Seminerler

Emniyetiniz için uzman bilgi

Phoenix Contact uzman eğitimleri müşterilere emniyet ürünlerini nasıl kullanacağını öğretir  

Seminerlerde Makine Yönetmeliği'yle ilgili uzman bilgi sağlıyoruz

Seminer konularıyla üretim ve pazara sürme konularında Avrupa Makine Yönetmeliğinin getirdiği tüm zorlukları kapsıyoruz.

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak size temel yasal zorunluluklardan pratik uygulama için ayrıntılı bilgiye kadar gerekli enformasyonu sağlıyoruz.

Makine emniyeti ve yasal kesinlik

Uzman hukukçu makine üreticileri ve operatörler için geçerli Alman yasal provizyonları üç bölümde sunar:

  • Yükümlülük
  • Satınalma
  • Bir iddia üzerine izlenecek prosedür

Her bölümün sonunda zorunlulukların pratik uygulaması bir emniyet mühendisi tarafından açıklanacaktır. Böylece geçerli yasal zorunlulukları tanıyacak ve pratik uygulama için ayrıntılı bilgiye sahip olacaksınız.

Tanim Dil Güncelleme
Makine emniyeti ve yasal kesinlik [PDF, 0.12 MB]
Bir günlük seminer
Ingilizce 12.10.2015

Makine Yönetmeliği

Seminer yönetmeliğe uygun makine üretimi yapmak, devreye almak veya pazara sunmak isteyenleri hedef almaktadır. Uygunluk değerlendirme prosedürlerine, pratik ve proses odaklı uygulamasına özel vurgu yapılır. Ayrıca yönetmeliğe uygun olarak makine tasarımı, üretimi ve pazara sunulması hakkında kapsamlı bilgiler verilmektedir.

Tanim Dil Güncelleme
Makine Yönetmeliği [PDF, 0.15 MB]
Bir günlük seminer
Ingilizce 12.10.2015

Risk değerlendirme

Bu seminerde Makine Yönetmeliği'ni (2006/42/EC) baz alan risk analizini gerçekleştirmek için gerekli bilgileri alacaksınız. Yöntem ve süreçleri gerçek bir makine örneğine uygulayıp sonuçları ve kriterleri dokümante edeceksiniz. Bir makinenin risk analizini gerçekleştirmek ve dokümante etmek için gerekli adımları ve bunları hayata geçirmeyi öğreneceksiniz.

Tanim Dil Güncelleme
Risk değerlendirme [PDF, 0.13 MB]
Bir günlük seminer
Ingilizce 12.10.2015

Makine emniyeti hakkında pratik çalıştay

Bu çalıştayda Makine Yönetmeliği ve EN 13849-1 hakkındaki teorik bilginizi örnek bir üretim makinesi üzerinde uygulayacaksınız. Bunun için gerçek bir makine örneği kullanılacaktır. Makine emniyeti için gerekli tüm kriterler bir emniyet fonksiyonu örneği kullanılarak istikrarlı şekilde - tüm emniyet yaşam döngüsüne uygun olarak - gösterilecektir.

Tanim Dil Güncelleme
Fonksiyonel emniyetin uygulanması [PDF, 0.14 MB]
Bir günlük seminer
Ingilizce 12.10.2015

PROFIsafe sistem eğitimi

Planlama, programlama, devreya alma veya servis personeli olarak bu seminerde PROFIsafe sisteminin operasyon yöntemi ve yapısını öğreneceksiniz. Güvenli sinyal jeneratörlerinin montajı ve bağlantı teknolojilerini tanıyacaksınız. Gerekli güvenlik kategorisi, performans seviyesi ve gerekli SIL, sistem konfigüre edilirken bu doğrultuda tek veya iki kanallı olarak uygulanır. PC Worx ve SafetyProg yazılımıyla devreye almanın ne kadar basit ve hızlı olduğunu keşfedeceksiniz.

Tanim Dil Güncelleme
PROFIsafe sistemi [PDF, 0.11 MB]
İki günlük seminer
Ingilizce 12.10.2015

TÜV Rheinland sertifikalı FS Teknisyeni

Phoenix Contact bu semineri TÜV Rheinland Fonksiyonel Emniyet Programı için eğitim tedarikçisi olarak vermektedir.Nihai sınavı geçtiklerinde katılımcılar onaylı Fonksiyonel Emniyet Teknisyeni (TÜV Rheinland) sertifikası alırlar ve TÜV Rheinland Industrie Service GmbH web sitesinde (www.tuvasi.com) FS Teknisyeni olarak listelenirler. Sertifika makine emniyetini ilgilendiren koşulların uygulanması için gerekli bilginin pratik uygulaması için uluslararası bir kanıt niteliği taşımaktadır.

Tanim Dil Güncelleme
Makine Yönetmeliği'nin uygulanması [PDF, 0.16 MB]
4-5 günlük seminer
Ingilizce 12.10.2015

Makineler için emniyet yaşam döngüsü

Emniyet yaşam döngüsüyle ilgili bu seminer dizisinde makinenin fonksiyonel emniyetiyle ilgili aktivitelerin koordine edilmesi ve uygulanmasını öğreneceksiniz. Fonksiyonel emniyetle ilgili genel süreç sekiz aşamaya ayrılır. Bu yapı emniyetle ilgili gereksinimlerinize uygun planlanabilen istikrarlı ve izlenebilir uygulama sağlamaktadır. Küçük gruplar halinde çalışarak gerçek bir örnek makinede süreç gerekliliklerini öğreneceksiniz.

Tanim Dil Güncelleme
Risk değerlendirme [PDF, 0.13 MB]
Bir günlük seminer
Ingilizce 12.10.2015
Emniyet planlaması, spesifikasyonu, doğrulaması [PDF, 0.13 MB]
Bir günlük seminer
Ingilizce 12.10.2015
Uygulama, doğrulama, kod simülasyonu, doğrulama [PDF, 0.14 MB]
Bir günlük seminer
Ingilizce 12.10.2015

SISTEMA kullanıcı eğitimi

Bu kullanıcı eğitimine katılarak SISTEMA yazılımıyla çalışmak için gerekli bilgiye sahip olacaksınız. SISTEMA emniyet fonksiyonlarını değerlendiren bir yazılımdır ve Alman Sosyal Kaza Sigortası (BGIA) Mesleki Emniyet ve Sağlık Kurumu'dan ücretsiz temin edilir. Yazılım performans seviyesini belirlemek için EN ISO 13849-1'in uygulanmasında kapsamlı destek sağlamaktadır.

Tanim Dil Güncelleme
SISTEMA yazılımı [PDF, 0.12 MB]
Bir günlük seminer
Ingilizce 12.10.2015

EN ISO 13849-1'in uygulanması

Bu eğtim size kontrolördeki güvenlik bazlı kısımların nasıl uygulanacağını ve performans seviyesi formunda güvenlik fonksiyonlarının güvenilirliğini nasıl belirleyeceğinizi öğretmektedir. Bu EN ISO 13849-1 standardında açıklanmaktadır. Safety kontrolörler için uygun donanım yapısına ek olarak güvenli yazılım geliştirmeyi de öğreneceksiniz. Eğitimden sonra safety kontrolörün gerekli performans seviyesini ve gerekli mekanik arabirimleri belirleyebileceksiniz. Optimum safety kontrolör oluşturabilecek ve ulaşılan performans seviyesini hesaplamak için temel bilgileri ve süreçleri öğreneceksiniz. Ayrıca güvenlik fonksiyonlarını değerlendiren SISTEMA yazılımındaki seçenekler hakkında genel bir bilgiye sahip olacaksınız.

Tanim Dil Güncelleme
EN ISO 13849-1'in uygulanması [PDF, 0.15 MB]
Bir günlük seminer
Ingilizce 12.10.2015

Katılımcılar ve yeni başlayanlar için emniyet teknolojisinin temelleri

Bu seminerde enmniyet teknolojisinin neden mutlak bir zorunluluk olduğunu ve kaza önlemeye nasıl katkı sağladığını göreceksiniz. Makine üreticileri ve operatörleri için emniyet standartlarını, ilgili yasaları ve yönetmelikleri tanıyacaksınız. Makineler ve sistemler için elektrikli, pnömatik ve hidrolik ekipman tasarımcıları bu yasal provizyonlara uymak zorundadır.

Emniyet teknolojisi ve emniyet fonksiyonları için kontrol teknolojisi hakkında en yeni tasarım ilkelerini anlatacağız. Yapısal, diyagnostik ve arıza olasılığı açısından standardın gerektirdiği gibi emniyet fonksiyonlarının değerlendirme yöntemlerini sunacağız.

Tanim Dil
Katılımcılar ve yeni başlayanlar için emniyet teknolojisinin temelleri [PDF, 0.1 MB]
Bir günlük seminer
İngilizce

SafetyBridge teknolojisi kursu

Planlama, programlama, devreye alma ve/veya servis personeli olarak bu seminerde SafetyBridge taknolojisinin (SBT V3) çalışma yöntemini ve yapısını öğreneceksiniz. Güvenli sinyal jeneratörlerinin montajı ve bağlantı teknolojilerini tanıyacaksınız. Gerekli güvenlik kategorisi, performans seviyesi ve gerekli SIL, sistem konfigüre edilirken bu doğrultuda tek veya iki kanallı olarak uygulanır. PC Worx ve SAFECONF yazılımıyla devreye almanın ne kadar basit ve hızlı olduğunu keşfedeceksiniz.

Tanim Dil
SafetyBridge teknolojisi kursu [PDF, 0.1 MB]
1.5 günlük seminer
İngilizce

Emniyet semineri talep et

Buradan kişisel emniyet seminerinizi talep edin. Sizinle ayrıntıları konuşmaktan memnun olacağız.

Alternatif olarak ayarlanmış bir yerde takvimi belli seminerlerimize de katılabilirsiniz.

Safety-Hotline

+49 5281/946 2777

Dringenauer Straße 30
31812 Bad Pyrmont, Germany

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat