Bezpečné paletování s konfigurovatelným bezpečnostním spínačem

Přehled

Výrobce robotických systémů huw  

Výrobce robotických systémů huw

Rodinná firma huw Roboter-Systeme Komplettlösungen GmbH vyvíjí, projektuje a vyrábí již od roku 1984 roboty, které se používají v různých odvětvích. Vlastní konstrukce zařízení se přitom specializuje na uživatelsky orientované systémy pro paletování, depaletování, kompletování a nakládání strojů. 

Základní kompetencí huw jsou kromě toho zvláštní řešení, která vyplývají ze speciálních požadavků na aplikaci. Mezi stálé zákazníky společnosti v Blombergu se počítá mnoho známých koncernů.

Aplikace

Jednosloupý paletovač od společnosti huw  

Jednosloupý paletovač ESS 15/250

Během koncepční fáze nového jednosloupého stohovače ESS 15/250 měla bezpečnostní technika velký význam. Zejména v konstrukci strojů a zařízení zaujímá totiž funkční bezpečnost významné místo, neboť pomáhá zajistit, aby nedošlo k ohrožení obsluhujícího personálu a poškození stroje. Proto musí nejen standardní funkce robota, ale i bezpečnostní technika splňovat koncept jednoduchosti, flexibility a kvality při současně nízkých nákladech.

Jelikož je paletovač používán v různém prostředí, měla by se bezpečnostní technika rychle přizpůsobovat změněným požadavkům. Pokud jsou používána obvyklá bezpečnostní relé, závisí počet a druh relé především na okolí paletovače a na ochranných opatřeních používaných v aplikaci konečného uživatele, jako např. světelná mříž, ochranné dveře nebo nouzové vypnutí. V souladu s požadavky je nutné namontovat různé bezpečnostní spínače a příslušným způsobem je zapojit do celkové aplikace. 

Vysoká přizpůsobivost a dodržování požadavků kladených na kvalitu jsou při současném snížení nákladů možné pouze tehdy, je-li design robotického systému konstruován flexibilně a každé přání zákazníka může být okamžitě zabudováno. To však není s klasickými bezpečnostními relé možné, takže vývojáři huw hledali pro jednosloupý stohovač ESS 15/250 jiné bezpečnostní řešení, s nimiž by bylo možné požadovaných cílů dosáhnout.

Řešení

PSR-TRISAFE  

Bezpečnostní modul PSR-TRISAFE při použití u huw

Na základě výše uvedeného se vývojoví pracovníci huw rozhodli pro PSR-Trisafe-S od společnosti Phoenix Contact. Bezpečnostní spínač, který je konfigurován pomocí softwaru, lze individuálně přizpůsobit příslušným podmínkám okolí. 

PSR-Trisafe-S se přitom osvědčil jako obzvláště praktické řešení pro malé a střední stroje a zařízení, neboť bezpečnostní modul je stejně dobře ovladatelný jako relé, avšak stejně flexibilní jako bezpečná řídicí jednotka. Jeho použití se počítá již od tří až čtyř klasických bezpečnostních relé, která jsou instalována k vyhodnocení bezpečnostních zařízení. 

Vývojoví pracovníci huw využili výhody, které vyplývají z vysoké flexibility bezpečnostních modulů PSR-Trisafe-S. Jednosloupý paletovač ESS 15/250 se konečným uživatelům dodává s předkonfigurovanou bezpečnostní logikou. Díky vysokému aplikačnímu know-how pracovníků huw je výstupní konfigurace bezpečnostní logiky zvolena tak, aby pokryla všechny obvyklé požadavky zákazníků. 

Inteligentní připojení 20 bezpečných vstupů a čtyř bezpečných výstupů bezpečnostního spínače do bezpečnostní logiky zjednodušuje další uvedení do provozu, neboť uživatel musí pouze připojit senzory, jako tlačítko nouzového vypnutí nebo ochranné dveře, k PSR-Trisafe-S. Další konfigurace není již zpravidla nutná. Výrobce robotických systémů z Blombergu tak svým zákazníkům poskytuje kompletní řešení, které již nemusí programovat ani konfigurovat. 

Pokud je v důsledku zvláštních požadavků konečného uživatele nebo kvůli rozšíření zařízení nutná modifikace bezpečnostní logiky, je možné bez problému dodatečně provést změny bezplatně dostupným konfiguračním software Safeconf. Nové, zdlouhavé zapojení není nutné. Zkušenosti pracovníků huw dokládají, že PSR-Trisafe-S představuje nejlepší řešení pro jednosloupý stohovač ESS 15/250, pokud jde o dohled nad připojenými bezpečnostními systémy.

Shrnutí

Hans-Ulrich Wienke a Michael Wienke  

Ředitelé společnosti Hans-Ulrich Wienke a Michael Wienke

Výrobce robotických systémů huw hledal bezpečnostní řešení pro snadné a rychlé připojení jednosloupého stohovače ESS 15/250 do celkové aplikace konečného uživatele. 

Konfigurovatelné bezpečnostní moduly PSR-Trisafe-S od společnosti Phoenix Contact splňují vysoké požadavky týkající se manipulace, flexibility, bezpečnosti a nákladů.

„Pro nás představuje konfigurovatelný bezpečnostní modul PSR-Trisafe-S od společnosti Phoenix Contact optimální řešení“, shrnují ředitelé společnosti Hans-Ulrich Wienke a jeho syn Michael Wienke, který je zodpovědný za oblast průmyslového inženýrství.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Mokráň záhon 4
821 04 Bratislava
+421 2 3210 1470
Referrer:

Táto webová stránka používa súbory cookies, pokračovaním v prezeraní stránok súhlasite s našou cookie politikou. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.

zavrieť