Haberlere Genel Bakis

Dünyanın en büyük sanayi fuarının açılışını bu sene ABD Başkanı Obama ile Alman Şansölyesi Angela Merkel yaptı.

06.05.2016

Bu seneki Hannover Messe fuarının partner ülkesi ABD oldu. Fuarın açılışını ABD Başkanı Obama ile Alman Şansölyesi Angela Merkel yaptıktan sonra Phoenix Contact standını ziyaret ettiler.

ABD Başkanı Barack Obama, Hannover Messe’nin ilk günü olan 25 Nisan 2016 Pazartesi sabahı açılışında Alman Şansölyesi  Angela Merkel ile birlikte Phoenix Contact standını ziyaret etti. İki devlet başkanı, Phoenix CEO’su Frank Stührenberg ve Phoenix Contact ABD Başkanı Jack Nehlig tarafından karşılandı. Stührenberg, Phoenix Contact ’in ürün çeşitlerinde yapılan bazı yenilikleri anlattı ve bu önemli misafirlere elektrikli araç şarj konektörlerini tanıttı. CCSplus hızlı şarj sistemi üç ila beş dakika arasında 350.000 Watt'a kadar şarj yapabilmekte ve bir elektrikli araç aküsüne 100 km'lik bir mesafeye yetecek güç verebilmektedir. Sistem, hem Avrupa hem de Amerika pazarlarında mevcut olup ilgili standart fişlerle birlikte satılıyor. Sistem, kullanıcıların hızlı şarj ihtiyacını karşılamakla kalmıyor aynı zamanda elektrikli mobilitenin yayılmasında önemli bir dönüm noktası oluşturuyor. Bu ise hem Amerikan hem de Alman hükümetlerinin destekledikleri bir özellik.

ABD ilk kez bu yıl Hannover Messe'nin partner ülkesi oldu. Dünyanın en büyük sanayi fuarı unvanını taşıyan Hannover Messe dünyanın her yerinden 200.000'den fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Obama ise bu etkinliğin açılışına katılan ilk ABD Başkanı oldu.  

Phoenix Contact Amerika Başkanı Jack Nehlig, “Başkan Obama ve Şansölye Merkel'in Phoenix Contact'ı ziyaret etmesinden gurur duyuyoruz. Phoenix Contact Amerika şirketimiz Almanya'nın ABD'deki yatırımlarının her iki ülke için nasıl başarılı sonuçlar verdiğinin iyi bir örneğini sunuyor" açıklamasını yaptı. Phoenix Contact'ın 1981 yılında kurulan ABD şirketinin merkezi Harrisburg, Pennsylvania'da bulunuyor. Ann Arbor, Michigan, Houston, Texas ve San Jose, Kaliforniya'da da ofisleri bulunan Phoenix Contact’ın genel merkezinde Satış, Geliştirme ve Üretim faaliyetleri sürdürülüyor.

Phoenix Contact, 1953'ten bu yana Hannover Messe'ye katılıyor ve yıllardır fuarın en büyük üçüncü fuar katılımcısı konumunda bulunuyor.

Hannover Messe fuarında sergilenen ürünlerden bazıları olan yeni elektronik muhafaza, konnektörler ve markalama konularında yeniliklerimizi görmek için videoyu izleyin:

  • Yeni mobil  termal yazıcı ile istediğiniz yerde markalama imkanı
  • Yenilikçi SKEDD teknolojisi sayesinde SDC 2,5 PCB konnektörlerini doğrudan PCB ye bağlamak mümkün
  • ME-IO serisi yeni muhafazalar ile farklı tasarım ve bağlantı teknolojileri  için  esnek çözümler
  • Güç, data, FO, pnömatik ve sinyallerin tümünün tek bir muhafazada kombine edilebildiği , aletsiz  push-in bağlantılı  yeni  Modüler konnektörler

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat