Uygulama alanları

Uygulama alanları

Teknoloji lideri güç kaynakları

Bu şekilde kullanılırlar.

Kapsamlı bilgi birikimimizle tüm uygulamalar için teknolojik olarak ileri ve yüksek kaliteli malzemelerden oluşan çözümler sunuyoruz: sistem ve makinelerinizi güç kaynaklarımızla besleyin ve yükleri güç kaynağı arızalarına karşı kesintisiz güç kaynaklarıyla koruyun. Yedekleme modüllerimiz sayesinde yedekli çalışan güç kaynaklarının sürekliliğini arttırabilir ve sinyal eşikleri ve karakteristik eğrileri QUINT POWER güç kaynağı ile entegre NFC arayüzü üzerinden uyarlayarak sisteminizin özel ihtiyaçlarına cevap verebilirsiniz.

Phoenix Contact'ın yenilikçi teknolojisinin aşağıdaki uygulama örneklerinde makine ve sistemlerin sürekliliğini nasıl yükselttiğini keşfedin

ACB teknolojisi - yüksek sistem sürekliliği için aktif yedekleme modülü

ACB teknolojili aktif yedekleme modülü  

ACB Teknolojisi kullanım ömrünü ikiye katlamaktadır

Operasyonel güvenilirlik açısından en yüksek gereksinimli uygulamalar yedekli güç kaynağı gerektirir, böylece bir güç kaynağının arızalanması sistemin durmasına neden olmaz. Asimetri nedeniyle yük genellikle tek güç kaynağından beslenirken diğer boşta çalışır. Bu çalışan güç kaynağının termik olarak aşırı yüklenmesine ve hızlı yaşlanmasına neden olur. Güç kaynağı nominal akımın yarısında çalışırsa yeterince çok daha soğuk kalır.

QUINT ORING modüllerindeki ACB teknolojisi güç kaynaklarının simetrik yüklenmesini sağlayarak yedekli sistemin çalışma ömrünü iki kat uzatır.

IQ Teknolojisi – yüksek sistem sürekliliği için akıllı UPS sistemi

IQ teknolojili UPS sistemi  

IQ teknolojisiyle bir adım öndesiniz

Bir endüstriyel PC kesintisiz 24 V DC ile beslenecekse, 3.4 Ah'lik UPS standart bir çözümde ve optimum şartlarda 24 V DC/5 A'i 20 dakika boyunca sağlar. Şarj durumu, performansı ve kalan çalışma süresi bilinmiyor.

Bununla birlikte IQ teknolojili akıllı UPS ile beslemenin kararlılığı ve enerji depolamanın optimum kullanımı sürekli sağlanmış olur. Tüm gerekli enerji depolama durumlarını belirler: akıllı akü yönetimi o anki şarj durumunu algılar ve kalan çalışma süresini hesaplar. QUINT UPS ayrıca koruma süresinin gerçekte 20 dakika olup olmadığını da gösterir. Ayarlanabilir eşik değerine ulaşıldığında, gezici röle kontağı, yazılım veya doğrudan yüksek seviye denetleyicileri ile bir uyarı iletisi gönderilir.

Özel konfigürasyon için NFC

QUINT POWER güç kaynağının konfigürasyonu (NFC üzerinden)  

NFC üzerinden konfigürasyon sayesinde kişiselleştirilmiş güç kaynağı

Her uygulama farklıdır ve maksimum sistem sürekliliği için özel bir güç kaynağı gerektirir. QUINT POWER ile Phoenix Contact dünyadaki ilk konfigüre edilebilen güç kaynağını sunmaktadır; arzu edilirse güç kaynağı teslim öncesi konfigüre edilebilir.

Her makine ve sistemin güvenilir şekilde akımla beslenebilmesi için yeni güç kaynağı ayarlanabilir. Sinyal eşikleri ve karakteristik eğriler NFC arayüzü üzerinden ayarlanır. Güç kaynağı konfigüre edildiğinde değerleri diğer cihazlara uygulama veya yazılım üzerinden kolayca aktarabilirsiniz.

SFB Teknolojisi - QUINT POWER ile yüksek sistem sürekliliği

SFB teknolojili QUINT POWER  

SFB Teknolojisine sahip uygun maliyetli seçici sigorta koruması:

Standart devre kesicilerin manyetik olarak hızlı şekilde devreye girmesi için, güç kaynağı birimleri kısa süreliğine bir kaç defa nominal akım sağlamalıdır.

Güç kaynağı (24 V/20 A) bir kontrolörü ve üç yükü beslemektedir. 25 m bakır kablodan oluşan her akım yolu (kesit 2.5 mm2) bir minyatür devre kesiciyle korunur (6 A/B karakteristiği). Bu örnekte bir kısa devre olduğunda 20 A'lik güç kaynağı SFB teknolojisiyle kısa bir süre boyunca nominal akımın 6 katını sağlar (maksimum 120 A). Devre kesici manyetik eğrisine uygun olarak nominal akımın on katında 3-5 milisaniyede açar. Diğer yükler çalışmaya devam eder, kontrolör 24 V DC ile beslenmeye devam eder ve kısa devreye rağmen kesintisiz çalışır.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Bu web sitesi çerez kullanır, sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikasımızı kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamızı okuyun.

Kapat