Dohled a ochrana

Dohled a ochrana

Ochrana před přepětím

S řešeními od společnosti Phoenix Contact dosáhnete co možná největší bezpečnosti pro vaše zařízení.

Spät´ na Střešní zařízení

Kategorie

Nemusí se vždy jednat o přímý výboj blesku do fotovoltaických modulů, který způsobí škodu v důsledku přepětí. Rovněž mohou být přepětí zavedena prostřednictvím ploch modulů a stejnosměrných vedení.

Dalšími příčinami chyb jsou vadné kabely nebo fotovoltaické panely. Pro všechny případy nebezpečí, chyb a údržby uvedete celé své střešní zařízení s novým odpojením modulu od společnosti Phoenix Contact do bezpečného stavu. Se softwarem dohledu speciálně upraveným pro střešní zařízení do 500 KW objevíte všechny chyby zařízení okamžitě a můžete v případě potřeby ihned reagovat.

Vaše výhody

  • Všechny sady jsou v pouzdrech odolných vůči prachu a s ochranou proti stříkající vodě (IP65)
  • Rychlá instalace díky předchozímu osazení fotovoltaických sad
  • Maximální bezpečnost v případě údržby a nebezpečí
  • Vždy a všude informováni díky alarmu prostřednictvím e-mailu nebo SMS

Ochrana před přepětím

Přepěťová ochrana pro fotovoltaická střešní zařízení  

Předem osazené fotovoltaické sady spolehlivě chrání střešní zařízení

Phoenix Contact nabízí se svými předem osazenými sadami spolehlivá systémová řešení, která chrání měnič bezprostředně před vstupy stejnosměrného, příp. střídavého napětí.

Vazby přepětí jsou přitom přímo svedeny k potenciálu země. Měniče a jiné citlivé přístroje jsou tak chráněny před přepětím.

Odpojení modulu

Odpojení fotovoltaického modulu  

Inteligentní odpojení na úrovni modulu

Nové fotovoltaické odpojení modulu od společnosti Phoenix Contact odpojí inteligentně a bezpečně fotovoltaické moduly pro údržbu nebo v případě nebezpečí.

Velmi snadno ho integrujete do nových a stávajících zařízení. Disponuje také inteligentní spouštěcí jednotkou, která zaručuje automatické opětovné spuštění fotovoltaického zařízení za bezpečných podmínek.

Monitoring

Rozhraní webové vizualizace  

Řešení dohledu pro střešní zařízení

Software dohledu PV Monitor+ je efektivním řešením pro dlouhodobé zabezpečení výnosů vašich fotovoltaických střešních zařízení.

Napětí a proudy jsou zachycovány modulární malou řídicí jednotkou. Pokud hodnoty nedosahují či přesahují nastavené parametry, je rozeslán alarm v podobě e-mailu nebo SMS. Tak máte stále přehled o výkonu vašeho zařízení a můžete v případě potřeby zasáhnout.

Spolehlivý dohled a ochrana střešních zařízení

Od přepěťové ochrany až po odpojení na úrovni modulu nabízí společnost Phoenix Contact rozsáhlé produktové portfolio pro střešní zařízení.

Odpojení fotovoltaického modulu spíná každý jednotlivý modul bez napětí. Spuštění probíhá automaticky při závadách a při každém odpojení měniče. Řešení dohledu se softwarem PV Monitor+ je optimálně vytvořeno pro průmyslová fotovoltaická zařízení a doplňuje celkový balíček.

Dohled a ochrana fotovoltaických střešních zařízení

Průchodná řešení od odpojení na úrovni modulu až po dohled zařízení

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Mokráň záhon 4
821 04 Bratislava
+421 2 3210 1470

Servis

Vizualizace založená na webu

Fotovoltaický monitor je vizualizace založená na webu na bázi průmyslových komponent.


Ovládání fotovoltaiky

Solarcheck RSD bezpečně odpojuje fotovoltaická zařízení.

Táto webová stránka používa súbory cookies, pokračovaním v prezeraní stránok súhlasite s našou cookie politikou. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.

zavrieť