Heldele A.Ş.

Hedel'den şarj istasyonları için tasarım varyasyonları

Hedel'den şarj istasyonları için tasarım varyasyonları  

Smart flap: şarj soketini sadece yetkili personel kullanabilir

Heldele, Güney Almanya'da elektrik mühendisliği ve haberleşme teknolojisi alanında lider servis sağlayıcılarından biridir. Merkezi Salach'ta bulunan şirkette yaklaşık 500 kişi çalışmaktadır ve elektrik mühendisliği, IT, haberleşme ve otomasyon teknolojisine odaklanmış ürün, sistem ve hizmetler sunmaktadır.

Müşteri profili endüstriyel ve ticari şirketler, kamu kuruluşları ve serbest çalışan profesyonellerdir. Yenilenebilir enerji uzun süredir şirketin hizmetleri kapsamındadır - ve Hedele Güney Almanya'ya özgü olarak kendisini zanaat şirketi olarak adlandırmakta ve olduğundan az göstermektedir. Hedele diğer sistem partneriyle birlikte bir fotovoltaik uzmanlık merkezi kurmuştur ancak aktif olarak E-Mobilite sektörüyle de ilgilenmektedir.

Uygulama

Bir CAP şarj istasyonundaki EV Şarj Kontrolörü  

EV Charge Controller (resimde solda) CAP şarj istasyonlarının dar gövdesine mükemmel uyar

Yeni bir şarj istasyonu geliştirme bakımından Hedele'deki geliştirme uzmanları kısa sürede pazara sadece bir şarj istasyonu daha sunmak istemediklerini keşfetti. Elektrik ve haberleşme mühendislerinin fikri şuydu: elektrikli şarj istasyonlarını etkileşimli yaparak sürücüye faydalı bilgiler sağlamak.

Pazardaki diğer çok sayıda şarj istasyonundan farklılaşmak için Heldele ünlü bir endüstriyel tasarımcıyla anlaştı. Amaç yenilikçi bir tasarım yaratarak stile önem veren kullanıcıyı cezbetmekti. Sonuç akıllı "CAP" serisi şarj istasyonu oldu ve Heldele'nin klasik turuncu gölgeleri kullanıldı. Konsept Heldele şarj istasyonlarının modüler karakterini dikkate aldı. Kurulumları kolaydır ve farklı tasarımlar iyi bir tanıtım sağlamaktadır.

Şarj altyapısını uygun maliyetle çalıştırmak ve çok sayıda şarj istasyonu sağlayabilmek için Heldele, arka planla haberleşmeyi, kontrolü ve izlemeyi sağlayan bir yönetim sistemine ihtiyaç duydu.

Çözüm

Phoenix Contact'ın çoğu ürünü kaputun altına gizlendiği için AC şarj güvenli ve basittir. Proje Müdürü Georg Thomas ile çalışan Heldele'deki geliştirme takımı, kompakt ölçüleri nedeniyle Phoenix Contact'ın Şarj Kontrolöründe karar kıldı. Bir kaçak akım rölesi boyutundaki cihaz şarj edilen araçla tüm haberleşmeyi yönetir (tokalaşma olarak adlandırılır) ve şarjla ilgili tüm süreçleri kontrol eder (fiş kilitlemesi, çıkarma ve sinyal gibi).

Opsiyonel entegre edilen ILC 150 ETH kontrolörü ve UMTS/HSPA'lı cep telefonu router'ı çok geniş bir uygulama senaryosunda kullanım sağlar. Altyapı Soket Çıkışı ve AC şarj konnektörü de çözüm paketinin içinde yer alır. Phoenix Contact'ın yazılım kütüphanelerini baz alan Heldele ekibi belirli müşterilerin ihtiyaçlarına uygun kendi yazılımını geliştirdi; şarj istasyonuyla arka plan arasında haberleşme, kullanıcı doğrulaması, sipariş takibi, şarj tarihçesi ve faturalama bu ihtiyaçlardan bazılarıdır.

Özet

EV Şarj Kontrolörü  

EV Şarj Kontrolörü tüm fonksiyonları içerir

EV Şarj Kontrolörü şarj sürecini IEC 61851-1 mod 3'e göre kontrol eder ve izler. Şarj için gerekli tüm fonksiyonlar tek cihazda bulunduğu için şarj istasyonunda başka bir kontrolöre ihtiyaç duyulmaz.

EV Şarj Kontrolörü öndeki DIP siviç ile konfigüre edilir. On farklı DIP siviç basit duvara monte kutudan bireysel veya ağa entegre şarj istasyonlarından oluşan karmaşık sistemlere kadar farklı uygulamalara ayarlanır. Maksimum akım döner anahtarla 5 - 80 A arasında ayarlanabilir. Ek dijital girişler çeşitli uygulamalarda kullanım sağlar.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat