Genel bakisa dön

ABB İsveç: Amerikan müşterileri için yüksek ağ kararlılığı

ABB İsveç: enerji iletimine yönelik ürünler

ABB Grup yaklaşık 100 ülkede faaliyette olup 130,000 kişiyi istihdam etmektedir. ABB'nin İsveç'te 8700 çalışanı ve 35 lokasyonda fabrikaları vardır.

ABB İsveç'te enerji iletimine yönelik ürün ve sistemlerde ayrıca proses ve endüstriyel otomasyonda lider tedarikçidir.

4500 çalışanıyla Västerås ve 2400 çalışanıyla Ludvika en büyük merkezlerdir. 10 iş merkeziyle ABB müşteriye yakınlık ve müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

Uygulama

FACTS (Esnek AC İletim Sistemleri) enerji iletim şebekelerinin güvenlik, kapasite ve esnekliğini arttıran geniş bir teknolojiyi kapsar. FACTS çözümleri şebeke operatörlerinin, şebeke kararlılığına yönelik önemli işletme parametrelerini sürdürerek veya iyileştirerek mevcut kapasitelerini arttırmasını sağlar. FACTS çözümleri sayesinde çevreye minimum etkiyle mevcut enerji kaynaklarından daha fazla enerji iletilmesi sağlanır. Çok kısa proje uygulama süreleri ve yeni iletim hatları çekmek veya trafo merkezleri kurmak gibi alternatiflere kıyasla düşük yatırım maliyetleri karar alıcı faktörlerden biridir.

ABB FACTS alanında dünyada pazar lideridir ve uluslararası müşterilerine kapsamlı bir portöy sunmaktadır. FACTS'ın alt segmenti, şebeke kararlılığı ve sürekliliğini arttıran SVC (Statik Var Dengeliyici) merkezleridir.

Çözüm

ABB İsveç Phoenix Contact komponentlerinden birçok şekilde fayda sağlamaktadır. CLIPLINE modüler klemenslerin yanında QUINT POWER güç kaynakları, LAN switch'ler, panel PC'ler ve geçmeli sistemler de FACTS uygulamalarında kullanılmaktadır.

Son kabulde ABB FACTS sistemleri zorlu testlerden ve kontrollerden geçer. Bu sistemleri esnek ve hızlı şekilde uygulamak için ABB tüm devrelerinde ayırma klemenslerini kullanır.

Ancak Texas'taki Amerikan Elektrik Enerjisi (AEP) için SVC istasyonları kurarken ABB şartname gereği ayırma fonksiyonlu modüler klemenslerin yalnız açma devrelerinde kullanılmasını dikkate almak durumunda kaldı. Diğer bir şartname gereği klemensler arası köprülemenin kablolu köprülerle yapılamayacağıydı (ABD'de yaygın bir uygulama).

Basit çözüm: CLIPLINE complete serisi P-DI izole fişli ve P-FIX geçiş konnektörlü UT 4-MT ve UT 4-TG modüler klemensleri. Açma devreleri ABB tarafından UT 4-MT bıçaklı ayırma klemensleri ile uygulandı. Yalnız geçiş klemenslerine izin verilen diğer devreler UT 4-TG klemensleri ve P-DI izole fişleriyle oluşturuldu. Tüm SVC uygulamasının son testini müteakip ABB'nin P-DI izole fişleri, UT 4-TG'nin ayırma noktasına takılan P-FIX geçiş konnektörleriyle değiştirildi.

Özet

Açma devreleri, test prosedürleri ve sonraki testler için UT 4 -MT bıçaklı ayırma noktasıyla açılabilmektedir. P-DI, P-FIX ile değiştirilerek son müşterinin (AEP) istediği açma devresinde olmayan geçiş klemensleri hızlı ve güvenli şekilde uygulanabilmiştir.

UT serisindeki çift köprüleme kanalında geçmeli köprülerle köprüleme yapılabilir. Kablo köprülere gerek yoktur.

Diğer avantajlar arasında geniş etiketleme alanı ve CLIPLINE complete gamının zengin aksesuarları yer alır.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat