Heldele GmbH

Designové čerpací stanice společnosti Heldele

Designové čerpací stanice společnosti Heldele  

Chytrá klapka: Zásuvka pro nabíjení je přístupná jen pro oprávněnou osobu

Společnost Heldele GmbH je jedním z předních podniků poskytujících služby v rámci elektrotechniky a komunikační techniky v jižním Německu. Podnik s hlavním sídlem v Salachu má asi 500 zaměstnanců a nabízí produkty, zařízení a služby v oblasti elektrotechniky, IT a komunikační techniky i techniky automatizace.

K okruhu zákazníků vedle průmyslových provozů a živnostníků patří také úřady a osoby vykonávající svobodné povolání. Obnovitelné energie již dlouhý čas patří ke spektru služeb podniku, který je s typicky švábským eufemismem charakterizován jako řemeslný závod. Vedle fotovoltaiky, pro kterou bylo se systémovými partnery založeno kompetenční centrum, se společnost Heldele aktivně angažovala v oblasti elektromobility.

Aplikace

EV Charge Controller ve stanici CAP  

EV Charge Controller (vlevo na obrázku) se výborně hodí do štíhlého pouzdra stanic CAP

Při vývoji nové nabíjecí stanice bylo odpovědným osobám společnosti Heldele GmbH velmi rychle jasné, že by podnik neměl na trhu nabízet jen další nabíjecí stanici. Nápad elektrotechniků a komunikačních techniků: Interaktivně vytvořit elektrickou čerpací stanici a vybavit ji dodatečnými komfortními a informačními funkcemi pro řidiče.

Aby se společnost Heldele odpoutala od rozšířených stanic nebo proudových čerpacích stanic, pověřila návrhem renomovaného průmyslového designéra. Jeho cílem bylo vytvořit inovativní řeč tvarů, která by měla velkou odezvu i u konečných uživatelů s vytříbeným vkusem. Výsledkem byla inteligentní řada nabíjecích stanic „CAP“ v typické oranžové barvě Heldele. Koncepce vyhovuje modulárnímu charakteru elektrických nabíjecích stanic u společnosti Heldele. Jejich montáž je jednoduchá a v různých provedeních mají vysokou rozpoznávací hodnotu.

K hospodárnému provozování nabíjecí infrastruktury a přípravě mnoha nabíjecích stanic společnost Heldele potřebovala systém řízení pro své nabíjecí stanice, kterým by mohla pokrýt kompletní komunikaci s Back-End i řídicí a dohledové funkce.

Řešení

Pod krytem se nachází mnoho produktů od společnosti Phoenix Contact, které přispívají k bezpečnému a komfortnímu nabíjení AC. Na základě jeho kompaktních rozměrů se tým projektantů u společnosti Heldele kolem vedoucího projektu George Thomase rozhodl pro EV Charge Controller od společnosti Phoenix Contact. Přístroj s rozměrem proudového chrániče řídí celou komunikaci s nabíjeným vozidlem (handshaking) a přebírá všechny procesy řízení spojené s nabíjením, jako blokáda zástrčky, uvolnění a signalizace.

Volitelně namontované ovládání ILC 150 ETH a mobilní bezdrátový router s UMTS/HSPA umožňují nasazení v nejrůznějších aplikacích. I nabíjecí zásuvka a zástrčka infrastruktury pro nabíjení AC patří do sestavy řešení. Na bázi softwarových knihoven od společnosti Phoenix Contact vyvinul tým Heldele dle potřeb zákazníka software pro komunikaci od nabíjecí stanice k Back-End, uživatelskou autentizaci, sledování zakázky, historii nabíjení a zúčtování.

Shrnutí

EV Charge Controller  

EV Charge Controller pokrývá veškeré řídicí funkce

EV Charge Controller řídí a kontroluje proces nabíjení dle IEC 61851-1 v režimu 3. Protože jsou všechny řídicí funkce, které jsou zapotřebí pro nabíjení, spojeny v jednom přístroji, nevyžaduje nabíjecí stanice žádné další ovládání.

EV Charge Controller je konfigurován DIP přepínačem na čelní straně pouzdra. Deset různých DIP přepínačů realizuje různorodé případy použití, od jednoduchého wallboxu až ke kompletní instalaci jednotlivých nebo do sítě zapojených nabíjecích stanic. Maximálně přípustný proud lze otočným přepínačem nastavit v rozmezí od 5 do 80 A. Dodatečné digitální vstupy umožňují použití v různých aplikacích.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Mokráň záhon 4
821 04 Bratislava
+421 2 3210 1470

Táto webová stránka používa súbory cookies, pokračovaním v prezeraní stránok súhlasite s našou cookie politikou. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.

zavrieť