Genel bakisa dön

Polonya Vattenfall'da enerji ölçümünün modernizasyonu

Vattenfall: Polonya'da 1.1 milyon enerji müşterisi

Vattenfall Avrupa'nın en büyük dördüncü elektrik üreticisi ve en büyük ısı jeneratörüdür. Vattenfall'un vizyonu Avrupa'nın lider enerji şirketi olmaktır. Şirket şu an için İsveç, Danimarka, Finlandiya, Almanya ve Polonya'da faaliyet göstermektedir. Vattenfall elektriğin katma değer zincirinin tümünde rol almaktadır (üretim, iletim, dağıtım ve satış). Vattenfall enerji ticaretinde de aktif oyunculardan biridir. Aynı zamanda ısıyı üretir, dağıtır ve satar.

Grup 32,000'in üzerinde çalışana sahiptir. İsveç devleti ana firma Vattenfall AB'nin tek sahibidir. Polonya'da ısı üretimi ve satışı firmanın önemli bir kısmını oluşturur. Vattenfall yaklaşık %27 pazar payına sahiptir. Küçük hacimlerde enerji de üretilir. Dağıtım bölümü enerji şebekesinin sahibi ve kontrolörüdür ve çoğunlukla ülkenin güneybatısındaki 1.1 milyon müşteriye enerji sağlar.

Uygulama

Şirket enerjinin %11'ini Polonya enerji sektörüne satar ve 26,757 km güç şebekesime sahiptir. Vattenfall Polonya Dağıtım A.Ş.'nin 9000 trafo merkezi vardır.

Bunların bir kısmı eskidir ve modernizasyon gereklidir. Burada müşteri kısa ve orta vadeli enerji ölçüm çözümüne ihtiyaç duymuştur.

Çözüm

Phoenix Contact'ın üç fazlı gerilim devresi kesme ve akım trafosu kısa devre opsiyonlu elektrik sayacı ölçüm çözümü Vattenfall'ın tüm gereksinimlerini karşıladı. Üniversal klemensler DIN rayına monte edilir ve gerilim devrelerini korumak için şeffaf bir muhafaza ile kaplanır. Sonuç montaja hazır DIN rayına monte, SB 2-8-T anahtarlamalı köprülü, renkli etiket şeritli ve 3 faz ayrımı sağlayan PSBJ-URTK 6 test fişli (FIBOX) kapaklı anahtarlanabilir klemens setidir.

Yüksek emniyet seviyesi, açık ve anlaşılır operasyon ve üniversal kullanım – bunlar anahtarlamalı URTK 6 ve URDK 6 klemenslerinin üstün özellikleridir. Sekonder trafo devreleri için özel olarak geliştirilmiş klemensler her iki tarafı için anahtarlamalı köprü ve test soketi opsiyonu sunar.

Avantajlar

Polonya Dlugoleka'da montajlanan müşteriye özel Phoenix Contact çözümü Vattenfall'a montaja hazır anahtarlamalı klemens seti sağlamaktadır. Tek bir sipariş numarası tasarımcı için kolay sipariş imkanı sağlar. Bu yapı Polonya'daki diğer enerji dağıtım şirketlerince de benimsenmektedir.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat