Spät´ na přehled

Renovace měření energie pro společnost Vattenfall v Polsku

Společnost Vattenfall: v Polsku 1,1 milionů zákazníků

Společnost Vattenfall je čtvrtým největším výrobcem elektrické energie a největším výrobcem tepla v Evropě. Vizí společnosti Vattenfall je zaujmout vedoucí pozici evropského energetického podniku. Společnost je v současnosti obchodně aktivní ve Švédsku, Dánsku, Finsku, Německu a Polsku. Společnost Vattenfall se aktivně podílí na celém řetězci tvorby energetických hodnot (výroba, přenos, distribuce a prodej). Navíc má společnost Vattenfall významnou roli v obchodování s elektrickou energií. Kromě toho společnost Vattenfall vyrábí, distribuuje a prodává teplo.

Skupina má více než 32 000 zaměstnanců. Švédský stát je jediným vlastníkem mateřské společnosti Vattenfall AB. V Polsku tvoří výroba a prodej tepla hlavní část činnosti. Společnost Vattenfall má tržní podíl cca 27 %. Elektrická energie je rovněž v menší míře vyráběna. Distribuce vlastní a řídí elektrické sítě a distribuuje proud pro 1,1 milionů připojených zákazníků, především v jihozápadní části země. Společnost Vattenfall má v Polsku cca 1,1 milionů zákazníků.

Aplikace

Společnost prodává 11 % elektrické energie v sektoru polské energetiky a vlastní 26757 km elektrických sítí. Společnost Vattenfall Distribution Poland S.A. má 9000 elektrických rozvoden a trafostanic.

Některé z nich jsou zastaralé a vyžadují modernizaci. Pro tento účel zákazník potřeboval řešení pro krátkodobé a střednědobé měření elektrické energie pro obvody elektroměrů.

Řešení

Řešení společnosti Phoenix Contact, které u měřicího elektroměru umožňuje přerušit třífázové napěťové obvody a měnič proudu zapojit nakrátko, splňuje veškeré požadavky společnosti Vattenfall. Univerzální svornice jsou montovány na lištách a kompletně uzavřené transparentním pouzdrem pro ochranu napěťových obvodů. Výsledkem je instalační sada s připojitelnou svornicí na lišty s krytem (FIBOX), zahrnující svornice URTK 6 , URDK 6 a UT 4 HESI se spínacími můstky SB 2-8-T, barevným označovacím páskem a 6 zkušebními zástrčkami PSBJ-URTK 6 pro lepší rozlišení 3 fází.

Vysoká bezpečnost, jednoznačné ovládání a univerzální použití - to jsou ty nejdůležitější vlastnosti připojitelných svornic URTK 6 a URDK 6. Svornice vyvinuté speciálně pro použití v sekundárním obvodu měniče mají oboustrannou možnost integrace do spínacích můstků a zkušebních zásuvek.

Výhody

Zakázkové řešení od společnosti Phoenix Contact instalované v polském závodě Dlugoleka spočívá v dodávkách předmontovaných instalačních sad připojitelných svornic pro společnost Vattenfall. Číslo dílu umožňuje snadné objednání konstruktérem. Toto řešení nyní používají i další distributoři elektrické energie v Polsku.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Mokráň záhon 4
821 04 Bratislava
+421 2 3210 1470

Táto webová stránka používa súbory cookies, pokračovaním v prezeraní stránok súhlasite s našou cookie politikou. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.

zavrieť