Hlavice a nastavení listu rotoru

Hlavice a nastavení listu rotoru

Vysoce dostupná technika

Využijte spolehlivá řešení pro rychlé nastavení rotoru a komunikaci zajištěnou proti výpadkům.

Spät´ na Zařízení pro zpracování větrné energie

Kategorie

  • Řešení dohledu listů rotoru

    Rotor Blade Tension Monitoring (RBTM) od společnosti Phoenix Contact dohlíží neustále na kmitání listů rotoru větrné elektrárny.

  • Řešení pro měření proudu blesku

    Systém měření proudu blesku LM-S (Lightning Monitoring System) od společnosti Phoenix Contact zajišťuje lepší plánování zásahů údržby ve větrných elektrárnách.

Pro optimální využití energie musí systém nastavení listu rotoru stále pracovat spolehlivě pro zaručení přesného nastavení úhlu listu. Současně je systém nastavení listu rotoru nejdůležitějším bezpečnostním zařízením, které v případě potřeby otočí listy z větru a zabrání škodám.

Proto je spolehlivá komunikace přes sběrací kroužek zásadní. S řešeními společnosti Phoenix Contact vytvoříte komunikaci v hlavici zajištěnou proti výpadkům. Navíc vás podporujeme s řešeními Retrofit, které umožní vytvoření spojení Ethernet i v pozdější době.

Vaše výhody

  • Rychlé a spolehlivé nastavení rotoru s robustní technikou pro hlavici
  • Komunikace v hlavici zajištěná proti výpadkům s redundantními řešeními sběracího kroužku
  • Dohled listu rotoru s monitoringem zásahů blesku a zatížení listu

Aktivní nastavení listu

Komponenty pro nastavení listu  

Robustní komponenty pro nastavení listu

Všechny komponenty pro nastavení listu musí být konstruovány pro silné vibrace a teplotní výkyvy. Těžké konektory HEAVYCON EVO zajišťují spolehlivé spojení.

Tyto požadavky platí i pro bezpečnostní produkty, neboť mnoho funkcí musí být vytvořeno bezpečně. Přepěťová ochrana chrání nastavení listu proti poškozením v důsledku přepětí.

Přenos dat

Přenos dat do hlavice  

Produkty pro spolehlivou komunikaci přes světlovodná vlákna a měděný sběrací kroužek

Pro přenos dat do hlavice jsou k dispozici v ideálním případě dvě různé cesty. Jelikož klasický přenos pomocí sběracího kroužku často inklinuje k chybám, nabízí Phoenix Contact kombinované řešení:

Modemy SHDSL a nosiče WDM zajišťují jednak rychlou komunikaci přes jednofázová světlovodná vlákna pro pravidelný provoz a jednak redundantní cestu přes měděný sběrací kroužek. Robustní konektory zajišťují sběrací kroužek pro spolehlivou komunikaci.

Dohled stavu na listu

Produkty pro dohled stavu na listu  

LM-S je kompletním řešením pro měření blesku ve větrných elektrárnách

Listy rotoru mají dnes délku více než 60 m a váhu 10 tun. V důsledku zvětšujících se rozměrů se mění i požadavky na dohled.

Se systémem monitoringu tenze listu rotoru RBTM dohlížíte na zátěže, které působí na listy. Tak rozpoznáte včas poškození nebo optimalizujete nastavení listu.

Navíc můžete se systémem Lightning Monitoring LM-S měřit výboje blesku a efektivně plánovat zásahy údržby.

Spolehlivý a cenově efektivní přenos dat

Zajistěte výkonnou datovou komunikaci mezi gondolou a hlavicí. Nosiče WDM umožňují bezporuchový přenos dat pouze s jedním optickým vláknem. Prostřednictvím dodatečných modemů SHDSL, které komunikují přes měděný sběrací kroužek, lze vytvořit dvojitou redundanci. I při výpadku až dvou ze čtyř kanálů sběracího kroužku zůstává schopnost komunikace zachována. Kombinací obou systémů získáte vysokou provozní bezpečnost při nízkých nákladech.

Technika pro řízení nastavení listu rotoru

Redundantní řešení komunikace pro bezpečný přenos dat do hlavice

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Mokráň záhon 4
821 04 Bratislava
+421 2 3210 1470

Servis

Systém měření proudu blesku LM-S

LM-S dohlíží na větrný park v Kuang-si s výkonem 1,5 megawattů.

Táto webová stránka používa súbory cookies, pokračovaním v prezeraní stránok súhlasite s našou cookie politikou. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.

zavrieť