Řešení pro dohled střešních zařízení

Přehled

Pracovníci ve střešním zařízení  

Dohled střešních zařízení

  • Pro zaručení optimálního provozu fotovoltaických zařízení stoupá u investorů a provozovatelů poptávka po řešeních pro dohled a vizualizaci zařízení.
  • Software dohledu PV Monitor+ zaznamenává napětí a proudy a přenáší je přes komunikační modul k modulární malé řídicí jednotce.
  • Pokud tyto hodnoty nedosahují či přesahují nastavené parametry, jste informováni prostřednictvím sms a můžete v případě potřeby přímo zasáhnout.

Použití

Zemědělská výrobní budova  

Včasné rozpoznání chyby zajišťuje hospodárnost zařízení

Pro optimální hospodárnost fotovoltaických zařízení nestačí, když v pravidelných časových intervalech kontrolujete celkový výnos zařízení na čítači napájení. Tímto způsobem se nezaznamenají krátkodobé odchylky. Navíc nelze bezpečně pokrýt časovou souvislost mezi sledovaným menším výnosem a příčinou.

I lokalizace chyby v zařízení je možná pouze s vysokými dodatečnými náklady, neboť čítač napájení poskytuje pouze celkový obraz zařízení. Pouze díky co možná nejvčasnějšímu rozpoznání a lokalizaci problémů zařízení lze v krátké době odstranit příčiny a zabránit významným nižším výnosům po delší časové období.

Předpoklady pro včasné a místně přesné rozpoznání chyb zařízení
Aby bylo možné včas rozpoznat odchylky od normálního provozu, je nutné splnit následující předpoklady:

  • Neustálý dohled výnosových dat na straně DC a AC.
  • Měření výnosů na úrovni řetězce. Měření na úrovni modulu je ideální, není možné ho však z ekonomického i technického hlediska zpravidla realizovat.
  • Vizualizace pro stálou možnost vyvolání zjištěných výnosových dat mobilními ovládacími přístroji prostřednictvím webového rozhraní.
  • Aktuální alarm provozního personálu v případě odchylek provozu (např. prostřednictvím sms nebo e-mailem)

Řešení

Moduly pro měření napětí pro osm vedení  

Moduly pro měření napětí pro osm vedení

DC monitoring
SOLARCHECK sestává z různých jednotek pro měření proudu a napětí. Patřičná komunikační jednotka shrnuje měřené signály a předává je nadřazené malé řídicí jednotce. Systém SOLARCHECK je konstruovaný modulárně a lze ho projektovat přesně na rozsah a propojení zařízení. Protože datová kabeláž přebírá i elektrické napájení přístrojů v poli, je zapotřebí pouze jedno centrální napájení.

AC monitoring
Přístroj pro měření energie EMpro měří, analyzuje a přijímá elektrické parametry, např. napětí, proudy, výkony, spotřeby, harmonické oscilace a síťové asymetrie.

PV Monitor+  

S PV Monitor+ zajistíte dlouhodobě výnosy svých zařízení do jmenovitého výkonu 500 KW

Modularita
Software PV Monitor+ může zaznamenat data od jednoho až po 512 řetězců. Se správnou parametrizací se vždy zaznamenává správný počet řetězců. Řetězce je možné doplnit i později.

Webová vizualizace
Vizualizace systému PV Monitor+ lze použít bez speciálních programovacích znalostí. Data fotovoltaického zařízení zjištěná pomocí systému PV Monitor+ jsou bez licence kdykoliv k dispozici. Data jsou ukládána ve formátu CSV na SD kartu a načtena buď přes FTP nebo alternativně rozesílána prostřednictvím e-mailu.

Topologie: Řešení monitoringu pro fotovoltaická střešní zařízení

Řešení monitoringu pro fotovoltaická střešní zařízení

Vaše výhody

  • Rychlé a snadné uvedení do provozu bez znalostí programování
  • Dlouhodobé a odolné řešení díky robustním průmyslovým komponentům
  • Vždy a všude informováni díky alarmu prostřednictvím sms

Produkty

PopisTypObjednací číslo
Aplikační program založený na řídicí jednotce vyhodnocující všechna důležitá výkonová data fotovoltaického zařízení prostřednictvím webového rozhraní. Nachází se na SD kartě.SD / 2GB SOL-PV-MON2701975
Malá řídicí jednotkaILC 191 ME/AN2700074
Přístroj pro měření energieEEM-MA2502901363
Router/modemPSI-MODEM-3G/ROUTER2314008
AnténaPSI-GSM/UMTS-QB-ANT2313371
Komunikační modulSCK-C-MODBUS2901674
Modul měření proudu, 8 řetězcůSCK-M-I-8S-20A2903241
Modul měření proudu, 4 řetězceSCK-M-I-4S-20A2903242
Modul měření napětíSCK-M-U-1500V2903591
PopisTypObjednací číslo
Aplikační program založený na řídicí jednotce vyhodnocující všechna důležitá výkonová data fotovoltaického zařízení prostřednictvím webového rozhraní. Nachází se na SD kartě.SD / 2GB SOL-PV-MON
Malá řídicí jednotkaILC 191 ME/AN
Přístroj pro měření energieEEM-MA250
Router/modemPSI-MODEM-3G/ROUTER
AnténaPSI-GSM/UMTS-QB-ANT
Komunikační modulSCK-C-MODBUS
Modul měření proudu, 8 řetězcůSCK-M-I-8S-20A
Modul měření proudu, 4 řetězceSCK-M-I-4S-20A
Modul měření napětíSCK-M-U-1500V

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Mokráň záhon 4
821 04 Bratislava
+421 2 3210 1470
Referrer:

Táto webová stránka používa súbory cookies, pokračovaním v prezeraní stránok súhlasite s našou cookie politikou. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.

zavrieť