Spät´ na přehled

Inovativní projektování ve společnosti Frankenluk v Bambergu

Rozvaděče pro vysokou spolehlivost

Středisko pro výrobu energetických centrál společnosti Frankenluk Energieanlagenbau GmbH sídlí v Bambergu, starém biskupském městě zařazeném na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Rozvaděče od společnosti Frankenluk lze nalézt všude tam, kde je požadována vysoká spolehlivost zásobování energií a její vysoké koncentrace.

Aplikace

Sekce energetických zařízení společnosti Frankenluk tak vyrábí téměř 900 spínacích polí do rozvaděčů s dimenzovaným proudem sběrných přípojnic ve výši 4000 A pro výstavbu letiště v Mnichově. Bez zpracování projektu a řízení projektu s podporou počítače se náročné úlohy tohoto druhu nedají zvládnout. Při projektování elektro zařízení proto využívá společnost FRANKENLUK v celém procesu software EPLAN 5.40 společně s programem CLIP PROJECT 4.0.

CLIP PROJECT je program pro projektování určený k rychlému plánování kompletních svorkovnic. Interaktivní barevný grafický prohlížeč zaručuje přehledné ovládání a v programu CLIP PROJECT Professional lze provádět průběžnou výměnu dat s CAE systémy EPLAN 5.30, EPLAN 5.40 a EPLAN 21.

Řešení

Modulární struktura rozvaděčů umožňuje vytvořit pro zákazníka rychlá, technicky vyzrálá a hospodárná řešení. Tím doplňují systémové vlastnosti pružinových svornic ST Mini:

  • kompaktní provedení pro vysokou hustotu kabelového propojení,
  • průchozí otvor pro můstky ve všech typech svorek k rychlému a flexibilnímu rozvodu napětí,

velký prostor pro připojení vodičů včetně koncovky vodiče nebo bez ní.
Průchozí uspořádání otvoru pro můstek a pro popis, vhodného i pro různé typy svorek, umožňuje kombinaci různých technik připojení.

Se stejným příslušenstvím a bez dalších vynaložených nákladů lze například pružinovou svornici ST-COMBI využít i pro přenos signálu i výkonu. Touto svornicí lze formou zásuvného připojení propojovat vedení se jmenovitým průřezem 2,5 mm² při napětí do 500 V a proudech do 24 A.

Shrnutí

Společnost Frankenluk sází na systém jednoduché poptávky a objednávky kompletních svorkovnic prostřednictvím e-mailu. Odpadá tak spousta jednotlivých objednávek a skladování výrobků se zjednoduší. Data výrobků používaná v programu CLIP PROJECT se dají kdykoliv na internetu aktualizovat. Pro uživatele softwaru EPLAN jsou připravena ke stažení aktuální hlavní data o řadových svornicích.

Jürgen Glöckner, vedoucí sekce ve společnosti Frankenluk: „Chceme-li obstát na trhu, jsou klíčem k úspěchu inovační řešení. Použití softwaru CLIP PROJECT od společnosti Phoenix Contact se společnosti Frankenluk vyplatilo, a to doslova. Spojením programů EPLAN a CLIP PROJECT se namáhavé a časově náročné sestavování svorkovnic stává bezpředmětným. Vygenerováním svorkovnic ze schématu v programu EPLAN a převzetím do tohoto softwaru získáme coby výrobci rozvaděčů výkres s kompletně popsanou svorkovnici montovanou na nosnou lištu.“

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Mokráň záhon 4
821 04 Bratislava
+421 2 3210 1470

Táto webová stránka používa súbory cookies, pokračovaním v prezeraní stránok súhlasite s našou cookie politikou. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.

zavrieť