E-Mobilite ve çevre koruması: özel CO2 dengeli şarj istasyonları

Genel bakış

Gövde yapısı beton olan E-Mobilite şarj sistemleri  

Gövde yapısı beton olan E-Mobilite şarj sistemleri

  • E-Mobilite için şarj altyapısı yalnızca kapsamlı ve işlevsel olmamalı aynı zamanda ekolojik kriterleri de karşılamalıdır.
  • Velocity Aachen GmbH, Pion Technology AG ile birlikte özel ekolojik dengeye sahip bir konut sisteminin şarj istasyonunda kullanıldığı bir çözüm geliştirdi.
  • Bunun parçası olarak ince tozları filtrelemek için beton hammaddesinin yanı sıra Phoenix Contact'ın sayısız bileşeni kullanıldı.
  • 1000 Elektrikli Bisiklet yakında Aachen şehrinde hazır olacaktır.

Müşteri profili

Velocity Aachen GmbH, kentsel altyapılar için kira tabanlı mobilite sistemi geliştirmek için Teknik Üniversite ve bölgesel endüstriyel ortaklar ile birlikte çalışmaktadır - Aachen Elektrikli Bisiklet ve elektrikli otomobiller için bir şarj altyapısı içerisinde intermodal hub'lar görecektir. Elektrikli otomobil sürücüleri şehir içinde yolculuğuna devam etmek ve trafikten uzak kalmak için Elektrikli Bisiklete geçebilirler.

Uygulama

Kontrol kutusunda Phoenix Contact güç kaynakları  

Kullanımda güç kaynakları

Elektrikli taşıtlar yükseliştedir - enerji devrimine ve çevre korunmasına değerli bir katkı yapmaktadırlar. Bununla birlikte, gerekli şarj altyapısını oluşturmak biraz zaman almaktadır; yüksek yatırımlar ve uzun geri ödeme süresi birçok yatırımcıyı caydırmaktadır. Kapsamlı bir şarj altyapısının olmaması elektrikli araçların günlük kapasitesini olumsuz yönde etkilemekte ve birçok alıcıyı vazgeçirmektedir. Velocity Aachen ile Hanau'daki Pion Technology AG arasındaki proje bu ikileme olası bir çözüm getirdi.

Standart çevrimiçi rezervasyonlardan sık seyahat edenlere yönelik yıllık aboneliklere kadar çeşitli tarifeler belirli hedef gruplar için farklılaştırılmış seçenekler sağlayabilir. Velocity Aachen bu adımı atarak E-Mobilite için iki başarı kriterini yerine getiriyor: sürdürülebilir bir iş modeli ile eşleştirilen yüksek süreklilik. Bunu başarmak için sistemler dikkatli bir şekilde muhafaza edilmeli ve her an çalışmaya hazır hale getirilmelidir.

Çözüm

Elektrikli araçlar için beton şarj noktası  

Elektrikli araçlar için beton şarj noktası

Velocity Aachen Başkan Yardımcısı Dennis Brinckmann: “Müşterilerimizi mobil tutmak için bir söz verdik ve sistem sürekliliğine büyük önem veriyoruz.” “Enerji verimliliği bizim için çok önemli olduğu için tedarikçilerimizin sağladıkları da dahil olmak üzere kullanılan tüm teknolojiler bunun bir parçası olmalı”.

Yenilikçi muhafaza teknolojisi Pion Technology AG'yi desteklemektedir - şarj istasyonları için muhafaza malzemesi olarak beton kullanılmaktadır. Fotokatalitik özellikleri sayesinde atmosferdeki ince tozları süzer.

Bu nedenle istasyonlar ortam atmosferinin iyileştirilmesinde aktif rol oynamaktadır. Bu etki süreklidir ve zamanla azalmaz. Beton üzerinde biriken ince toz yağmurla temizlenir. Velocity kurucuları burada diğer bir Pion yeniliğinini kullanmaktadır. Brinckmann: “Şarj teknolojisinde kullanılan kendi kendine adapte olan muhafaza birimi yüksek derecede proses güvenirliğini garanti ediyor. Aktif soğutma elemanları kendilerini arızaya karşı hassas hale getiren yüksek şarj gücüne maruz kalmıyor”.

IEC 61851-1 Mode 3e göre şarj kontrolörü  

IEC 61851-1 Mode 3'e göre şarj kontrolörü

Phoenix Contact Pion'un da şarj sistemi tedarikçisidir. Pion Technology AG Yönetici Müdürü Edgar Klug: “E-Mobilite konusunda kapsamlı uzmanlığa sahip bir üretici aradığımız için Phoenix Contact'a geçtik.” “Phoenix Contact bizi hem kontrolör hem de şarj konnektörlerinde destekliyor”.

Velocity için özel olarak geliştirilen Elektrikli Bisiklet çözümüne ek olarak Hanau firması aynı tasarıma sahip elektrikli otomobiller için Mode 3 şarj istasyonlarını da sunmaktadır. Bunlar, IEC 61851 standardını baz alan Phoenix Contact'ın kompakt bir Mode 3 kontrolörü olan EVCC Basic'i kullanıyor. Kontrolör yerden kazanmak için şarj istasyonunun zeminine yerleştirilmiştir. Şarj istasyonunun tasarımına bağlı olarak - Altyapı Soket Çıkışı (IEC 61851 bağlantı kutusu B'ye göre) veya kalıcı olarak delinmiş bir kabloyla (bağlantı kutusu C) - söz konusu uygulama için özel olarak optimize edilmiş bir PCB çözümü kullanılır. Pion, şarj istasyonlarını bulut tabanlı faturalandırma sistemlerine entegre etmek için Phoenix Contact'ın haberleşme bileşenlerini kullanmaktadır.

Özet

Klug, beton bileşiminin formülünü açıklamayacak, ancak kum, çimento ve suy maliyetleri, metal ya da plastikten imal edilen karşılaştırılabilir konut konseptlerine göre önemli ölçüde düşüktür. Proje ortakları Brinckmann ve Klug mobilite konseptlerinin başarısından heyecan duyuyor ve pazarın geri bildirimine dayanarak bunda haklı nedenleri de var. Teknolojilerin kombine edilmesi başarılarının en önemli kriteridir. Sürdürülebilir bir iş modeli, ölçeklenebilir ve uygun fiyatlı bir şarj altyapısı ve kullanılan malzemelerin ekolojik dengesi, E-Mobilite'nin çekiciliğini ve kabulünü artırmaya yardımcı olan ilginç bir genel konsept oluşturmaktadır.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300
Referrer:

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat