Na všechny tiskové zprávy

Převzetí společnosti Sysmik GmbH do obchodní skupiny

16.11.2015

Logo společnosti Phoenix Contact

Dne 30. září podepsala společnost Sysmik GmbH Dresden smlouvu o převzetí společností Phoenix Contact.

Tím se společnost řadí do obchodní skupiny Phoenix Contact, která je světovým lídrem na trhu s komponenty, systémy a řešeními v oblasti elektrotechniky, elektroniky a automatizace.

Sysmik je dodavatel automatizačních produktů pro decentrální automatizaci na bázi otevřených průmyslových standardů, obzvláště pro automatizaci budov a podobnou infrastrukturu. Od roku 1991 prodává tato firma komponenty, technologii ovládacího řízení a inženýrské softwary z vlastního vývoje a výroby. Řešení společnosti Sysmik staví na struktuře IoT (Internet of Things) založené na webovém rozhraní pro chytrá zařízení a systémy. Platforma nabízí rozsáhlý systém pro webová ovládání a komunikaci M2M a umožňuje nové obchodní modely oreintované na služby.

Před převzetím spolu oba podniky od roku 2003 spolupracovaly na vývoji a výrobě automatizačních modulů. Společnost Phoenix Contact plánuje vybudovat v závodě v Drážďanech, kde nyní pracuje 16 spolupracovníků, centrum kompetence v automatizaci budov pro celou obchodní skupinu. „Doposud jsme realizovali pouze ojedinělé projekty z oblasti infrastruktury budov. Díky integraci společnosti Sysmik do skupiny Phoenix Contact rozšiřujeme naši nabídku řešení o inovativní produktové portfolio pro automatizaci budov. Kromě toho získánme cenné zdroje, se kterými budeme moci vyvíjet řešení pro použití internetových technologií v technice budov,“ říká Roland Bent, ředitel společnosti Phoenix Contact.

Řditelem polečnosti Sysmik GmbH Dresden zůstává nadále Gert-Ulrich Vack. Obchodní činnost společnosti bude pokračovat beze změny pod názvem Sysmik GmbH Dresden.


PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Mokráň záhon 4
821 04 Bratislava
+421 2 3210 1470

Táto webová stránka používa súbory cookies, pokračovaním v prezeraní stránok súhlasite s našou cookie politikou. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.

zavrieť