Power Innovation: Batarya depolama sistemlerinden ekonomik şarj akımı

Genel bakış

Power Innovation GmbH batarya depolama sistemleri  

Şarj süreci batarya depolama sistemince pik zamanlarda optimize edilir

  • Power Innovation GmbH anahtarlamalı güç kaynakları konusunda lider üreticidir.
  • Şarj parklarındaki enerji stratejisini ve kaynak dağıtımını optimize etmek için, firma şarj istasyonlarının batarya depolama sistemlerine bağlanmasına odaklanmaktadır.
  • Şarj parklarındaki enerji talebinde kısa süreli bir yükselme enerji depolama sistemleri sayesinde kolayca karşılanabilir.
  • Böylece standart şarj istasyonlarında Yüksek Güçlü Şarj (HPC) uygulanabilir.

Müşteri profili

Müh. Bernhard Böden, Power Innovation Stromversorgungstechnik GmbHta Genel Müdür  

Müh. Bernhard Böden, Genel Müdür

Power Innovation Stromversorgungstechnik GmbH şirketinin genel müdürü Bernhard Böden: “Yenilenebilir enerjilerin devreye girmesi sayesinde, enerji depolama sistemlerimize bağlı daha az yük var” diyor ve ekliyor: "Böylece şarj parklarına enerji temini pik zamanlarda akılcı bir yolla gerçekleşiyor"

Uygulama

Enerjiyi temin eden ve dağıtan kontrol panosu  

Modüler tasarım ve akılcı bağlanan güç elektronikleri

Elektromobilitenin başarılı olması için, elektrikli araçların yakın bir zamanda daha hızlı şarj edilmesi gerekecektir. Bu amaç için gerekli bağlı yük her yerde mevcut olmadığından, genellikle çok yüksek maliyetlere neden olacak şekilde uyarlanması gerekir. İlginç bir alternatif ise bataryaların eneri depolama amaçlı kullanılmasıdır.

İstenilen bağlı yükün sağlanması ile ilgili maliyetler azaltılmalıdır, böylece şarj altyapısını geliştirmek uygun hale gelir.

Böden: “Bu amaçla, bataryalarımız enerji depolama birimleri olarak kullanılabilir" diyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: “Batarya depolama sistemi öncelikle AC güç kaynağı için tasarlanmıştır ve şarj istasyonlarına sekonder tarafta doğru akım sağlar.” Bu nedenle depolama sistemi şarj etmek için gereken gücü sağlar ve düşük primer güçle tekrar tam kapasite şarj edilir.

Çözüm

EV Charge Control Professional  

EV CC Professional, şarj istasyonu haberleşmesi ve kontrolü için ana unsurdur

Bir batarya depolama ünitesinin bir anahtarlama cihazına kıyasla avantajı, süregelen elektrik maliyetlerinde yatmaktadır. Kontrol ekipmanının bağlı olduğu büyük yük için daha yüksek bir baz fiyat ödenirken, kWh fiyatı düşüktür. Batarya depolama sistemine bağlı daha küçük bir yükte ise baz fiyat daha ucuzdur, ancak kWh maliyeti yüksektir. Böden bu konuda şunları söylüyor: “Yine de, aynı yatırım maliyetlerine sahip olan depolama versiyonu işletme için daha ekonomik olduğunu kanıtlıyor, çünkü orta gerilim sisteminden doğrudan tedarik etmeye göre finansmanı karşılamak için daha yüksek değerler elde etmek mümkündür”.

Yüksek çıkışlı bir şarj altyapısı çeşitli şekillerde entegre edilebilir ve yönetilebilir. Her şarj noktası, mevcut enerjinin bağlı yüke göre dağıtılacağı şekilde kontrol edilebilir. CCS2 (kombine şarj sistemi tip 2) elektrikli araçlar tarafından iki şarj noktası kullanılırken, diğer iki şarj noktası CCS2-HPC (yüksek güçlü şarj) elektrikli araçların hızlı şarj edilmesinde kullanılırsa, güç eşit olmayan şekilde dağılır.

Bu durumda ölçeklenebilir güç elektronikleri birçok modülden oluşan bir çözüm sunar. Bu, örneğin her biri 75 kW çıkışa sahip 15 ünite olabilir. CCS2 araçlı iki şarj noktasına her biri 75 kW'lık bir modül atanır, bu da kalan 13 modülün araçları hızlı şarj etmek için kullanılabileceği anlamına gelir. Akıllı bir matris daha sonra altı ila bir şarj noktasını ve geri kalan yedi modülü diğer şarj noktasına atayacaktır.

Bu tip bir enerji tahsisi, Phoenix Contact E-Mobility GmbH tarafından geliştirilen, üretilen ve pazarlanan DC şarj kontrol cihazı EV CC Professional gibi akıllı iletişim elemanları gerektirir. Böyle bir şarj altyapısının ana unsuru budur ve batarya depolama sistemi ve güç elektroniği gibi elemanlarla haberleşir.

Özet

Bataryayı mevcut bir güneş enerjisi santraline veya rüzgar türbinine bağlamak, işletme maliyetleri üzerinde daha da olumlu bir etkiye sahiptir. Standart şarj istasyonları için yüksek güçlü şarjın artık ütopik bir konsept olmadığını belirtmekte fayda var. Batarya depolama sistemi, güç elektroniği ve kontrol teknolojisi gibi diğer bileşenlerle pratik bir şarj altyapısı içine entegre edilmişse ve mümkünse yenilenebilir enerjilerle birleştirildiğinde, HPC şarj istasyonları veya park alanları, elektromobilitenin kullanılmasının pratik olmasını sağlar.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Referrer:

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat