Genel bakisa dön

Almanya Bamberg Frankenluk'ta yenilikçi bir konfigürasyon

Maksimum güvenilirlik için şalt panoları

Frankenluk Energieanlagenbau A.Ş'nin genel merkezi UNESCO'nun dünya mirası sit alanı olan Almanya'nın tarihi Bamberg şehrindedir.

Frankenluk şalt panoları elektrik enerjisinin güvenilir ve yüksek yoğunlukta olması gereken uygulamalarda kullanılır.

Uygulama

Frankenluk Enerji Sistemleri bölümü Münih havalimanı genişlemesi için nominal bara akımı 4000 A olan yaklaşık 900 şalt panosu üretmektedir. Bilgisayar destekli proje planlaması ve proje yönetimi olmadan çok boyutlu iş süreçleri yönetilemez olurdu. Dolayısıyla elektrik şemaları için Frankenluk EPLAN 5.40 ile birlikte CLIP PROJECT 4.0 kullanmaktadır.

CLIP PROJECT komple klemens dizilerinin hızlı planlaması için konfigürasyon programıdır. Etkileşimli renkli grafik görünümler rahat bir çalışma sağlarken CLIP PROJECT Professional, EPLAN 5.30, EPLAN 5.40 ve EPLAN 21 ile istikrarlı veri alışverişi yapılabilmektedir.

Çözüm

Panonun modüler yapısı müşteri için çok yönlü ve uygun maliyetli çözümlerin oluşturulmasını sağlar. ST mini yaylı klemenslerin özellikleri buna yardımcı olur.

  • Yüksek kablaj yoğunluğu için kompakt tasarım
  • Hızlı ve esnek potansiyel dağıtımı için tüm klemens tiplerinde yer alan köprüleme kanalı

İletkenleri yüksüklü veya yüksüksüz bağlamak için geniş bağlantı alanı
Köprüleme ve etiketleme kanalları düzenlenerek farklı klemens tipleri ve bağlantı teknolojileri kombine edilebilir.

Örneğin aynı aksesuarları kullanarak ST-COMBI yaylı klemensi sinyal ve güç iletimi için ek bir çaba göstermeden kullanılabilir. Bu klemens 2.5 mm² kesitli kabloların 500 V ve 24 A'e kadar bağlantısını sağlar.

Özet

Frankenluk tam klemens dizilerini e-posta ile sipariş etmektedir. Böylece ayrı ayrı çok sayıda komponent siparişi verilmez ve depolama basitleşir. CLIP PROJECT'de kullanılan ürün bilgileri her zaman Internet üzerinden güncellenebilir. EPLAN kullanıcıları güncel ürün master datasını internetten indirilebilir.

Frankenluk bölüm yöneticisi Mr Jürgen Glöckner: "Pazarda başarılı şekilde kalabilmek için yenilikçi çözümlere ihtiyaç vardır. Phoenix Contact'ın CLIP PROJECT yazılımını kullanmanın karşılığını tam olarak aldık. EPLAN ile CLIP PROJECT'i bağlayarak yorucu ve zaman alıcı klemens dizilerini düzenleme işine artık gerek kalmadı. Klemens dizilerini EPLAN'daki klemens planında oluşturup bunları yazılımda uygulayarak pano üreticisi olan bizler, tümüyle etiketlenmiş DIN rayına monte klemens dizilerinin çizimini elde ediyoruz."

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat