanılabilir. Kullanılan URTK serisi bağlantı alanı ve aksesuarlar açısından tüm kriterleri karşılar. Planlama prosesi CLIP PROJECT yazılımıyla geniş ölçüde desteklenmektedir.

Avantajlar

CLIP PROJECT ürün seçiminde modüler klemenslerin bağlantı ve işlevlerine yönelik gereklilikleri dikkate alır. İlgili ürün resminin gösterilmesi kullanıcıya yardımcı olur. Tüm bir klemens dizisinin planlaması, gerekli kapaklar, durduruclar ve köprülerin seçimine yönelik öneriler sayesinde hızlı ve basittir. CLIP PROJECT son kontrol amacıyla mantıksal bir test çalıştırarak klemens dizisinin tam ve uygulama yapısının doğru olduğunu teyit eder.

E.ON için kaliteli mühendislik verileri, kumanda panoları ve sistemlerin hızlı ve hatasız montajı için temel bir gerekliliktir. CLIP PROJECT bu noktada profesyonel bir çözüm sunar. Yapılandırılmış klemens dizisi görüntülenir ve CLIP PROJECT'e dahil edilmiş EPLAN Eview CAE programı ile ölçekli olarak basılır. Bu çizim AutoCAD.dxf formatına çevrilebilir ve tüm CAE programlarında kullanılabilir. Yapılandırılmış klemens dizilerinin parça listeleri MS Word ve MS Excel'e bir tuşla aktarılabilir. CLIP PROJECT'e dahil edilmiş klemens etiketlemesi doğrudan CMS-MARK-WIN yazılımına transfer edilir.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat