Seřazení signálu na míru šetří místo v rozvaděči

Seřazení signálů na míru šetří místo v rozvaděči

Úspora místa

Vytvořte místo v rozváděči s kompaktně konstruovanými koncepty řazení pro technologii procesů.

Vaše výhody

  • Snížení nákladů na řazení díky redukci rozvaděčů až o 20 procent
  • Projektově specifická podpora plánování a umístění
  • Kompletní koncept řazení signálů od jednoho poskytovatele
  • Pouze jedna kontaktní osoba pro všechny komponenty

Aplikace

V zařízeních pro technologii procesů jsou stále obvyklé analogové a binární signály nejužívanějšími formami signálů. Tento typ přenosu dat má nejjednodušší manipulaci a diagnostiku, toto klasické paralelní propojení však vyžaduje nejvíce místa v rozvaděči.

V závislosti na zařízení se v poli shromažďuje několik stovek až tisíc signálů a jednotlivými páry vodičů jsou připojovány k V/V kartám centrální řídicí techniky. Jednotlivá senzorická nebo aktorová vedení se shromažďují v polních připojovacích skříních, tak zvaných junction boxes, a přes mnohopólové kmenové kabely jsou taženy k centrální rozvodně. Tam stojí seřazovací skříně nebo podstavce, v nichž jsou tyto kmenové kabely průběžně zatěžovány různými signály. Odtud pak probíhá křížové řazení prostřednictvím modulů rozhraní závislých na typu signálu k různým V/V kartám DCS. Moduly rozhraní i V/V karty řídicí techniky se nacházejí většinou v oddělených skříních nebo podstavcích.

Je jasné, že pro efektivní řazení signálů je nutné dbát na mnoho detailů. Provozovatelé zařízení, projektovací kanceláře a dodavatelé řídicí techniky se zajímají o kompaktně konstruované koncepty řazení. Nakonec je zapotřebí počet rozvaděčů minimalizovat, aby bylo možné redukovat velikost a náklady celého rozvaděče. Dalším bodem, který je potřeba zohlednit, je otevřenost migrace.

Příklad konstrukce řazení pro jiskrově bezpečné signály

Příklad konstrukce řazení pro jiskrově bezpečné signály

Řešení

Rozvaděč zařízení technologie procesů  

Rozvaděč zařízení technologie procesů

Zda je koncept řazení správný nebo špatný, závisí na daných skutečnostech a řídicí technice. V průběhu desetiletí bylo v oblasti možností řazení signálu hodně učiněno, zejména pokud jde o hustotu signálu.

Jako poskytovatelé veškerých komponent mezi řídicím systémem a polem disponujeme mezinárodními zkušenostmi s mnoha koncovými zákazníky a poskytovateli DCS a nabízíme rozsáhlé portfolio nejrůznějších komponent řazení, s nimiž je možné hustotu signálu volně zvolit.

Až 20procentní úspora místa díky řazení signálů na míru  

Až 20procentní úspora místa díky řazení signálů na míru

Již desetiletí vyvíjíme speciální moduly rozhraní a řešení kabeláže, které jsou vytvořeny pro různé IO komponenty největších výrobců řídicích systémů, ale i pro místní požadavky provozovatelů.

Vedle řadových nebo ranžírových svornic, pasivních modulů rozhraní a relé vyrábíme i veškeré aktivní komponenty rozhraní, jako jsou například oddělovače napájení s certifikací SIL, IS zdvojovače signálu, řídicí moduly ventilu, přepěťovou ochranu a bezpečnostní relé.

Všechny tyto přístroje jsou vyráběny za použití nejmodernějších technologií s teplotní optimalizací a ve velmi úzkém provedení. Například je možné jiskrově bezpečně oddělit a seřadit až 1024 analogových vstupů ve skříni 80 x 80 cm. To znamená úsporu místa až 20 procent. Jsou jednoduše namontovány prostřednictvím robustního systému nosičů, Termination Carrier, prostorově úsporně do skříně a pomocí systémového konektoru během okamžiku připojeny.

Od poradenství až po dodání – vše z jednoho zdroje

Rozvaděč s vysokou hustotou uspořádání  

Rozvaděč s vysokou hustotou uspořádání

Naše produkty se používají po celém světě v téměř všech zařízeních pro technologii procesů v souhře se všemi běžnými řídicími systémy. S tímto know-how rádi zpracujeme správný koncept řazení pro váš rozvaděč – pro nové zařízení, menší rozšíření a migrace.

Ve spolupráci s vámi vybereme správné produkty, pomůžeme vám se schématy elektrického zapojení a dodáme s našimi partnery vše z jednoho zdroje – kontaktujte nás.

Naše produkty

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Mokráň záhon 4
821 04 Bratislava
+421 2 3210 1470

Táto webová stránka používa súbory cookies, pokračovaním v prezeraní stránok súhlasite s našou cookie politikou. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.

zavrieť