Na všechny tiskové zprávy

Bezpečnost průmyslových počítačů s operačním systémem Windows 7

06.02.2020

Stroj s ochranným štítem  

Moduly mGuards chrání průmyslová zařízení s operačním systémem Windows 7

Od 14. ledna 2020 již nebude existovat podpora pro operační systém Windows 7. Společnost Microsoft již nebude vydávat bezpečnostní aktualizace reagující na nově zjištěné chyby v zabezpečení.

Útočníci by pak měli možnost vniknout do výrobního řídicího počítače vybaveného operačním systémem Windows 7, a bezpečnostní riziko by se tudíž denně zvyšovalo.

Bezpečnějším a hodnotnějším řešením je dodatečné vybavení modulem mGuard Security, což je průmyslové bezpečnostní zařízení. Toto zařízení se začleňuje do sítě před ohrožený počítač vybavený operačním systémem Windows, který je tak zabezpečen prostřednictvím několika vzájemně sladěných bezpečnostních funkcí. Modul navíc disponuje patentovaným režimem Stealth Mode, jenž zajišťuje, aby v systému, který má být zabezpečen, nebylo nutno provádět žádné změny – ani v síťové infrastruktuře, ani ve vlastním počítači vybaveném operačním systémem Windows. Bezpečnostní modul mGuard Security je tudíž možno také dodatečně transparentně integrovat do stávající sítě. Dále jsou automaticky importovány adresy MAC a IP chráněného systému. Rovněž konfigurace sítě zůstává nezměněna. Tím je umožněno provádění rychlého, jednoduchého a bezrizikového zabezpečení výrobního stroje řízeného počítačem s operačním systémem Windows 7.


PHOENIX CONTACT s.r.o.

Námestie Mateja Korvína 1
811 07 Bratislava
+421 2 3210 1470

Táto webová stránka používa súbory cookies, pokračovaním v prezeraní stránok súhlasite s našou cookie politikou. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.

zavrieť