Bezpečné a výhodné bezdrátové spojení u BP, Ohio

Bezdrátový pilotní projekt u BP v Ohiu

BP provozuje v USA četné rafinerie.

V Ohiu začali inženýři a technici bezdrátový pilotní projekt. Chtěli zjistit, zda je v prostředí extrémně zatíženém rušivým zářením možný spolehlivý bezdrátový přenos dat.

Aplikace

Cílem bylo vyhnout se vysokým nákladům na kabeláž, které vznikají v případě nádrží vzdálených příliš daleko od sebe.

V oblasti bezdrátových tras probíhají vysokonapěťová vedení se silnými rušivými poli. Měl být prozkoumán jejich vliv na kvalitu přenosu. Přitěžující okolností byla skutečnost, že stanoviště ropných nádrží nedisponují žádným vlastním napájecím zdrojem.

Jako testovací objekt bylo zvoleno vzdálené čerpadlo podzemní vody.

Bylo nutné změřit hladinu a při dosažení mezní hodnoty spustit alarm. Čerpadlo zjišťuje pomocí ultrazvuku stav hladiny a poskytuje tuto informaci jako analogový signál. Při dosažení horní hraniční hodnoty generuje prahový spínač navíc digitální výstražný signál.

Řešení

Bezdrátový přenosový systém od společnosti Phoenix Contact  

Bezdrátový přenos V/V dat v poli

Na čerpadle byl instalován bezdrátový přenosový systém od společnosti Phoenix Contact. To umožňuje bezdrátový záznam V/V dat v poli a předání informací řídicí jednotce prostřednictvím rozhraní RS-232.

Je možné připojit až osm analogových a digitálních rozšiřujících modulů na jednu stanici a lze je proto vybrat vhodně k příslušné aplikaci. Na straně řídicí jednotky je možné vyhodnotit informace z jedné (point-to-point) nebo více (multipoint-to-point) polních stanic přes protokol Modbus.

Na jednom masteru je možné provozovat až 255 polních stanic. Celý hardware je zásobován soběstačně pomocí solárního systému se solárním panelem, baterií a regulátorem nabíjené baterie.

Shrnutí

Bezdrátové spojení pracovalo v tomto silně zatíženém prostředí vysloveně spolehlivě.

Zkoumána byla i výhoda hospodárnosti: Kabeláž zařízení by vyžadovala vykopání a natažení kabelů s délkou cca 700 m. Společnost BP vycházela v konkrétním případě z cca 80 eur na metr. Celkem bylo možné ušetřit více než 56000 eur.

Koncern BP integroval na základě pozitivních testů bezdrátové přenosové systémy od společnosti Phoenix Contact do výrobního provozu na Ohio River. Tam bylo vybaveno 16 ropných nadrží.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Mokráň záhon 4
821 04 Bratislava
+421 2 3210 1470

Táto webová stránka používa súbory cookies, pokračovaním v prezeraní stránok súhlasite s našou cookie politikou. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.

zavrieť