Spät´ na přehled

Bezpečný přenos elektrické energie u společnosti Energie AG v Rakousku

Přední koncern infrastruktury v Horním Rakousku

Společnost Energie AG je předním koncernem infrastruktury v Horním Rakousku. Prostřednictvím dceřiných společností a obchodních podílů je koncern aktivní v oblastech energií (elektrická energie, plyn, teplo), likvidace odpadů a vody.

V hlavní obchodní oblasti s elektrickým proudem zásobuje společnost s více než 410000 zákaznickými instalacemi více než 1 milion lidí. V obchodní oblasti energií dosahuje společnost Energie AG s 1800 zaměstnanci roční obrat cca 835 milionů EUR.

Aplikace

Projektem společnosti Energie AG je rozvodna v Sattledtu. Z rozvodny je zásoben region Sattledt/Wels elektrickou energií. Pro společnost Energie AG stojí bezpečnost a spolehlivost dodávek v centru jejích aktivit.

Doba životnosti zařízení činí 40 až 50 let. S odpovídající kvalitou byly realizovány technické komponenty pro rozvodnu v Sattledu, které zajišťují bezpečný přenos elektrické energie. V oblasti techniky ochrany, vedení a ovládání se společnost Energie AG spoléhá na konstrukční řadu produktů ST zahrnující systém řadových svornic CLIPLINE complete od společnosti Phoenix Contact.

Řešení

Revolucí v oblasti pružinového provedení je konstrukční řada ST, která díky menšímu provedení poskytuje významnou úsporu místa. Použitím takovýchto prostorově úsporných komponent lze celé zařízení koncipovat s menšími rozměry.

Charakteristické pro techniku tažné pružiny je připojení z přední strany, které umožňuje přívod vodiče do svorky shora. Tímto způsobem lze kabelové kanály nasadit přímo na svorkovnice, což znamená další úsporu místa v rozvaděči.

Charakteristickým pro tuto konstrukční řadu pružinových svornic je systém tažné pružiny mini-spring, který významně zmenšuje konstrukční velikost. Přesto byl při tomto novém vývoji kladen důraz na stávající parametry kvality, jako:

  • velkoplošné popisování
  • maximální prostor pro připojení
  • flexibilní systém zástrčných můstků

Rodina produktů ST je k dispozici ve jmenovitých průřezech pro připojení v rozsahu 1,5 až 35 mm². Protože technologie tažné pružiny umožňuje pouze jeden vodič na jednu svorku, lze dodat i odpovídající varianty vícemístných svornic. Kromě standardních průchozích svornic doplňují spektrum produktů tří-, čtyřmístné a také dvoupatrové svornice. Pomocí vícemístných svornic lze dosáhnout vyšší hustoty kabelového propojení.

Další odbočky rozvodu potenciálu nebo znásobení rozvodu potenciálu lze snadno realizovat systémem propojovacích můstků.

Výhody

Pan Gerald Loy, projektový vedoucí v konstrukci zařízení společnosti Energie AG říká: „Naše oblasti použití spočívají hlavně v distribuci a ovládání elektrické energie. Rozhodli jsme se pro pružinové svornice od společnosti Phoenix Contact, protože byly brány v úvahu parametry jako možnosti můstkového propojení a možnosti popisu, materiály nebo připojované průřezy. Pro naše aplikace nám vyhovoval dvojitý průchozí otvor pro propojovací můstky. Díky tomu můžeme pouze s tímto jedním typem můstku realizovat řetězová přemostění, což samozřejmě usnadňuje skladování.

Svornice ST, kterou nyní používáme, má další výhody, spočívající v průřezu přípoje a popisu na přední straně. Připojení lze realizovat ve jmenovitém průřezu přípoje s nebo bez koncovky vodiče, velkoplošný popis uprostřed zabraňuje chybám při montáži. Jestliže i přesto někdy dojde k chybě, musíme mít jistotu, že používáme pouze vysoce kvalitní svornice. V úvahu proto přichází pouze samozhášivý materiál V0 podle UL 94.

Ve stávajících zařízeních u velkých rekonstrukcí a nových zařízení se nyní používají výhradně svornice od společnosti Phoenix Contact. S ohledem na životnost 40-50 let jsme tímto rozhodnutím zajistili řešení na několik příštích desetiletí.“

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Mokráň záhon 4
821 04 Bratislava
+421 2 3210 1470

Táto webová stránka používa súbory cookies, pokračovaním v prezeraní stránok súhlasite s našou cookie politikou. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.

zavrieť