Enerji mühendisliği

Esnek tepki verin

Esnek tepki verin

Esnek kalın: ürün gamımızda uygulamanız için doğru çözümü bulacaksınız.

Geri Çözümler

Kategori

  • Enerji üretimi
    Enerji

    Gelecekte enerji santrallerinin kapasitesi enerji üretimi ve yanıcı gazların azalması için artmak zorundadır.

  • Güç dağıtımı
    Enerji dağıtımı

    Güvenilir bağlantı teknolojisi elektrik iletim ve dağıtım şebekelerinin gereksinimlerine özel olarak uyarlanır.

Enerji pazarı, enerji üretimi, şebeke operasyonu ve bakım anlamında dinamik ve sürekli değişen bir pazardır. Sistemlerinizden beklenenler de sürekli değişmektedir. 80 yılı aşkın süredir enerji endüstrisinin partneriyiz. Kapsamlı ve genişleyen ürün portföyümüz bunu doğrulamaktadır.

FL MGUARD ile akıllı enerji beslemelerinin koruması

Etkin koruma  

FL MGUARD ile dağıtılmış sistemlerin etkin koruması

Modern IT teknolojisi modern toplum gittikçe daha fazla sektörünü fethetmektedir. Bu durum akıllı şebeke "Smart Grid" uygulamasıyla enerji ve besleme altyapısı için de aynıdır.

Kesintisiz besleme durumunda günün zamanı ve iklim koşulları ne olursa olsun talep ve tedarik arasında bir denge kurulmalıdır.

Enerji beslemesini buna göre adapte etmek için offshore rüzgar çiftlikleri, konvansiyonel enerji istasyonları veya özel PV sistemleri paylaşımlı bir ağ üzerinden haberleşir.

Dijital ağ entegrasyonu yeni teknik olanaklar açar. Ancak aynı zamanda daha fazla saldırı fırsatı doğar. Tüm enerji besleme altyapısı IT manipülasyonu ile tehdit altına girebilir.

Özellikle büyük enerji üretim tesislerinin korunması önemlidir, çünkü planlanmayan bir arızada diğer şebekelerin bunları telafi etmesi çok zordur. Tecrübeler göstermiştir ki güç istasyonlarının dijital sistemlerine yapılan saldırılar gerçek bir tehdit oluşturmaktadır. Bu, uygulanmasının operatörlere yeni zorluklar çıkardığı kapsamlı bir siber güvenlik yönetmeliğini ortaya çıkarmıştır.

FL MGUARD cihaz serisiyle Phoenix Contact dağıtılmış IT koruma konseptlerinin uygulanmasını desteklemektedir. MGUARD teknolojisi yetkisiz ağ erişimi denemelerinin ve bilgisayar sistemlerindeki değişikliklerin güvenli ve hızlı şekilde tespit edilmesini sağlar.

SIL sayesinde yüksek operasyonel güvenlik

EX, Proses teknolojisi, SIL, fonksiyonel emniyet, IEC 61508  

Güvenlik bütünlük seviyesi – SIL

Güvenlik bütünlük seviyesi (SIL) arıza olasılığını belirlemek amacıyla bir cihaz veya sistemin gerçekleştirmesi beklenen gereksinimleri tanımlar. Bir cihaz veya sistem arızalandığında tanımlanmış bir koşula ulaşılır.

SIL'in amacı maksimum operasyonel güvenliği elde etmektir.

İstatistiksel olasılığa dayalı standart bazında bir kontrol gerçekleştirilir. IEC 61508 ve IEC 61511 standartları bunun temeli olarak kullanılır.

Aşırı gerilim koruması

Aşırı gerilim koruma için yenilikçi ürünler  

Aşırı gerilim koruma için yenilikçi ürünler

Etkin aşırı gerilim koruma için birçok faktör göz önüne alınmalıdır. Kapsamlı araştırmaları baz alan Phoenix Contact yenilikçi arestör teknolojileri geliştirmekte ve kazanılan deneyimi güçlü ve uygulama odaklı koruma cihazlarına aktarmaktadır.

Aşırı gerilimin etkileri, etkin bir aşırı gerilim konseptinin nasıl çalıştığı ve ürünlerin arkasındaki teknolojiler hakkında daha fazlasını keşfedin.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat