Řešení pro IEC 61850

Řešení pro IEC 61850

IEC 61850 se systémem

Jednoduchá a robustní automatizace rozváděčů.

Jednoduché a trvalé zásobování energií staví společnost před nové výzvy. Potřeba energie poroste nadměrně až do roku 2030. Zvyšující se náklady na energii, nedostatek zdrojů a CO2 emise jsou globálními faktory.

Pro řešení jsou zapotřebí nové energetické koncepty a systémové přístupy. Jako dlouhodobý partner energetického hospodářství nabízí společnosti Phoenix Contact široké spektrum výkonných produktů, speciálně vyvinutých pro tyto úlohy.

Vaše výhody

  • Spolehlivý, bezporuchový přenos dat na velké vzdálenosti díky technologii světlovodného vlákna
  • Rozsáhlá bezpečnost investic díky interoperabilním produktům podle IEC 61850 a síťovým standardům IEEE
  • Jednoduchá realizace vysoce dostupných sítí: žádné zpoždění nebo ztráty paketů při výpadku síťových komponentů s modulem redundance PRP
  • Flexibilní online přístup k systému V/V a časová úspora při uvedení do provozu díky jednoduché parametrizaci prostřednictvím webového rozhraní

IEC 61850 – standardizovaná komunikace pro perspektivní automatizaci rozváděčů

Standardizovaná komunikace pro energetická zařízení: IEC 61850  

Standardizovaná komunikace pro energetická zařízení: IEC 61850

S normou IEC 61850 vypracovanou International Electrotechnical Commission byly celosvětově standardizovány komunikace a inženýringový proces pro rozváděče.

Díky tomu nejsou uživatelé závislí na jednom výrobci a rozmanitost rozhraní se výrazně snižuje. Použitím technologie Ethernet jako základu komunikace IEC 61850 můžete redukovat i mechanické díly, jako např. konektory a zásuvky.

Pro konfiguraci Intelligent Electrical Device (IED) jsou zapotřebí pouze tři kroky:

  1. Sloučit dohromady IED Capability Description (.icd) se System Specification Description (.ssd).
  2. Vytvořený Substation Configuration Description (.scd) nahrát na IED.
  3. Pomocí webového rozhraní propojit V/V.

Obzvláště jednoduchá komunikace v rozváděčích

Axioline F zjednodušuje komunikaci V/V v energetických zařízeních

Axioline F: rychlý, robustní, jednoduchý

Moduly rodiny Axioline F vyvinuté speciálně pro použití v rozváděčích jsou rychlé při zpracování dat a robustní v mechanice.

Komunikujte prostřednictvím inteligentních zapojení pomocí protokolu MMS nebo rychlého GOOSE. Moduly V/V s jmenovitým napětím do 220 V DC lze využít pro připojení signálů přímo z primární techniky.

Pomocí modularity modulů V/V je možné realizovat Intelligent Electrical Device (IED) obzvláště jednoduše, flexibilně a přesně.

Síťová technika pro rozváděč

Průmyslové přepínače Ethernet pro IEC 61850-3/IEEE 1613  

Průmyslové přepínače Ethernet pro IEC 61850-3/IEEE 1613

Speciálně vyvinuté přepínače pro použití v datových sítích s protokolem IEC 61850 zvyšují průchodnost a jednotnost komunikace.

Moduly redundance PRP umožňují paralelní síťovou redundanci bez přepínací doby v případě chyby a zajišťují vysokou dostupnost sítě.

Konvertory médií spojují staniční techniku se světlovodnými vlákny primární techniky sítí IEC 61850.

Kabely a konektory pro datovou komunikaci v rozváděčích

Kabely a konektory  

Kabely a konektory

Bezpečný přenos dat je základem provozu rozváděče. Právě v případě chyby, když je důležitá rychlost, mohou silná elektrická a magnetická pole rušit komunikaci.

Proto je důležité, aby byly v každé oblasti použity vhodné kabely, vodiče, konektory a zásuvky. V našem portfoliu najdete světlovodná vlákna a měděné vodiče pro každou oblast rozváděče bez ohledu na to, zda se jedná o nízké, střední nebo vysoké napětí.

Konektory a zásuvky v různých provedeních a krytích zajišťují bezpečné spojení. Profesionální nástroje jsou podporou při montáži.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Mokráň záhon 4
821 04 Bratislava
+421 2 3210 1470

Servis

Axioline F - IEC 61850

Konfigurace MMS komunikace


Axioline F - IEC 61850

Konfigurace GOOSE komunikace


Síťová redundance s PRP

Princip funkce mechanizmu redundance PRP

Táto webová stránka používa súbory cookies, pokračovaním v prezeraní stránok súhlasite s našou cookie politikou. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.

zavrieť