PROFINET ve bulut

Basit ağ entegrasyonu, sınırsız otomasyon
Phoenix Contact'ın PROFICLOUD sistemi otomasyonunuz için size profesyonel, entegre bir bulut çözümü sunmaktadır. Örnek olarak PROFICLOUD sayesinde PROFINET standardını baz alan dağıtılmış sistemler Internet üzerinden direkt ve güvenli şekilde haberleşir.

Dağıtılmış otomasyon cihazlarınızı veya bulut hizmetlerini lokal PROFINET ağına Proficloud kullanarak Internet üzerinden entegre edin – ek bir programlamaya gerek yoktur. Böylece güvenli ve her bölge arasında haberleşebilirsiniz.

Bulut cihazları

Bulut modülü ve bulut kontrolörü  

Akıllı ve bağımsız: bulut modülü ve bulut kontrolörü

Dağıtılmış bölgelerde, internet üzerinden PROFICLOUD'a bağlanan bulut destekli kontrolörleri monte edebilirsiniz. Lokal bölgelerde bulut modülü PROFINET ağını PROFICLOUD işlevleriyle genişletir.

Dağıtılmış bulut kontrolörler artık lokal PROFINET cihazı olarak gözükmektedir - tümüyle şeffaf ve ek konfigürasyon ve programlama gereği yoktur. TLS şifreleme sayesinde veri güvenliği de sağlanır.

Bulut hizmetleri

Uygulamanız için bulut hizmetleri  

Haberleşebilir: PROFINET ağı cloud hizmetlerini içerecek şekilde genişletilebilir

Bulut hizmetleri sayesinde bulut tarafından sağlanan tüm bilgiler doğrudan saha seviyesiyle haberleşilebilir. Bunun için hesaplamalar, hava durumu ve sistem modülü gibi hazır hizmetlerimizi kullanın veya yazılım geliştirme kitimizle kendi özel bulut hizmetlerinizi yaratın.

Örneğin ERP verilerini doğrudan PROFICLOUD'tan üretim sisteminize PROFINET protokolüyle iletebilirsiniz. Otomasyon piramidindeki diğer kademeler üzerinden endirekt yolu kullanmaya artık gerek yoktur.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Hizmet


PROFICLOUD

Farklı bölgeler arasında güvenli haberleşme


Bulut hizmetleri

Otomasyon için yeni imkanlar

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat