Spolehlivý napájecí zdroj knihvazačských strojů Kolbus

Přehled

Knižní vazba  

Specialista v oblasti knihařství Kolbus

Individuální úprava tištěných médií je pro zákazníky v polygrafickém průmyslu samozřejmostí. Pro současně cenově výhodnou realizaci průmyslové výroby kalendářů, knih nebo časopisů je zapotřebí inteligentní konstrukce strojů.

Pro tento dynamický mezinárodní trh vyvíjí a vyrábí společnost Kolbus GmbH & Co. KG. sídlící v Rahdenu ve Vestfálsku. Firma s vedoucím postavením na trhu v oblasti knihvazačských strojů a zařízení pro tiskařský průmysl pro tvrdou i měkkou knižní vazbu zaměstnává navíc více než 1 000 zaměstnanců.

Aplikace

Stroj na lepenou vazbu od společnosti Kolbus  

Knihvazačský stroj Kolbus

Stroje Kolbus jsou koncipovány modulárně. Tímto způsobem mohou pracovníci sestavit knihvazačská zařízení flexibilně podle přání zákazníka. Kromě toho je možné samostatně smontovat a testovat části zařízení. Třífázová napájecí síť prochází celým strojem. Integrované rozváděče se prostorově úsporně vsunou do stroje. Proto Kolbus potřebuje kompaktní napájecí zdroje, neboť místo v rozváděči je drahé. Kromě provedení je důležitou vlastností síťového modulu i stupeň účinnosti.

Kromě toho je Kolbus firmou orientovanou na vývoz, proto je nutné počítat s extrémními teplotami v jižních zemích. Z tohoto důvodu musí napájecí zdroje spolehlivě fungovat i při vysokých teplotách okolí a nesmí mít žádný silný vlastní ohřev.

Dříve používala firma Kolbus ve svých strojích pro zajištění 24 V DC nízkonapěťové transformátory. Protože přístroje mohly dodávat nezbytný vysoký proud, spouštěly se během několik milisekund jističe. V posledních letech byly transformátory vytlačeny primárně taktovanými napájecími zdroji, které obecně poskytují celou řadu výhod. Tyto přístroje ovšem nejsou často schopny produkovat v případě zkratu proud nezbytný ke spuštění obvyklého jističe.

Řešení

Napájecí zdroje QUINT Power v rozváděči  

Napájecí zdroj QUINT POWER ve spojovacím stroji

Modulární provedení zařízení Kolbus vyžaduje průchozí třífázový program síťového modulu. Přístroje QUINT POWER jsou k dostání při provozním napětí 24 V s 5, 10, 20 a 40 A. Pro 48 V zahrnuje produktové spektrum napájecí zdroj s výstupním proudem 20 A.

Síťový zdroj 20 A se používá například ve spojovacím stroji, který umožňuje při vynaložení nízkých nákladů přikládání přehýbaných archů z kotoučových strojů nebo strojů na skládání archů, jakož i jednotlivých listů, pohlednic a v obalech zabalených CD. Plochá hloubka vestavby napájecího zdroje QUINT POWER umožňuje instalaci v integrovaných rozváděčích. Kromě toho přesvědčí síťové moduly QUINT POWER vysokým stupněm účinnosti až 94 procent a velmi nízkým ztrátovým výkonem. S teplotním rozsahem od -25° C do 70°C jsou síťové zdroje optimalizovány pro použití po celém světě.

Protože se právě v mezinárodním použití mohou vyskytnout síťové chyby, přesvědčí přístroje QUINT Power svým bezpečným provozem, když vypadne fáze. Díky integrované technologii SFB (Selective Fuse Breaking) spouští primárně taktované napájecí zdroje standardní jističe spolehlivě a rychle. Chybné proudové obvody jsou selektivně odpojeny, chyba je vymezena a důležité části zařízení zůstávají v provozu.

Shrnutí

Napájecí zdroje QUINT POWER  

Napájecí zdroje QUINT POWER pro maximální dostupnost strojů

Jörg Niemann, odpovědný pracovník při použití elektrotechnických komponentů u společnosti Kolbus vysvětluje:

„Vysoká spolehlivost a dlouhá životnost jsou v případě našich zařízení obzvlášť důležité. Jsme lídrem na trhu i proto, že promýšlíme každý detail. Bez technologie SFB se síťové zdroje odpojují tepelně, v nejhorším případě vůbec ne. To by mohlo způsobit roztavení svazků kabelů. To se sice ještě nikdy nestalo, ale my nesmíme ani dopustit, aby k tomu došlo. Spolehlivost elektrického napájení rozhoduje o dostupnosti jednotlivých komponentů zařízení a tím i o tom, zda naše komplexní systémy budou fungovat bezvadně.“

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Mokráň záhon 4
821 04 Bratislava
+421 2 3210 1470
Referrer:

Táto webová stránka používa súbory cookies, pokračovaním v prezeraní stránok súhlasite s našou cookie politikou. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.

zavrieť