Genel bakisa dön

Avusturya Energie AG'de güvenli güç iletimi

Avusturya'nın lider altyapı grubu

Energie AG yukarı Avusturya'da lider altyapı gruplarından biridir. Uzmanlamış iş bölümleri ve bağlı şirketleriyle grup enerji (elektrik, gaz, ısı), su ve imha alanında çalışmaktadır.

Ana işinin bir parçası olarak şirket 410,000 müşteri tesisatı üzerinden bir milyon kişiye elektrik sağlamaktadır. Energie AG enerji bölümünde 1800 kişiyi istihdam etmekte ve yıllık 835 milyon Avro ciro yapmaktadır.

Uygulama

Energie AG projelerinden biri Sattledt trafo merkezidir. Trafo merkezi Sattledt/Wels bölgesine elektrik sağlamaktadır. Şirketin odak noktası bu tedariğin emniyetli ve güvenilir olmasıdır.

Sistemin ömrü 40 - 50 yıldır. Güvenli iletimi sağlayan UV Sattledt'in teknik bileşenlerin kalitesi yüksektir. Energie AG koruma ve kontrol sisteminde Phoenix Contact'ın CLIPLINE complete modüler klemens gamının ST serisini kulalnmaktadır.

Çözüm

Yaylı teknolojide devrim yaratmış ST serisi kompakt tasarımı sayesinde önemli yer tasarrufu sağlamaktadır. Böyle yer kazancı sağlayan komponentler kullanarak sistemin toplam ebadı daha küçük olabilmektedir.

Önden bağlantı yaylı teknolojinin karakteristik bir özelliğidir ve kabloların bağlantı noktasına üstten yerleştirilmesini sağlar. Bu sayede kablo kanalları doğrudan klemens dizilerine yönlendirilerek panoda ekstra yer kazancı sağlanır.

Yaylı klemens serisi boyutları küçülten "mini spring" yay kafesi sistemiyle fark yaratır. Ayrıca mevcut bazı kalite özelliklerine de büyük önem verilmiştir:

  • Geniş yüzeyli markalama
  • Maksimum bağlantı hacmi
  • Esnek geçmeli köprüleme sistemi

ST ürün gamı 1.5 - 35 mm² nominal bağlantı kesitlidir. Yaylı teknoloji her bağlantı noktasında bir kabloya izin verir, çoklu kablo bağlanabilen versiyonlar da mevcuttur. Geçiş klemenslerine ek olarak ürün gamında iki, üç ve dört katlı klemensler de mevcuttur. Çoklu kablo bağlanabilen klemensler kullanarak daha yüksek bir kablolama yoğunluğu elde edebilirsiniz.

Köprüleme sistemiyle ilave potansiyel dallanması veya potansiyel çoğullaması kolayca uygulanabilir.

Avantajlar

Energie AG'de fabrika müdürü Mr Gerald Loy: "Enerjinin dağıtımı ve kontrolü ana uygulama alanlarımızdan biridir. Phoenix Contact'ın yaylı klemenslerini köprüleme ve etiketleme seçenekleri, malzemeler ve bağlantı kesitini dikkate alarak seçtik. Çift köprüleme kanalı uygulamalarımız için ideal seçimdi. Böylece zincir köprülemeyi depolaması kolay tek bir köprü tipiyle gerçekleştirebiliyoruz.

Şu an kullanmakta olduğumuz ST klemensi bağlantı kesiti ve önden etiketlemesiyle çok kullanışlı. Nominal kesit yüksüklü veya yüksüksüz kullanılabiliyor; geniş yüzeyli merkez etiketlemesi sayesinde montaj hataları önleniyor. Her şeye rağmen bir hata olursa sadece yüksek kaliteli klemenslerin kullanıldığından emin oluyoruz. UL 94'e uygun kendiliğinden sönen V0 malzemeler tek seçeneğimizdi.

Mevcut sistemlerde, yürümekte olan kapsamlı yenileme işlerinde ve yeni sistemlerde artık sadece Phoenix Contact'ın klemensleri kullanılmaktadır. 40 - 50 yıllık işletme ömrü düşünüldüğünde bu karar bize gelecek on yılların çözümünü sağlamıştır."

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat