Řešení pro záznam dat počasí

Přehled

Záznam dat počasí  

Záznam dat počasí

  • Pro provozovatele velkých fotovoltaických zařízení je důležitá především efektivita jejich zařízení. Možným měřítkem proto je performance ratio.
  • S meteorologickou stanicí od společnosti Phoenix Contact mají plánovači a provozovatelé zařízení vyzkoušené a tím bezpečné řešení pro určení performance ratio.
  • Řešení podporuje provozovatele při optimalizaci výnosu a dostupnosti zařízení.

Použití

Meteorologická stanice ve fotovoltaickém zařízení  

Záznam meteorologických informací přes obvyklé senzory

Záznam provozních dat ve fotovoltaických zařízeních je velmi komplexní. Proto nestačí jen záznam výkonových dat jednotlivých řetězců modulu a měničů. Možným měřítkem pro určení efektivity je performance ratio, poměr skutečného a maximálního možného výnosu. Pro výpočet této hodnoty zaznamenává meteorologická stanice meteorologická data, např. sluneční záření, rychlost větru a teplotu. Z těchto informací mohou plánovači a provozovatelé zjistit ztráty a chyby zařízení.

Ve sledovaných fotovoltaických systémech má záznam rychlosti větru navíc bezpečnostní význam. Meteorologické senzory zaznamenávají informace o rychlosti větru. Data se zpracovávají v meteorologické stanici a jsou posílána k řídicímu systému. Při příliš silném větru je sledovací jednotka připravena v bezpečnostní poloze. Namáhání je tak redukováno na moduly a tím je zabráněno poškození.

Řešení

Meteorologická stanice disponuje standardními rozhraními a umožňuje připojení až jedenácti běžných senzorů. Integrovaná řídicí jednotka zaznamenává meteorologická data a poskytuje měřené hodnoty nadřazenému systému SCADA prostřednictvím Modbus/TCP nebo OPC UA přes rozhraní Ethernet. Záznam dat probíhá ve standardizovaném datovém formátu pro umožnění nekomplikovaného připojení k systému SCADA.

Řešení pro záznam dat počasí je přizpůsobeno potřebám velkých fotovoltaických zařízení. Konfigurace jednotlivých senzorů probíhá jednoduše přes webové rozhraní. Uživatel nepotřebuje žádné znalosti programování. V rámci sítě zařízení může uživatel kdykoliv vyvolat aktuální data počasí přes web.

Souhra senzoriky, meteorologické stanice, datové paměti a webového rozhraní

Meteorologická stanice ukládá zaznamenaná data lokálně a poskytuje je uživateli prostřednictvím webového rozhraní

Vaše výhody

  • Předem osazené, vyzkoušené řešení
  • Univerzálně použitelné
  • Použití nejlepších propojovacích technologií a vhodných komponentů
  • Nízké náklady na uvedení do provozu a konfiguraci
  • Nejsou nutné žádné znalosti programování
  • Flexibilní volba senzoriky díky standardizovaným rozhraním

Produkty

PopisTypObjednací číslo
Meteorologická stanice pro záznam až jedenácti meteosignálůSOL-SC-WEATHER-STN2402797
Uživatelský program pro řídicí jednotku meteorologické stanice na SD kartěSD FLASH 2GB SOL-WEATHER-STN2402852
PopisTypObjednací číslo
Meteorologická stanice pro záznam až jedenácti meteosignálůSOL-SC-WEATHER-STN
Uživatelský program pro řídicí jednotku meteorologické stanice na SD kartěSD FLASH 2GB SOL-WEATHER-STN

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Mokráň záhon 4
821 04 Bratislava
+421 2 3210 1470
Referrer:

Táto webová stránka používa súbory cookies, pokračovaním v prezeraní stránok súhlasite s našou cookie politikou. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.

zavrieť